به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند:جلسه هماهنگی برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و مراسم  ۹ دی ،ظهر امروز با حضور امام جمعه  مرند ،  معاون استاندار آذر بایجان شرقی و مدیران اجرایی شهرستان در  فرمانداری برگزار شد .

امام جمعه مرند و معاون استاندار آذر بایجان شرقی بر ضرورت مردمی بودن جشن های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تاکید کردند

 به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند:جلسه هماهنگی برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و مراسم  ۹ دی ،ظهر امروز با حضور امام جمعه  مرند ،  معاون استاندار آذر بایجان شرقی و مدیران اجرایی شهرستان در  فرمانداری برگزار شد

 امام جمعه مرند در این جلسه  کفت :این انقلاب با وحدت و همدلی و فداکاری مردم و رهبری ولایت فقیه بصورت اسلامی و دینی شکل گرفته و ما وطظیفه سنگینی در قبال این همه فداکاریها و ایثار گریهای مردم بزرگوار کشورمان داریم

حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت زاده در ادامه اضافه کرند : دشمنان برای شکست وضربهئزدن به این نظام و انقلاب از همه  تلاش دریغ نکردند و با دست زدن بر توطئه های مختلف  موفقب نشدند تا به اهداف شوم خود برسند و  انقلاب و مردم را از صحنه دور کنند ، به پشتوانه رهبری و حضور مردم در تمامی صحنه نیز نخواهند  توانست وحدن و همدلی مردم نسبت به انقلاب اسلامی را با مسئولین نظام از صحنه خارج کنند و همیشه شکست خورده و خواهند خورد

امام جمعه مرند همچنین بر ضرورت مردمی برگزار شدن جشن ها و برنامه های دهه فجر تاکید کرد و گفت:مردم باید در راس برنامه های دها فجر باشند چرا که مردم بعنوان ولی نعمتان اصلی انقلاب اسلامی برای حفظ و دستآوردها و بقای این نظام و انقلاب تلاش های زیادی را متحمل شده اند .

وی اذعان داشت مردم ما مردم بی بدیل هستند و مسئولین نظامباید برای خدمت بیشتر به کشور و مردم بیشتر از این تلاش کنند چزرا که خدمت به مردم از بزرگترین عبادتها نزد پروردگار متعال محسوب می شود

براساس این گزارش داود گرشاسبی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در ادامه این نشست تاکید کرد:این انقلاب بر مبنای سه اصل شکل گرفته  که مردم ، ارزشهای دینی و ولایت فقیه است .

وی گفت:  امسال برگزاری مراسم بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با سال های گذشته تفاوت بسیاری دارد چرا که امسال در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم و لازم است به بهترین شکل ممکن دستاوردهای انقلاب به مردم اطلاع رسانی شود.

وی تصریح کرد: مهمترین موضوعی که باید در برگزاری برنامه‌های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مدنظر داشته باشیم، مردمی نمودن برنامه هاست، نباید برنامه ریزی ها برای برگزاری برنامه های دهه فجر، صرفا اداری و رسمی باشد بلکه لازم است خود مردم مستقیما در برنامه ها حضور داشته باشند.

گرشاسبی با تاکید بر اینکه باید مشارکت مردم را در برنامه های دهه فجر گسترده تر نماییم، افزود: باید از ظرفیت تمامی گروه ها و تشکل های مردمی در برگزاری برنامه‌های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استفاده کنیم.

مقام عالی دولت در شهرستان در ادامه سخنان خود، اتحاد و همدلی ملت ایران در برابر توطئه های دشمنان را مثال زدنی عنوان کرد و گفت: دشمنان و معاندان نظام برنامه ریزی کرده اند که امسال چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی کمرنگ برگزار شود، این نشان می دهد که دشمن هنوز بعد از چهل سال، ملت بزرگ ایران را نشناخته است، ملتی که همواره با حضور خود در صحنه و به فضل الهی، تمامی برنامه های دشمن را با ناکامی مواجه ساخته است.

وی ادامه داد :دشمن با تمام توان در تلاش برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران است  که از جمله آن جنگ اقتصادی ورود پیدا کرده است .

وی در تبیین وضع کشور با رژیم گذشته گفت: کشور جمهوری اسلامی ایران مشکلات زیادی را سپری کرده که از جمله آن وجود تحرمیهای ظالمانه ، ترورهای زیاد در کشور ، جنگ تحمیلی و.. ولی در حکومت جمهوری اسلامی ایران با تمام توان و در راستای ارزشهای دینی و رسالت خدمت به مردم خدمت صورت گرفته است .

معاون استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر وحدت و تعامل بیشتر گفت: در سایه وحدت و تعامل و هم افزایی بین مردم و مسئولین می توان به پیشرفت های بسیاری دست یافت.

وی تاکید کرد : عدم تخریب جناح ها در کشور از سوی همدیگر و مردم ، حفظ ارزشهای انقلاب ، رفتار منطقی و عقلانی ، دعوت به وحدت و  تعامل  و تلاش  در زمینه تبلیغ درست و صحیح انقلاب صورت گیرد .

گرشاسبی بیان داشت: دشمن در تلاش است تا جمهوری اسلامی ایران را در ارائه خدمات به مردم ناتوان جلوه دهد  ولی این را بداند که جمهوری اسلامی ایران توان بسیار بالایی در ارائه خدمت دارد ولی دشمنان همیشه در تلاش برای تخریب نظام و انقلاب هستند .

وی بیان داشت: همه دستگاه ها باید در برگزاری با شکوه مراسمات چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نهایت تلاش خود را انجام دهند .

.

 

DSC_0005 DSC_0007 DSC_0008 DSC_0009