فرماندار مرند با اشاره به افزایش ناچیز واقعه طلاق در سه ماهه اول امسال نسبت به سال گذشته در این شهرستان اعلام کرد: تعداد طلاق ثبت شده در شهرستان در سه ماهه اول سال گذشته ۱۱۰ فقره و در مدت مشابه امسال ۱۲۰ فقره است.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند : داود گرشاسبی  پیش از ظهر امروز  دردومین همایش  مداخلات پس از طلاق با حضور کارشناسان بهزیستی شهرستان های تبریز، مرند، آذرشهر و جلفا در فرهنگسرای شهرداری شهر مرند برگزار شد  با بیان اینکه جامعه سالم، نیازمند خانواده سالم است ابراز داشت: برای توسعه کشور نیز داشتن خانواده و فرد سالم ضروری است. ضمن اشاره به وجود تفاوت در جامعه و میان خانواده ها گفت: نباید تفاوت را به جدل با پدیده های اجتماعی و تقابل با واقعیت های اجتماعی تبدیل کرده و عامل ستیزه که خروجی آن طلاق خواهد بود باشیم

فرماندار شهرستان ویژه مرند بابیان اینکههنر مدیران و اندیشمندان این است که تفاوت های موجود را برای پویایی، رشد و تعالی خانواده ها هدایت کنند.تاکید کرد: مسوولین باید در حوزه های رفتاری، اصلاح ایجاد کرده و برای برون رفت از مشکلات حوزه طلاق، راهکار ارائه کنند.

 

گرشاسبی  ضمن اشاره به اهمیت فضای مجازی در رفتارسازی گفت: جهت تاثیرگذاری بیشتر در این خصوص، تولید نرم افزارهای مناسب برای استفاده خانواده ها ضروری است.یادآوری کرد: جهت کاهش و از بین بردن مشکل طلاق، باید انسان هایی تربیت کنیم که مبتنی بر ارزش ها و باورهای جامعه خود ما باشد.

 

بر اساس این گزارش  در ابتدایی همایش  رئیس اداره بهزیستی مرند نیز ضمن اشاره به عوامل موثر در افزایش طلاق گفت: عوامل فرهنگی موثر در کاهش طلاق، معمولاً دیربازده بوده و در کوتاه مدت نمی توان نتایج آن را لمس کرد.

حسین محمدزاده افزود: بررسی آمارها نشان می دهد وضعیت طلاق در دهه ۹۰، در جامعه ما بحرانی نبوده که این بدلیل تغییر و تحولات جمعیت شناختی است.