دکتر حسن نژاد صبح امروز در جمع اهالی روستای اسداغی: اردیبهشت ماه سال آتی جاده مرند – بناب زیر ترافیک می رود دکتر محمد حسن نژاد گفت : مهمترین مشکل مردم روستاها شرق شهرستان مرند، جاده مرند – بناب است که متاسفانه به جاده مرگ تبدیل شده است . دکتر محمد حسن نژاد نماینده مردم […]

دکتر حسن نژاد صبح امروز در جمع اهالی روستای اسداغی:

اردیبهشت ماه سال آتی جاده مرند – بناب زیر ترافیک می رود

دکتر محمد حسن نژاد گفت : مهمترین مشکل مردم روستاها شرق شهرستان مرند، جاده مرند – بناب است که متاسفانه به جاده مرگ تبدیل شده است .

دکتر محمد حسن نژاد نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در جمع مردم روستای اسداغی از توابع بخش مرکزی شهرستان مرند گفت : متاسفانه اصلی ترین مشکل اساسی مردم روستاهای شرق مرند بخصوص مردم روستای اسداغی جاده بناب – مرند است که به جاده مرگ تبدیل شده است .

وی در ادامه ضمن عرض تسلیت به خاطر درگذشت اهالی روستای اسداغی به دلیل تصادفات مکرر به دلیل نامناسب بودن تقاطع ورودی این روستا افزود : برای جاده مرند – بناب مبلغی بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان اختصاص یافته است که انشالله این جاده نیز اردیبهشت ماه سال ۹۴ زیر ترافیک خواهد رفت و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی بعد از طرح مشکلات مردم در محل مسجد روستای اسداغی با اشاره به اینکه توجه به روستاها مهمترین اولویت نظام اسلامی است تاکید کرد : عمده مشکلات مردم روستای اسداغی مربوط به مسایلی همچون آب شرب ، راه روستایی و طرح هادی است که ضمن بازدید میدانی که از این مشکلات داشتیم بزودی این مشکلات را پیگیری و رفع خواهیم نمود .

وی در ادامه در مورد طرح هادی  و وضعیت نامناسب کوچه های این روستا افزود : مشکلی که در خصوص وضعیت نامناسب کوچه های روستای اسداغی مطرح است عدم عقب روی خانه های اهالی است که روستائیان عزیز باید همت کنند و نسبت به عقب روی ساختمان هایشان اقدام کنند تا شرایط برای سنگ فرش یا آسفالت ریزی توسط بنیاد مسکن محیا گردد و در این خصوص مذاکراتی که با آقای خندان دل رئیس سازمان دهیاری ها و شهرداری های کشور انجام شده تصمیماتی اتخاذ شده که ۲٫۵ برابر سال قبل بودجه تخصیص و همچنین قیر رایگان و ماشین آلات در سطح مورد نیاز تحویل دهیاری های شهرستان های مرند و جلفا داده شود تا جهت آسفالت معابر روستاها مورد استفاده قرار گیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت : همچنین طی بازدید میدانی که از استخر آب شرب روستای فوق داشتیم متوجه شدیم متاسفانه آب با شیب بالا به روستا پمپاژ می شود که چندین بار است پمپ آب از کار افتاده است و در این خصوص نیز تلفنی با آقای صمد نژاد مدیر کل محترم آب و فاضلاب روستایی استان آذربایجان شرقی صحبت کردیم و مقرر گردید روز سه شنبه کارشناسان فنی این اداره کل جهت بررسی مشکل به این روستا بیایند و نتیجه را نیز به بنده اعلام نمایند .

حسن نژاد در ادامه با تاکید بر اینکه تاکنون در طول دوره نمایندگی بیش از ۳۰۰ دیدار از روستاهای شهرستان مرند انجام داده ام ، افزود : رفع محرومیت در روستاها نیازمند توجه جدی مسوولان است .

وی در ادامه با اشاره به بحث مطرح شده توسط اهالی در خصوص بیمه قالیبافان نیز گفت : بحث بیمه قالیبافان باید به صورت کلی حل شود و از این رو مقرر گردید با هماهنگی جناب آقای زینال حیدری رئیس شورای های اسلامی بخش مرکزی شهرستان نشستی با مسئولین استانی ذیربط در این خصوص برگزار شود .

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : متاسفانه مشکل حمل و نقلی که دغدغه بسیاری از روستاها شده و در این خصوص نیز از بخشدار مرکزی شهرستان مرند درخواست کردیم جلسه ای در این خصوص ترتیب دهند و ما نیز پیگیر این قضیه هستیم تا مشکل ایاب و ذهاب روستاها نیز حل شود.

وی در خاتمه با اشاره به اینکه دهیاران باید به عنوان یک مسئول به منطقه خود نگاه کنند و همواره برای رفع مشکلات مردم تلاش و برنامه ریزی کنند ، خاطر نشان کرد : وظیفه نماینده قانون گذاری است اما بنده با تمام توان پیگیر مشکلات تمامی روستاهای مرند و جلفا هستم ، اما در این خصوص نیز باید دهیاران و شوراها بیش از پیش تلاش کنند و بنده را در جریان مشکلات خود قرار دهند و همیشه تجربه ثابت کرده است کسی که تلاش کرده به نتیجه رسیده است .

انتهای خبر/

منبع :سایت اطلاع رسانی دکتر محمد حسن نژاد