به گزارش اخبار به روز مرند : به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس،رئیس پلیس فتا آذربایجان‌شرقی گفت: مدتی است در فضای مجازی سایت‌های متنوع با طراحی‌های خاص و جذاب با عنوان همسریابی فعالیت می‌کنند که از نظر قانون فعالیت این گونه سایت‌ها غیرقانونی است.  محمد قاسملو اظهار داشت: کاربران آگاه باشند که گردانندگان این سایت‌ها […]

 به گزارش اخبار به روز مرند : به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس،رئیس پلیس فتا آذربایجان‌شرقی گفت: مدتی است در فضای مجازی سایت‌های متنوع با طراحی‌های خاص و جذاب با عنوان همسریابی فعالیت می‌کنند که از نظر قانون فعالیت این گونه سایت‌ها غیرقانونی است.
 محمد قاسملو اظهار داشت: کاربران آگاه باشند که گردانندگان این سایت‌ها کلاهبردارانی هستند که از اطلاعات، عکس‌ها و سایر مواردی که توسط مراجعان به امانت گذاشته می‌شود، سوءاستفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: این کلاهبرداران پا را از این نیز فراتر نهاده و با ایجاد صفحات فیشینگ در این سایت‌ها اقدام به کلاهبرداری‌های مالی نیز می‌کنند.
رئیس پلیس فتا استان از کاربران اینترنتی خواست، فریب این سایت‌ها را نخورند و مطمئن باشند با ورود و ثبت نام در این سایت‌ها به نحوی از آنها سوءاستفاده خواهد شد.
وی افزود: بهتر است کاربران با دست خود زمینه کلاهبرداری و سوءاستفاده را برای دیگران فراهم نکنند که در برخی موارد آسیب‌های مختلف از جمله اخلاقی و مالی که به افراد وارد می‌شود غیرقابل جبران بوده و یک عمر گریبانگیر آنها می‌شود.
قاسملو تاکید کرد: افزایش اطلاعات در زمینه فضای مجازی از بروز بسیاری از آسیب‌های این فضا برای کاربران ممانعت خواهد کرد.
وی گفت: بسیاری از کاربران اینترنت و بهره‌برداران از فضای مجازی اطلاعی از روش‌های حفظ و حراست از اطلاعات خود ندارند و با ناآگاهی وارد فضای مجازی می‌شوند که این خود زمینه را برای سوءاستفاده هکرها و سارقان اطلاعات فراهم می‌کند.
رئیس پلیس فتا استان افزود: برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی از مهم‌ترین جرایم رایانه‌ای در کشور است که کلاهبرداران با ارسال پیامک‌هایی با عنوان برنده شدن جایزه و با اغفال و تطمیع افراد، شماره حساب و رمز آنان را اخذ و حسابشان را خالی می‌کنند

images (4)   images (5) images (6)