به گزارش پایگاه خبری اخبار به زوز مرند : حسین محمدزاده روز دوشنبه در همایش گرامیداشت روز جهانی سالمند با اشاره به مشکلاتی که سالمندان با آن روبرو هستند، بر تقویت قوانین محافظ حقوق آنها تاکید کرد.

 
وی با بیان اینکه اکنون با بروز پدیده سالمندی در مرند مواجه هستیم، اظهار داشت: ضروری است با مهیا کردن برخی امکانات برای سالمندان، آسایش و آرامش قشر سالمند را فراهم کنیم.
معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان مرند نیز با بیان اینکه ارزش و مقام سالمند خیلی بالا است، افزود: وظیفه ما در مقابل سالمندان که نزد خداوند نیز از اجر و منزلت بسیاری برخوردارند، تکریم آنها است.
دکتر یعقوب صباغ اظهار داشت: با توجه به بهبود شرایط مراقبت های بهداشتی در سطح کشور میزان مرگ ها در دوران کودکی، خردسالی، جوانی و میان سالی کاهش یافته و امید به زندگی بالا رفته است.
وی با اشاره به افزایش سالمندی در کشور و به تبع آن در شهرستان، خاطرنشان کرد: هم اکنون تعداد ۲۸ هزار نفر بالای ۶۰ سال شامل ۱۱٫۳ درصد سالمند در شهرستان مرند وجود دارد.
صباغ گفت: تصور اشتباهی وجود دارد که جامعه در حال پیری است، در حالی که سالانه با ۴۵۰۰ تولد در شهرستان مرند با هیچ گونه افت موالید مواجه نیستیم.
معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان مرند با اشاره به برنامه های دولت برای افراد سالمند خاطرنشان کرد: اکنون که با شیوه زندگی، تغذیه و تحرک نادرست در دوران سالمندی روبرو هستیم، باید با همراهی خود سالمندان، شیوه زندگی آنها را تغییر دهیم تا افزایش عمر آنها همراه با نشاط و شادی باشد.
وی در مورد ایجاد کانون دوستدار سالمند نیز گفت: برنامه ما این است تا کانون دوستدار سالمند را در داخل شهر مرند و جهت استفاده سالمندان راه اندازی کنیم.
در این مراسم از برخی سالمندان فعال شهرستان مرند تجلیل و قدردانی شد.