جلسه هماهنگی و آموزشی مربیان و مدیران مهدهای کودک با همکاری ادارات بهزیستی و فرهنگ و ارشاد اسلامی در مرند برگزار شد.

 به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :در ابتدای این مراسم فرجی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند بر لزوم هدایت کودکان به سمت مطالعه و کتاب اشاره  کرد و گفت: این اداره برای ترویج و بسط مطالعه برنامه های متعددی در دست بررسی و اقدام دارد که از آن جمله می‌توان به برگزاری مسابقات کتابخانی ، دوشنبه های کتابخوانی،جام باشگاه های کتابخوانی شهری و روستایی و … اشاره کرد .

وی افزود: در سال گذشته ما شاهد فعالیت‌های بسیار گسترده جهت برگزاری جام باشگاه های کتابخوانی بودیم که با استقبال عموم مردم مواجه گردید و امیدواریم امسال نیز با همکاری بهزیستی و مهد کودک ها و دانش آموزان ، شهرستان مرند را به عنوان شهر کتابخوان و یک الگوی خوب معرفی کنیم.

فرجی در ادامه ضمن اعلام آمادگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به همکاری در این برنامه گفت: جهت تشویق هر چه بیشتر کودکان به مطالعه امسال کتاب های متعددی  به مهد کودک ها اهداء گردیده که ضمن مطالعه و بیان خلاصه آن توسط کودکان هم اعتماد به نفس آنها را بالا ببریم و هم در آینده نسلی کتابخوان تربیت کنیم.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگا ههای کتاب در شهرستان، این حرکت را گامی مؤثر در جهت در دسترس قرار دادن آسان انواع کتاب ها در اختیار عموم مردم و سوق دادن آنها به مطالعه دانست و افزود: امسال سه نمایشگاه کتاب در این اداره برگزار می‌شود .

همچنین رئیس  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام آمادگی کرد تا جهت تقویت مربیان مهدهای کوذک دوره های تخصصی قصه گویی و فن بیان، طراحی و نقاشی و … برگزار شود.

در این جلسه همچنین دکتر محمدزاده رئیس اداره بهزیستی طی سخنانی ضمن تقدیر از همکاری ها و تعامل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقش مفید کتاب در روحیه و آینده کودکان اشاره کرد و از مدیران مهدهای کودک خواست تا در این برنامه ها حضور فعال داشته باشند.