رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند از برگزاری دهمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر جوان در این شهرستان خبر داد. به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر از مرندبه نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند، محمدحسین شناور گفت: این جشنواره با هدف شناسایی و پرورش استعدادهای بالقوه و خلاق هنرمندان عرصه تئاتر و […]

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند از برگزاری دهمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر جوان در این شهرستان خبر داد. به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر از مرندبه نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند، محمدحسین شناور گفت: این جشنواره با هدف شناسایی و پرورش استعدادهای بالقوه و خلاق هنرمندان عرصه تئاتر و ایجاد زمینه‌ مناسب در جهت هدایت و حمایت از گروه‌های تئاتر شهرستانی برگزار می‌شود.

 وی جلب و جذب بیش از پیش مخاطبان و اشاعه هنر پویای نمایش و همچنین رشد و بالندگی این هنر ماندگار را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد. شناور با اشاره به اینکه دهمین جشنواره تئاتر جوان مرند در دو بخش صحنه‌ای و خیابانی برگزار می‌شود، گفت: متون نمایشی برگرفته از متون ملی، مذهبی، حماسه ایثار و فداکاری و دفاع مقدس، جهاد اقتصادی (شعار سال 1390) و نیز توجه به مضامین فرهنگی، اجتماعی و انسانی و همچنین مضامین فرهنگ شهروندی از اولویت پذیرش برخوردارند. شناور آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره را بیستم فروردین و زمان برگزاری جشنواره را نیمه دوم تیر ماه 1391 اعلام کرد.

 براساس این گزارش علاقمندان می‌توانند متون نمایشی خود را در سه نسخه تایپی به دبیرخانه جشنواره واقع در مرند، خیابان امام (ره) جنب میدان مادر، ساختمان مجتمع فرهنگی و هنری (اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند) ارسال کرده و یا با شماره تلفن: 04922266663 تماس حاصل کنند. گروه‌های راه یافته به مرحله نهایی جشنواره همچنین ملزم به اجرای عمومی نمایش خود بعد از اتمام جشنواره هستند.