حسین محمد زاده از برگزاری جشنواره فرهنگی هنری «نه به اعتیاد» در جهت پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :رئیس اداره بهزیستی شهرستان مرند، صبح شنبه در شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان مرند که با حضور فرماندار ویژه مرند برگزار شد، اظهار داشت: هزار و ۷۲۰ نفر زن بدسرپرست خانوار ثبت شدند تا در ماه های آینده نسبت به پرداخت یارانه آن ها اقدام کنیم.

محمد محمدزاده با اشاره به اینکه یکی از دلایل افزایش اعتیاد و آسیب های اجتماعی این است که در آن جامعه هم افزایی کاهش پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: سرمایه های انسانی در هر جامعه مثل شعرا و هنرمندان، در ایجاد همبستگی اجتماعی نقش مهمی دارند که در بحران ها ایجاد ثبات می کنند.

وی گفت: پیشنهاد می کنیم جشنواره فرهنگی هنری با موضوع «نه به اعتیاد» در شهرستان مرند با هماهنگی تمامی دستگاه ها در موضوعات شعر، نقاشی، کاریکاتور و دیگر رشته ها برگزار شود.

نقش موثر اشتغال در کاهش اعتیاد

همچنین اباذر کاظمی رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان مرند برگزاری کارگاه های پیشگیری از اعتیاد ویژه کارکنان و اولیا و مربیان در برخی مدارس شهری و روستایی، برپایی نمایشگاه دائمی با موضوع مواد مخدر، حضور کارشناسان نیروی انتظامی در پایگاه های تابستانی، برگزاری مسابقه نقاشی به مناسبت روز جهانی و حضور کارشناسان مبارزه با مواد مخدر در مراکز فرهنگی و هنری را از جمله اقدامات این اداره برشمرد.

رئیس اداره فنی و حرفه ای شهرستان مرند نیز عنوان کرد: نقش اشتغال در کاهش اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر بسیار دارای اهمیت است.

نصیری ادامه داد: برای کاهش میزان اعتیاد و اجرای عملی پیشگیری از گرایش به مواد مخدر بید به ایجاد فرصت های شغلی توجه کرد.