رییس اداره ورزش و جوانان مرند در نخستین نشست خبری با خبرنگاران و رسانه های مجازی محلی گفت : زیرساختها و امکانان برای بخش جوانان در نظر گرفته نشده است و اعتبارات سال گذشته در امر ورزش از سوی دولت ۳۰۰ میلیون ریال بود اداره ورزش وجوانان شهرستان مرند با دونفر کارمند برای ۲۵۰ هزار نفر خدمات ارائه […]

رییس اداره ورزش و جوانان مرند در نخستین نشست خبری با خبرنگاران و رسانه های مجازی محلی گفت : زیرساختها و امکانان برای بخش جوانان در نظر گرفته نشده است و اعتبارات سال گذشته در امر ورزش از سوی دولت ۳۰۰ میلیون ریال بود اداره ورزش وجوانان شهرستان مرند با دونفر کارمند برای ۲۵۰ هزار نفر خدمات ارائه می دهد .

علی نجاری در ادامه با اشاره به اینکه مجوز جذب نیروی رسمی برای ۴ نفر صادر شده ولی هنموز دوسال است خبری از فعالیت و جذب نیروی جدید و مهیا نشده است بابیان اینکه  با اینحال  همواره افتخارات زیادی در تمامی زمینه های ورزشی کسب کردیم و ابتدای امسال نیز مزین شد به قهرمانی کشتی آزاد ایران در جهان و امیدواریم این امر نوید بخش کسب افتخارات و قهرمانی های دیگری نیز برای ورزش کشورما همراه باشد .

وی  با اشاره به کسب مقام های قهرمانی توسط ورزشکاران مرندی گفت : سال گذشته در بحث ورزش قهرمانی در رشته های بسکتبال، والیبال، کشتی کاراته، کونک فو، دوچرخه سورای، دومیدانی و تیروکمان نفرات در اردوی تیم ملی هستند و دعوت شده اند که به حول قوه الهی انشااله در راستای توسعه زیرساخت های ورزش قهرمانی و حمایت های مالی شاهد رشد روزافزون ورزش شهرستان خواهیم شد.

 

این مسئول ورزشی از وجود ۷۰۰۰ ورزشکار سازمان یافته در شهرستان مرند خبر داد و اظهار کرد: ورزشگاهها و استادیوم های مرند مهمترین دغدغه ماست که در صورت راه اندازی ورزشگاه ولیعصر و استادیوم ۵۰۰۰ نفری بخشی از مشکل زیرساختی حل خواهد شد و متاسفانه تاکنون پروسه ساخت ورزشگاه ولیعصر بدون دلیل متوقف شده بود که پس از حل موانع از طرف بخش فنی اداره کل ورزش و جوانان استان مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به این پروژه نیمه تمام پیشنهاد  شده است و در انتظار تصویب کمیته برنامه ریزی استان می باشد.

وی مهمترین اولویت کاری این اداره در سال جدید را توسعه زیرساختهای ورزشی شهرستان مرند عنوان کرد و افزود: سرانه اماکن ورزشی در شهرستان مرند حدود ۲۱ سانتی متر مربع می باشد که این میزان از میانگین استانی نیز کمتر است و در حد شهرستان مرند با این همه پتانسیل و ورزشکار نیست و بناداریم در سال جدید تا جائیکه منع قانونی وجود نداشته باشد از بخش خصوصی نیز مشارکت بگیریم.

نجاری تصریح نمود: اگر در شهر مرند ۱۲  و در حومه ۱۸ سالن ورزشی داشته باشیم می توان گفت وضعیت نسبتاً استاندارد است در حالیکه الان ۵ سالن در مرند و ۶ سالن در حومه شامل شهرهای و روستاهای مرند داریم.

وی افزود: با پیگیری های نماینده محترم و فرماندار مرند مشکل معارض استادیوم ۵۰۰۰ نفری نیز رفع شده است و اینک در مرحله قرارداد و واگذاری است و ان شاءالله در سال جدید روند ساخت آن ادامه خواهد یافت.

نجاری از وجود چندین پروژه در دست ساخت در برخی روستاهای مرند از جمله مرکید، گله بان، عریان تپه، دیزج حسین بیگ و یالقوزآغاج نیز خبر داد.

رییس اداره ورزش مرند ضمن ارائه گزارشی از فعالیتهای انجام یافته در سال گذشته گفت: در سال جدید مسابقات مختلفی در سطح شهرستان، استان و حتی کشوری در مرند برگزار میشود که اولین آن رقابتهای استانی پینت بال جام سردار شهید حاج عباس عبدالهی خواهد بود که در ۱۳ رجب سالروز میلاد امام علی (ع) و همزمان با افتتاح باشگاه پینت بال شهرستان مرند به نام این شهید بزرگوار برگزار خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه برنامه ریزی هایی در خصوص استفاده از پیست اسکی پیام مرند در فصل های مختلف سال نیز صورت گرفته ، تاکید کرد : علاوه بر استفاده از این پیست در فصل زمستان شرایطی را فراهم آوردیم که این پیست در تمامی فصول سال میزنان برنامه های فرهنگی و هنری باشد .

