این  مجتمع مرغداری گوشتی با ظرفیت ۱۹۵۰۰قطعه و تولید سالیانه بیش از ۲ هزار قطعه جوجه یکروزه توسط بخش خصوصی و با مشارکت جهاد کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیار ریال در زمینی بوسعت ۱۸ هزار متر مربع احداث و راه اندازی شده است . با افتتاح و راه اندازی این مجتمع برای ۶۰ نفر نیز […]

این  مجتمع مرغداری گوشتی با ظرفیت ۱۹۵۰۰قطعه و تولید سالیانه بیش از ۲ هزار قطعه جوجه یکروزه توسط بخش خصوصی و با مشارکت جهاد کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیار ریال در زمینی بوسعت ۱۸ هزار متر مربع احداث و راه اندازی شده است .

با افتتاح و راه اندازی این مجتمع برای ۶۰ نفر نیز ایجاد اشتغال فراهم گردید

، همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر افتتاح مرغداری گوشتی در شهرستان مرند ،بهره برداری از گلخانه و افتتاح مدرسه نوسازی شده در شهر یامچی  مورد افتتاح قرارگرفت.

 

 

12

10 11 14

افتتاح مرغ مادر گوشتی آقای پنبه دوست  در شهرستان مرند ( روبروی روستای قرمزی قشلاق ) با هزینه کرد یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان که تولید سالانه در هر دوره ۲ میلیون جوجه که با اشتغال زایی۱۰ نفر مسقیم و ۶۰ نفر به صورت غیر مستقیم می باشد .

این مرغداری دارای ۳ سالن به مساحت ۳۴۲۶ متر مربع که کل مساحت آن ۵۱۸۰ متر مربع می باشد و دارای انبار های مجزا در بخش انبار تخم مرغ ، انبار کارتن ، انبار دانه می باشد .

شهرستان مرند دارای ۲۳ عدد مرغداری تخمی و ۲ دو مرغداری مادر تخمی که ۷ مرغداری گوشتی در حال احداث می باشد .

20

22

از دیگر افتتاحهای این روز ، افتتاح گلخانه در شهر یامچی با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان که در زمینی به مساحت کل ۵۵۰۰ متر مربع که کل فضای استفاده شده برای گلخانه ۳۰۰ متر مربع می باشد .

تعداد ۱۱ گلخانه صنعتی در شهرستان وجود دارد که در سال ۱۰۰۰ تن محصول تولید می شود .

111

32

36

از دیگر برنامه های این روز افتتاح مدرسه نوسازی شده ولیعصر یامچی که با همت خیرین شهر یامچی با هزینه ۳۵ میلیون تومان می باشد .

در ادامه معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند طی سخنانی در مراسم افتتاح مدرسه نوسازی شده ولیعصر یامچی گفت: در عرض یک ماه سه بار جهت افتتاح ها به شهر یامچی آمده ام که افتخار بزرگی است که در خدمت اهالی محترم هستم و توانسته ایم در خدمت رسانی به اهالی قدم برداریم.

وی با اشاره به افتتاح های صورت گرفته در دهه مبارک فجر در شهر یامچی گفت: کلنگ زنی ساختمان برق یامچی ، افتتاح خط دو مداره سه راهی یامچی ،افتتاح گلخانه از خدماتی است که در این شهر صورت گرفته است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی گفت: دولت تدبیر و امید خدمات زیادی را کشور انجام داده است و در تلاش برای توسعه ، عمران و آبادانی کشور می باشد .

ایشان در ادامه با اشاره به مذاکرات ۱+۵ گفت: دولت تدبیر و امید در سیاست خارجی خود اقدامات موثری انجام داده که نمونه بارز آن مذاکرات موفق ایران با کشور های ۱+۵ می باشد که توانسته قدمهای مثبتی برای کشور بردارد .

وی افزود : رهبر معظم انقلاب بارها از تیم مذاکره کننده حمایت کرده و از تیم مذاکره به عنوان سربازان مخلص نظام و کشور یاد کرده که افتخار بزرگی برای دولت تدبیرو امید است .