در نشست خبری با خبرنگاران برنامه های هفته حجاب و عفاف را در این شهر تشریح و از برگزاری همایش بزرگ خانوادگی  حجاب و عفاف در  این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه حبری اخبار به روز مرند : محمدرضا هنرور، ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران که به مناسبت تشریح برنامه های هفته عفاف و حجاب و دهه کرامت برگزار شد، با اشاره به اینکه حجاب یک امر فطری  و از باورهای  دینی و ملی و مذهبی در نظام است  گفت : حجاب یک فرهنگ ایرانی است، با توجه به کشف حجاب توسط رژیم ستم شاهی  رضاخان در ۱۰ سال اول حکومت خود، به ظاهر با مسائل دینی کنار می آمد اما با سفر به ترکیه و دیدن مظاهر جامعه غربی، مجذوب آن برنامه ها شد و در ۱۰ سال دوم، برخورد ضربتی با مولفه های دینی داشت.

وی افزود: متحدالشکل شدن لباس مردان، کشف حجاب زنان و محدودیت روحانیون و مبلغین دینی و محدودیت مراسم مذهبی سوغات رضاخان از سفر به ترکیه بود.

فرمانده سپاه مرند گفت: وقتی دین زدایی رضاخان به گوش علما رسید، اولین جایی که اعتراض خود را نشان داد شهر مشهد بود که آیت الله سید حسین قمی در ۹ تیرماه برای اعلام اعتراض به دربار رضاخان مراجعه کرد.

هنرور ابراز داشت: در ۱۷ تیرماه رضاخان با اعزام گارد مخصوص خود به مشهد، اعتراض مردم را سرکوب کرد و در ۲۰ تیرماه درگیری خونین بین مردم و گارد صورت گرفت که ۱۵۰ نفر در مقابل حرم رضوی قطظپتل عام شدند.

وی ادامه داد: ۲۱ تیرماه مردم در مسجد گوهرشاد تحصن کردند اما رژیم رضاخان در مسجد نیز به مردم رحم نکرد و آنها را قتل عام کرد.

فرمانده سپاه مرند با بیان اینکه برخورد امروزی استکبار جهانی و رسانه های غربی درمورد حجاب بسیار قابل تامل است، تصریح کرد: عده ای دم از جدایی مولفه های دینی می زنند و امر حجاب را با سیاست آمیخته می کنند، چرا که امروز به روزترین ترفند دشمن این است که مولفه های جامعه ما را امنیتی و سیاسی جلوه دهد.

هنرور ادامه داد: کم حجابی یا بدحجابی در جامعه امروز دیده می شود اما در مقابل خیل عظیم بانوان باحجاب، ناچیز است، بیش از ۹۰ درصد زنان ایران، حجاب را با نظر خود قبول کرده اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود  به برنامه های هفته عفاف و حجاب در مرند اشاره کردوافزود : برنامه های متنوعی در پایگاه های مقاومت بسیج خواهران  و برداران در شهرستان  مرند برنامه ریزی شده است از جمله تجلیل از زنان محجبه در سطح شهر و اداره ها و دیدار با مادران شهید،دایر نمودن  ایستگاه نقاشی ویژه کودکان و نوجوانان  با اهدای جوائز نفیس برپا می شود. همچنین همایش خانوادگی حجاب و عفاف روز پنجشنبه ۲۰ تیرماه با سخنرانی امام جمعه مرند از ساعت ۹ صبح با تجمع در کانون بسیج جوانان در استادیوم ورزشی تختی برگزار خواهد شد.

هنرور با اشاره به اینکه ما مخالف شادی مردم نیستیم، تاکید کرد: ما مخالف ابتذال غربی هستیم که بستر هنری را بهانه گرفته اند و عرصه فرهنگی را برای برخی برنامه های ضدفرهنگی سرقت کرده اند.

وی در پایان خواستار احداث پارک ویژه بانوان در شهرستان مرند شد و گفت: شهرستان مرند با چنین گستردگی هنوز از داشتن پارک ویژه زنان محروم است.