مسئول ورزشی شهرستان مرند در پاسخ به برخی گلایه ها در مورد عدم جذب همه ورزشکاران برای تیم های شهرستانی از جمله والیبال گفت: تابستان فصل استعداد یابی است و در مرند در اغلب رشته ها مخصوصا والیبال مربیان خوبی داریم و مشکل اینجاست که خود اداره نمیتواند همه را تحت پوشش داشته باشد بلکه این کار باشگاههاست که متاسفانه در مرند باشگاه فعالی نداریم لذا ما بالاجبار افراد شاخص را بر می گزینیم.

وی گفت: شهرستان مرند ورزشهای همگانی بعنوان پایلوت استان مطرح است و سال گذشته چندین همایش پیاده روی در مرند و ۹ روستای برگزار گردید و امسال نیز در مرند و ۱۵ روستا برگزار خواهد شد.

راه اندازی توریسم ورزشی موضوع دیگری بود که علی نجاری در مورد آن گفت: برای سال جدید توریسم ورزشی نیز در مرند راه اندازی میشود بطوریکه ورزشکارانی که از سایر نقاط استان و کشور به مرند می آیند در صورت تمایل در معیت کوهنوردان مرندی از مناطق گردشگری و کوهستانی شهرستان بازدید خواهند کرد.

نجاری تصریح نمود: خانه رزمی مرند راه اندازی شده است بحث ساختمان ورزشهای رزمی که در سال ۸۵ توسط مسئولین ورزشی وقت استان وعده داده شده بود منتفی شده است.

علی نجاری اظهار داشت : سال جدید برای این اداره با ویژه برنامه های ورزشی که تدارک دیده شده بود در حالی آغاز شد که طی آن برگزاری مسابقات نوروزی اعم از فوتبال منطقه ای یامچی، فوتسال ، فوتبال منطقه ای کشکسرای ، فوتبال میشاب شمالی ، فوتبال روستای مرکید و والیبال توسط این اداره کلید خورد.

وی در ادامه از افزایش ورزشکاران ساماندهی  بیمه شده در این شهر ستان خبر داد و افزود : طی سال های گذشته تنها نزدیک به ۶۰۰۰ نفر ورزشکار سازمان یافته داشتیم که خوشبختانه در سال گذشته این رقم به ۷۰۰۰ نفر رسید که دارای بیمه ورزشی هستند و بیشتر این ورزشکاران نیز عضو هیئت ورزش های رزمی می باشند .

نجاری با اشاره به مشکلات و کمبودهای ورزش این شهرستان اظهار داشت : ورزش شهرستان مرند در شرایط نبود اعتبار هر چند در سال گذشته با مشکلات زیادی مواجه بود، ولی هیچ‌گاه از فعالیت‌ها و تلاش‌های خود باز نماند و شاهد افتخار آفرینی فرزندان این شهرستان در تمامی عرصه های ورزشی بودیم .

این مسئول ورزشی با اشاره به مشکلات قدیمی ترین پیست اسکی شمالغرب کشور گفت : پیست اسکی پیام مرند سالیان متوالی با مشکلات زیادی همراه بود اما علی رغم مشکلات بخصوص با وجود کمبود اعتبارات  این پیست اسکی با همکاری های شبانه روزی مسئولین استانی و شهرستانی آماده استفاده برای عموم ورزش دوستان شد .

وی در ادامه با بیان اینکه برنامه ریزی هایی در خصوص استفاده از پیست اسکی پیام مرند در فصل های مختلف سال نیز صورت گرفته ، تاکید کرد : علاوه بر استفاده از این پیست در فصل زمستان شرایطی را فراهم آوردیم که این پیست در تمامی فصول سال میزبان برنامه های فرهنگی و هنری باشد هم در روز و شبانگاهی را نیز شاهد باشیم  .

رئیس اداره ورزش و جوانان با اشاره به وضعیت پروژه های ورزشی شهرستان مرند یادآور شد: استادیوم های ورزشی  ولیعصر و ۵ هزار نفری شهرستان مرند از بزرگترین دغدغه ورزش شهرستان به شمار می رود . که خوشبختانه بر اساس برآورد کارشناسان این اداره مشکل عبور برق فشار قئی از کنار این ورزشگاه که ۲۰ سال است راکد مانده امسال با مساعدتهای فرماندار وویژه مرند و نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس بالغ بر یک میلیارد ریال اعتبار پیش یینی شده و مشکل معلرض ورزشگاه ۵ هزار نفری بطور کامل مرتفع و در مرحله عقد قراردا با پیمانکار برای عملیاتی کردن این ورزشگاه در سال ۹۴ خواهیم شد

