رئیس دادگستری شهرستان مرند از دستگیری ۶ نفر به دلیل سوزاندن تعدادی از اسناد و مدارک و پرونده‌های مالی شهرداری کشکسرای خبر داد. به گزارش اخبار به روز  مرند، زارع‌زادهصبح امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته قوه قضائیه برگزار شد، اظهار داشت: در طول یک سال گذشته مجموعا تعداد ۲۹ هزار پرونده در دادسرا […]

رئیس دادگستری شهرستان مرند از دستگیری ۶ نفر به دلیل سوزاندن تعدادی از اسناد و مدارک و پرونده‌های مالی شهرداری کشکسرای خبر داد.

به گزارش اخبار به روز  مرند، زارع‌زادهصبح امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته قوه قضائیه برگزار شد، اظهار داشت: در طول یک سال گذشته مجموعا تعداد ۲۹ هزار پرونده در دادسرا و دادگاه تحت رسیدگی قرار گرفتند که این آمار شامل بررسی‌های مجدد هم می‌شود.

وی افزود: در شوراهای حل اختلاف شهرستان مرند در مجموع یک هزار و ۱۵۰ پرونده مختومه شده که تعداد یک هزار و ۱۳۴ فقره از این پرونده‌ها با صلح و سازش پایان یافته‌اند.

رئیس دادگستری مرند با بیان اینکه رویکرد اصلی دستگاه قضایی، پیشگیری از وقوع جرم، تکریم ارباب رجوع و اطاله دادرسی است، افزود: با توجه به اینکه تعداد نیروهای دادگستری با توجه به پرونده‌های موجود کافی نیست از این‌رو رسیدگی به پرونده‌ها به دلیل کمبود نیرو طولانی می‌شود، با این وجود امیدواریم زمان رسیدگی به پرونده‌ها با تلاش همکاران به یک یا دو ماه کاهش یابد.

وی در مورد پیشگیری از وقوع جرم گفت: در جریان انتخابات مجلس شورای اسلامی و مسائل موجود، برای اینکه بعضی رفتارها تبدیل به جرم نشود جلسات پیشگیری از وقوع جرم را به صورت ماهانه، هفتگی و حتی روزانه برگزار کردیم که نتیجه آن برگزاری انتخابات سالم بود که مورد تایید شورای نگهبان واقع شد در سایر مسائل نیز اقدامات لازم برای پیشگیری از وقوع جرم صورت خواهد گرفت.

زارع‌زاده گفت: شیوع موادمخدر یکی از عواملی است که منبع بسیاری از جرایم در سراسر کشور است، به همین علت در رسانه‌ها باید آگاه‌سازی لازم را در این مورد انجام گیرد تا خانواده‌ها از عواقب ابتلا به مواد مخدر اطلاع کافی داشته باشند.

وی در مورد آتش‌سوزی در شهرداری کشکسرای نیز عنوان کرد: در جریان حریق در شهرداری کشکسرای، ۶ نفر به دلیل سوزاندن تعدادی از اسناد و مدارک و پرونده‌های مالی شهرداری بازداشت شدند که ت ۴ نفر قرار بازداشت و ۲ نفر دیگر با صدور کیفر خواست  با ضمانت وثیقه می باشند و تحقیقات در این خصوص فعلا ادامه دارد.

۲۰ ۱۶ ۲۲ ۲۷