بمنظور ترویج فرهنگ حجاب و عفاف و رو شهای آموزش برای بانوان و خانواده ها شورای امر بعروف و نهی از منکر استان آذ ربایجانشرقی با حضور حجت اسلام شریفی رئیس تشکیلات قضایی استان آذر بایجانشرقی – فرمانده سپاه عاشورا – فرمانده نیروی انتظامی استان و اعضای این شورا در محل دادگستری مرند برگزار شد […]

بمنظور ترویج فرهنگ حجاب و عفاف و رو شهای آموزش برای بانوان و خانواده ها شورای امر بعروف و نهی از منکر استان آذ ربایجانشرقی با حضور حجت اسلام شریفی رئیس تشکیلات قضایی استان آذر بایجانشرقی – فرمانده سپاه عاشورا – فرمانده نیروی انتظامی استان و اعضای این شورا در محل دادگستری مرند برگزار شد .
در این نشست حجت السلام شریفی با اشاره به این انقلاب اسلامی برای تداوم فریضه امر به معروف و نهی از منکربا الهام از از قیام امام حسین (ع) پایه گزاری شده است افزود این در شان نظام جمهوری اسلامی بدور است بانوان ما را با ابزارهای جنک نرم از آموزه های دینی دور ساخته و به استفاده از فرهنگ مبتذل غربی که از اهداف دشمنان است برجامعه ما هم رخنه کرده است .

۱۱۳
رئیس تشکیلات قضایی استان در ادامه گفت اینکه در اجرای امر بمعروف و نهی از منکر هیچ کاری انجام نشده است متاسفانه کم رنک است و مورد موثر واقع نمی شود .

وی از اجرای عزم جدی برای ترویج امر بمعروف و نهی از منکر در استان و شهرهای بزرگ با تشکیل قرار گاه مرکزی در شهرهای همچون مرند – مراغه – میانه و اهر خبر داد و افزود اولین قرار گاه شورای امر بمعروف و نهی از منکر در شهرستان مرند امروز تشکیل شد و در بقیه شهر ها نیز بزودی را ه اندازی می شود .
رئیس تشکیلات قضایی استان در ادامه ماموریت امران بمعروف و نهی از منکر را گشت زنی و برخورد وارشاد با ناهنجاریهای اجتماعی و فرهنگی ذکر کرد و افزود در این مورد آموزشهای لازم به خواهران بسیجی ازسوی سپاه عاشورا انجام و در حال عملیاتی شدن است و این طرح از سوی بسیج زنان استان و حمایت قاطع و پشتبانی دادستانی از هفته آینده در شهرستان مرند اجرامی شود .

DSCF9944
شریفی اجرای موفق طرح در مرکز استان و استقبال خانواده ها مواجه گردید و حتی انعکاس خبری در بخش خبری سراسری ۲۰:۳۰موجب شد دادستان کل کشور از نحوه اجرای آن به سایر نقاط شهرها نیز استقبال کردند .
در ادامه این نشست سردار کریمیان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی و دست آورده های نظام جمهوری اسلامی خواسته شهدای گرانقدر در پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس خطه آذر بایجان و شهرستان مرند حفظ حجاب و. عفاف در جامعه بود فرزندان و پاک در اوج این راه جان خودشان را هدیه نمودند براجرای عملی این فریضه الهی تاکید کرد .

DSCF9947
دبیر اجرایی ستاد امربمعروف و نهی از منکر استان در اد امه افزود این کار با مشارکت تمامی مردم مخصوصا بسیج جامعه زنان استان نیروی انتظامی در استان آذر بایجانشرقی در حال اجراست گفت تعدای از بسیجیان داوطلب خواهران با گذارندن دوره های آموزشی و اخذ ضوابط اقدام به گشت زنی در محله های که رعایت نمی کنند مورد تقدیر با تذکرات لسانی و چهره به چهره را انجام می دهند .
وی همچنین در مورد تهیه لباسهای مناسب و در شان بانوان اسلامی و منطقه از را ه اندازی فروشگاههای تولید لباس در استان خبر داد وافزود در صورت نیاز در شهرستانها نیز مراکز عرضه لباسهای مخصوص و در شان بانوان با قیمت های مناسب دایر می شود .

۲۱۰

امام جمعه مرند  دیگر سخنران این نشست بود با اشاره به اجرایی شدن فریضه الهی که در کلیه موارد علاوه بر حجاب و عفاف در دستگاههای اداری و جلو گیری از ناهجاریهای اجتماعی نقش مهمی را داشته باشد گفت: حمایت تشکیلات قضایی و نیرو های انتظامی در اجرایی کردن این امر مهم لازم است

 

حجت السلام نعمت زاده  گفت: دستگاه قضایی به صورت جد وارد این فریضه شود که اعتماد مردم را شامل می شود و اعتماد مردم باعث تقویت روحیه آنها در اجرایی کردن این طرح می شود .اظهار داشت مردم دلسوز ارزشهای انقلاب و نظام هستند و همانگونه که شایسته ملت است باید قدم برداشت.

۰۲-۱۵۰x150

در ادامه معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند از حضور رئیس کل دادگستری استان و مقامات عالی رتبه نظامی و قضایی و توجه آنها به مساله امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان تشکر کردوگفت: نقطه قوت ، نقطه ایجابی این طرح است و در نقطه سلبی نمی توان نتیجه مثبتی گرفت.

کرمی افزود : باید جنبه های مثبت این طرح را تقویت کنیم و حتی تقدیر از بانوان دارای حجاب برتر می تواند نقطه عطف و قوتی در عملی شدن این طرح باشد . افزود احیای امر به معروف و نهی از منکر نیازمند عزم ملی است و در این راستا فرمانداری مرند و کلیه دستگاه ها در جهت اجرایی شدن بهتر این فریضه آماده همکاری هستند

معاون استاندار آذر بایجانشرقی با بیان اینکه   : مردم شهرستان مرند از لحاظ مذهبی و اعتقادی در حد بسیار مناسبی قرار دارند و در این شهرستان مساله بی حجابی بسیار نادر است و اجرایی شدن این طرح در شهرستان می تواند در ترویج آموزه های دینی و باور های نسل جوان موثر واقع شود .وبستر سازی برای حضور فعال آحاد مختلف مردم در جامعه می تواند انگیزه لازم را میان آنها تقویت و از طرفی توسعه منطقه را در بخشهای مختلف بوجود آورد

در ادامه این جلسه پس از نظرات خلیل الهی دادستان استان و امیری معاونت فرهنگی دادگستری و  حسین خانی فرماندهی نیروی انتطامی استان و رئیس دادگستری مرند و دادستان انقلاب مرند و سرگرد قهرمانزاده سرپرست سپاه ناحیه مرند در موردنحوه اجرایی فریضعه امر به معروف و نهی از منکر مطالبی را بیان و درخاتمه تصمیماتی نیز گرفته شد