وی از برگزاری همایش تجلیل از فعالین شاخص عرصه ورزش در سال جدید نیز خبر داد و افزود: روسای هیاتهای ورزشی غالبا براساس تخصص و همچنین براساس همسویی با سیاستهای موجود انتخاب میشوند و علی رغم فعالیت بیش از ۴۰ هیات ورزشی در شهرستان مرند، در برخی رشته ها از جمله تنیس، اسکوواش و هندبال فعالیت خاصی وجود ندارد و علت اصلی نیز در نبود بودجه و اعتبارات و کمبود نیرو می باشد بطوریکه اداره ورزش و جوانان شهرستان ۲۵۰ هزار نفری مرند با سه نفر پرسنل اداره میشود و با این شرایط امکان ایجاد رشته های جدید وجود ندارد البته امیداوریم در سال جدید چندین نفر از طریق استخدام های صورت گرفته به جمع پرسنل اضافه شوند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مرند تاکید کرد : همواره افتخارات زیادی در تمامی زمینه های ورزشی کسب کردیم و ابتدای امسال نیز مزین شد به قهرمانی کشتی آزاد ایران در جهان و امیدواریم این امر نوید بخش کسب افتخارات و قهرمانی های دیگری نیز برای ورزش کشورما همراه باشد .

 

نجاری با اشاره به اینکه توجه ویژه ای به ورزش در روستاهای شهرستان مرند داریم ، خاطر نشان کرد : خوشبختانه توجه ویژه ای از سوی مسئولین استانی و شهرستانی به بحث توسعه ورزش در روستاها وجود دارد چنانچه تاکنون علاوه بر وجود سالن های ورزشی در روستاها مجوز احداث سالن های ورزشی در سه روستای شهرستان نیز سال گذشته در روستاهای عریان تپه ، یالقیزآغاج و دیزج حسین بیگ صادر شد که امیدواریم با تخصیص اعتبارات لازم شاهد آغاز احداث این پروژه ها نیز باشیم .

نجاری با تاکید بر اینکه دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به زیرساخت‌ها و توسعه ورزش در کشور دارد تاکید کرد : تاکنون در حوزه ورزش شهرستان چندین جلسه با حضور نماینده عالی دولت تدبیر و امید در شهرستان ، ورزشکاران و جوانان برگزار شده است که نشان از اهمیت ویژه و همچنین نگاه مثبت  معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند به این معقوله دارد .

این مدیر ورزشی با اشاره به اینکه آغوش ورزش و جوانان بر روی تمامی ورزشکاران سراسر کشور در این شهرستان باز است ، گفت : سال گذشته شرایطی را فراهم آوردیم که طی آن یکی از گروه های کوهنوردان استان های جنوبی کشور همراه یکی از گروه های کوه نوردی شهرستان بتوانند از نزدیک از جاذبه های گردشکری و ورزشی شهرستان آشنا شوند و این برنامه ها نیز تداوم خواهد داشت و ما آماده فراهم کردن تمامی شرایط برای حضور تمامی ورزشکاران سراسر کشور در این شهرستان هستیم .

وی در ادامه با اشاره به اینکه مرند، پایلوت ورزش‌های همگانی آذربایجان شرقی به شمار می‌رود گفت : با توجه به اینکه ورزش های همگانی همواره با استقبال گرم مردم این شهرستان همراه شده است در گذشته نیز برنامه های ویژه در شهرستان مرند و برای اولین بار در شهرهای اقماری و روستاهای بزرگ برگزار شده است.

نجاری تاکید کرد : در حال حاضر  ۴۰هیئت ورزشی در شهرستان مرند، ۱۸ هیئت در شهرهای اقماری و نزدیک به ۴۰ باشگاه خصوصی در بخش بانوان و آقایان فعال می باشد.

رئیس اداره ورزش و جوانان با اشاره به کسب مقام های قهرمانی توسط ورزشکاران مرندی گفت : سال گذشته در بحث ورزش قهرمانی در رشته های بسکتبال، والیبال، کشتی کاراته، کونک فو، دوچرخه سورای، دومیدانی و تیروکمان نفرات در اردوی تیم ملی هستند و دعوت شده اند که به حول قوه الهی انشااله در راستای توسعه زیرساخت های ورزش قهرمانی و حمایت های مالی شاهد رشد روزافزون ورزش شهرستان خواهیم شد.

نجاری در خاتمه سخنان خود از مسئولین استانی و شهرستانی بخصوص معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند ، نماینده مردم شهرستان های مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی در خصوص تلاش های شبانه روزی برای رفع مشکلات ورزش این شهرستان تقدیر و تشکر کردو عواستار توجه بیشتر به تامین خودرو مینی بوس یرای ایاب و اعزام ورزشکاران به مسابقات برون شهری را از یکی نیاز ها و خواسته های برحق ورزشکاران ذکر کرد