بخشدار مرکزی شهرستان مرند گفت: بازارچه محصولات تولیدی و کشاورزی روستائیان جهت عرضه بدون واسطه در مرند ایجاد می شود.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :علی امیری راد روز سه شنبه در نشست مشورتی با دهیاران بخش مرکزی شهرستان مرند گفت: با وجود قرار گرفتن این شهرستان در مسیر ترانزیت بین المللی، تا کنون بهره خاصی از آن برده نشده است.

وی افزود: در این راستا محلی مشخص شده است تا محصولات کشاورزی و تولیدات روستایی بدون واسطه عرضه شود.

بخشدار مرکزی مرند همچنین از دهیاران روستاها خواست با جدیت در جهت فعال کردن شورای فرهنگ عمومی در روستاها عمل کنند.
رئیس آموزشکده فنی و حرفه ای شهرستان مرند نیز با بیان اینکه مهارت آموزی از بزرگ ترین دغدغه های جامعه است، گفت: با توجه به اینکه دلیل بخشی از آسیب های اجتماعی موجود، کمبود مهارت است، سازمان فنی و حرفه ای آموزش های کوتاه مدت برگزار می کند.

علی نصیری اظهار داشت: معضل بزرگی در جهت اجرای مهارت آموزی به صورت عدالت محور وجود دارد و آن عدم انجام نیازسنجی واقعی در جامعه است.
وی ادامه داد: در راستای حل این مشکل، در پورتال سازمان فنی و حرفه ای سامانه نیازسنجی روستایی راه اندازی شده است و دهیاران می توانند با ثبت اطلاعات مورد نیاز، سازمان فنی حرفه ای را در جریان نیازهای آموزشی روستا قرار دهند.

نصیری اعلام کرد: سازمان فنی و حرفه ای نیز پس از اطلاع از نیازهای روستاها، اقدام لازم را جهت برگزاری دوره های آموزشی انجام می دهد.
مسوول بیمه اجتماعی روستائیان، کشاورزان و عشایر شهرستان نیز در این نشست با اشاره به اینکه این نوع بیمه در جهت ارائه خدمت به روستائیان اجرا می شود، اعلام کرد: تاکنون بازنشستگی یک هزار و ۲۳۶ نفر در شهرستان مرند محقق شده است.

تاریزاده اضافه کرد: بیمه اجتماعی روستائیان، کشاورزان و عشایر شهرستان مرند با تحت پوشش قرار دادن ۱۹ هزار نفر رتبه اول استان را دارد.
وی یادآوری کرد: تمام افراد زیر ۴۰ سال که در روستاها شاغل هستند می توانند بیمه شوند و بیمه بالای ۴۰ سال تا ۵۰ سالگی با تائید دهیاران اتفاق می افتد.
معاون اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند نیز اظهار داشت: با توجه به اینکه یکی از وظایف این اداره بسط مطالعه و کتابخوانی است؛ طرح های مختلفی در این راستا در شهرستان اجرا می شود.

صادق نقیبی از برگزاری طرح دوستدار کتاب در روستاها خبر داد و گفت: این طرح در جهت فرهنگ سازی مطالعه و کتابخوانی و گسترش آن اجرا می شود.