کنترل بر سلامت کامل رانندگان برای بکارگیری در سرویس حمل و نقل دانش آموزان مدارس ضروری بوده و دستگاه های مسوول از جمله راهنمایی و رانندگی، نیروی انتظامی و آموزش و پرورش باید نظارت جدی بر این خدمات داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :، داود گرشاسبی روز یکشنبه در جلسه بررسی وضعیت سرویس مدارس شهرستان مرند اظهار داشت: هدف ما، ساماندهی بهتر و منظم تر سرویس مدارس و جلوگیری از مشکلات عدم رعایت قانون در بین رانندگان و تعهد شرکت ها است.
وی تاکید کرد: امنیت جانی دانش آموزان و آرامش والدین در راس همه امور قرار دارد و همه ما در قبال آنها مسئولیم و باید با همکاری و همدلی بیشتر، در این راستا عمل کنیم.
فرماندار ویژه مرند با بیان اینکه، برنامه ریزی دقیق و تعهد شرکت های مورد قرارداد، موجب کاهش دغدغه والدین می شود، افزود: افرادی که برای سرویس مدارس استفاده می شوند باید صلاحیت لازم را داشته باشند و از طریق مراجع ذیربط، صلاحیت رانندگان مورد تائید قرار گیرد.
وی تاکید کرد: آموزش و پرورش مدیران مدارس را ملزم به کنترل سرویس های مدارس کرده و با شرکت های معتبر نسبت به عقد قرارداد اقدام کند.
گرشاسبی در مورد آمار استفاده از سرویس مدارس در شهرستان نیز اعلام کرد: در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ با وجود تعداد ۴۱۸ راننده سرویس مدارس، یک هزار و ۷۵۳ دانش آموز از سرویس مدارس استفاده کرده اند که نسبت به سال قبل ۲۶ درصد افزایش داشته است.