سخنرانی رئیس واحد مرند در خطبه های پیش از نماز جمعه دکتر میرزایی رئیس واحد مرند ضمن عرض تبریک و گرامیداشت ۲۸ بهمن سالروز تاسیس واحد مرند و گرامیداشت یوم الله ۲۹ بهمن روز قیام مردم آذربایجان و با اشاره به احادیث و روایت ائمه اطهار علیه (ص) گفت”  العلم سلطان اگر علم داشتید، […]

 

سخنرانی رئیس واحد مرند در خطبه های پیش از نماز جمعه
دکتر میرزایی رئیس واحد مرند ضمن عرض تبریک و گرامیداشت ۲۸ بهمن سالروز تاسیس واحد مرند و گرامیداشت یوم الله ۲۹ بهمن روز قیام مردم آذربایجان و با اشاره به احادیث و روایت ائمه اطهار علیه (ص) گفت”

 العلم سلطان اگر علم داشتید، میتوانید سخن برتر را بگوئید، دست برتر را داشته باشید یعنی کسى که علم دارد، او دست برتر را بر روى شما خواهد داشت. رئیس واحد مرند در مورد فعالیتهای بزرگترین مرکز علمی و مردمی دنیا اشاره کرد گفت : دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگ ترین دانشگاه حضوری جهان و از مهمترین دستاوردهای گرانقدر انقلاب اسلامی می باشد که در اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۱ با حمایت و کمک یک میلیون تومانی بنیان گذار کبیر جمهوری اسلامی ایران  حضرت امام خمینی (ره) آغاز به کار نمود . در طول ۳۲سال فعالیت ارزنده خویش  خدمات ارزنده ای در عرصه های علمی ، آموزشی فرهنگی صورت گرفته است . دانشگاه آزاد اسلامی مصداق کامل و عملی اصل ۴۴ بحث خصوصی سازی و یا فراتر ازخصوصی سازی است و هیچ گونه بار مالی برای دولت ندارد و به هیچ کس هم تعلق ندارد و دانشگاه آزاد اسلامی مال مردم  و برای مردم و یک قدم جلوتر از اصل ۴۴ است .

رئیس واحد مرند افزود : دانشگاه آزاد اسلامی با همین سرمایه کم، برکات بسیار مبارک و گسترده ای را به دنبال داشت و دانشگاه آزاد اسلامی را مبدل به یک قطب بزرگ علمی کرد و روزبروز در حال گسترش و پیشرفت است و این سرمایه عظیم مال مردم و مال دانشجو است و یک ریال آن به کسی تعلق ندارد .

 دکتر میرزایی افزود :دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند در ۲۸ بهمن ۱۳۶۳  با حضور ۱۳۴ دانشجو فعالیت خود را آغاز نمود و از آن زمان تاکنون عملیات گسترش و توسعه فضای های آموزشی ، اداری و ارتقاء کمی و کیفی اداری به سرعت ادامه یافته است به صورتی که امروز پذیرای ۶۰۰۰ دانشجو دختر و پسر در مقطع کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در واحد مرند و سما می باشد این واحد به لحاظ موقعیت جغرافیای و همجواری با مرکز استان موفق به جذب اساتید مجرب و متخصص گردید و هم اکنون این دانشگاه با درجه بسیار بزرگ و همکاری   اساتید به صورت هیات علمی تمام وقت ، نیمه وقت و حق التدریس به فعایت می پردازند.

 دکتر میرزایی در ادامه تصریح کرد : دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از مهم ترین مراکز علمی و پژوهشی است که نقش کلیدی در تولید علم و دانش دارد و پیشرفتهای علمی، رشد و تعالی آن در عرصه های گوناگون علم افزای وکسب معرفت در جامعه آکادمیک بر کسی پوشیده نیست .

در ادامه از گوشه ای فعالیتها و عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند را بطور خلاصه برای  نمازگزاران  ارائه نموده و گفتند : فعالیتهای فرهنگی و هنری و معنوی دانشگاه آزاد اسلامی بر کسی پوشیده نیست بطوری که دانشگاه آزاد اسلامی در اقامه نماز و فعالیتهای قرآنی مقام اول کشوری دارد و مقبره های شهدای گمنام در واحد های دانشگاهی تاج افتخار و غرت دانشگاه آزاد اسلامی است.

رئیس واحد مرند در خاتمه افزود:  در طول امسال ۲۰ رشته جدید در مقطع کار شناسی  ارشد ۲ برابر شده و ۲۶ رشته کارشناسی ارشد و ۳ رشته نیز در مقطع دکترای از مهر ماه امسال داشجو پذیرش شده و مشغول به تحصیل هستند ،افزود دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند جهت پیشبرد اهداف مقدس خود  همیشه به نظرات و پبشنهادات و انتقادات شما عزیزان احترام می گذارد . دفتر ما همیشه به روی شما باز است و دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند همیشه در خدمت همشهریان فهیم شهرستان مرند می باشد. در ادامه ریاست واحد مرند از حضور پرشور مردم شهید پرور شهرستان مرند خصوصا دانشجویان و دانشآموزختگان فرهنگ علم ، در راهپیمائی عظیم ۲۲ بهمن تقدیر و تشکر نمود.

uvs150402-001 uvs150402-002