رئیس جمهور در مراسم افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۷۰ طرح و پروژه سلامت از جمله بیمارستان یک‌هزار تختخوابی تبریز، از توجه ویژه وزارت بهداشت و دولت، به امر سلامت یاد کرد.

به گزارشپایگاه خبری اخبار به روز مرند :، حجت‌الاسلام حسن روحانی بعد از ظهر امروز در دیدار با نخبگان استان آذربایجان‌شرقی و افتتاح همزمان پروژه‌های زیربنایی و اقتصادی اظهار کرد: این هفدهمین سفر وزیر بهداشت به استان آذربایجان‌شرقی به معنای این است که مراکز بهداشتی و درمانی هم برای وزیر و هم دولت اهمیت دارد.

وی افزود: خوشحالم که ۷۰ طرح بهداشت و سلامت افتتاح و عملیات اجرایی بیمارستان یک‌هزار تختخوابی تبریز آغاز می‌شود.

روحانی تصریح کرد: اینکه دولت موفق بوده ۱۴۵ هزار متر مربع امسال در زمینه بهداشت انجام فعالیت کند، به معنای توجه ویژه و خاص به بحث سلامت و بهداشت است.

وی در ادامه با اشاره به بهره‌برداری از ساختمان دانشکده فنی و مهندسی مرند ادامه داد: آذربایجان‌شرقی مرکز علم و دانش کشور بوده و دانشگاه تبریز دومین دانشگاه کشور بعد از تهران به شمار می‌رود؛ اینجا  سرزمینی است که علامه‌های بزرگواری چون طباطبایی و شاعری چون شهریار را در دامن خود پرورده است.

رئیس جمهور اذعان کرد: تبریز جزو افتخارات فرهنگی ایران است و من خوشحالم که یک دانشکده  به دانشگاه‌های این استان اضافه می‌شود؛ هفت دانشگاه مهم با ۲۰۰ هزار دانشجو موجب افتخار همه ما هستند./فارس