سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی از جمله علت‌های اصلی طلاق زوجین در پنج سال اول زندگی را عدم آشنایی با مهارت های زندگی مشترک دانست و از اجرای آموزش های پیش از ازدواج در دو شهرستان مرند و اسکو به عنوان پایلوت خبر داد.

به گزازش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :محبوب علیلو سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان،  بر ارتباط مؤثر معاونت پیشگیری و سازمان های مردم نهاد با یکدیگر و ایفای نقش این سازمان ها و تشکل های مردم نهاد در کاهش آمار جرایم و آسیب های اجتماعی از جمله معضل طلاق تأکید کرد.

علیلو فاصله گرفتن از ارزشهای اسلامی در جامعه را عمده علت بروز آسیب های اجتماعی عنوان و اظهار کرد: سران دفاتر ازدواج و طلاق می توانند با آموزش های حقوقی پیش از ازدواج در کاهش طلاق نقش ایفا کنند.

وی از جمله علت های اصلی طلاق زوجین در پنج سال اول زندگی را عدم آشنایی با مهارت های زندگی مشترک دانست و با اشاره به اجرای آموزش های پیش از ازدواج در دو شهرستان مرند و اسکو به عنوان پایلوت اضافه کرد: آموزش حقوقی به زوجین در کنار آموزش های روانشناختی لازم است تا زوجین با حقوق و تکالیف متقابل خویش آشنا شده و به تثبیت و تحکیم بنیان خانواده استمرار بخشند.