رئیس اداره ثبت احوال شهرستان مرند از کاهش آمار ازدواج و طلاق در شهرستان مرند نسبت به مدت مشابه سال گذشته در ۴ ماه اول خبر داد.

  به گزارش پایگاه حبری اخبار به روز مرند :نادر دوستعلی ظهر یکشنبه در دومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ویژه مرند که به مناسبت هفته ازدواج در فرمانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه وقایع ازدواج و طلاق در گذشته به صورت دستی ثبت می شد، اظهار داشت: هم اکنون وقایع ازدواج و طلاق به صورت الکترونیکی ثبت و در پایگاه جمعیتی جمع بندی شده و به صورت یکساله آمار آن استخراج می شود.

وی با اشاره به تعداد ازدواج های ثبت شده در شهرستان مرند افزود: در چهار ماهه امسال ۶۹۸ مورد ازدواج در شهرستان مرند ثبت شده است، در حالی که در مدت مشابه سال گذشته ۸۳۵ مورد ثبت شده بود.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان مرند با اشاره به اینکه امسال ازدواج کمتر از ۱۰ سال در شهرستان مرند نداشتیم، عنوان کرد: امسال تعداد ازدواج ۱۰ تا ۱۴ سال در شهرستان مرند ۷۰ مورد بود که ۱۰ درصد ازدواج ها را شامل می شود که در سال گذشته این میزان ۹۱ مورد بود.

ادامه داد: امسال ۲۲۲ مورد ازدواج ۱۵ تا ۱۹ ساله ثبت شد که ۳۱ درصد ازدواج ها را شامل می شود، ازدواج های ۲۰ تا ۲۴ ساله نیز ۱۴۲ مورد بود.

دوستعلی خاطرنشان کرد: در سنین ۳۵ تا ۳۹ سال ۴۵ مورد، سنین ۴۰ تا ۴۴ سال ۱۶ مورد و ۴۵ سن به بالا نیز ۲۴ مورد ازدواج امسال در شهرستان مرند ثبت شد.

وی گفت: سه طلاق بین سنین ۱۰ تا ۱۴ ساله، ۱۹ مورد در سنین ۱۵ تا ۱۹ ساله و ۷ مورد طلاق ۴۵ تا ۴۹ ساله در سال جاری در این شهرستان ثبت شده است.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان مرند تاکید کرد: آمار ازدواج و طلاق در شهرستان مرند نسبت به مدت مشابه سال گذشته در ۴ ماه اول، کاهش پیدا کرده است.