جلسه بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر  و روستا  با حضور اعضا هیأت اجرایی و نظارت شهرستان مرند به ریاست راستگو معاون استاندار آذربایجان شرقی برگزار شد. به گزارش اخبار به روز مرند :معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند اظهار داشت: هیات‌های اجرایی پس از دریافت نتیجه رسیدگی به سوابق داوطلبان […]

جلسه بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر  و روستا  با حضور اعضا هیأت اجرایی و نظارت شهرستان مرند به ریاست راستگو معاون استاندار آذربایجان شرقی برگزار شد.

به گزارش اخبار به روز مرند :معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند اظهار داشت: هیات‌های اجرایی پس از دریافت نتیجه رسیدگی به سوابق داوطلبان طبق قانون باید  در مدت هفت روز به صلاحیت داوطلبان رسیدگی و نتیجه را اعلام نمایند. و بعد از پایان فرآیند ثبت نام نامزدهای  انتخابات شوراها، ١٠ روز به مراجع چهارگانه فرصت داده شده که در پاسخ به استعلام صورت گرفته در رابطه با سوابق موجود افراد بررسی های لازم را انجام و نتیجه را مستقیماً به هیات اجرایی ذیربط اعلام نمایند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستانم مرند در ادامه افزود: اولین جلسه برای بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراها آغاز شده که این فرآیند تا ٢٣ فروردین ادامه می یابد و هیات های اجرایی مورد به مورد و فرد به فرد صلاحیت نامزدها را بررسی می‌کنند. خاطر نشان کرد  تکلیف هیات‌های اجرایی و نظارت در رعایت بی طرفی و برگزاری انتخات سالم و بدون جانبداری از کاندیدای خاص و یا گروه و بیشتز حضور خداکثری مردم در پای صندوق های اخذ رای می باشد

وی اظهار دلاشت : بررسی سوابق داوطلبان باید محرمانه انجام گیرد بطوری که موجب هتک حیثیت و آبروی افراد نشود و بررسی‌ها از محدوده موارد مذکور در قانون شوراها خارج نگردد و افشای هرگونه اطلاعات دریافت شده توسط اعضای هیات‌های اجرایی و یا هرشخص دیگر ممنوع است.

راستگو بیان داشت: تعداد ۲۱۱ نفر در سطح شهرستان ثبت نام کرده اند که بیشترین تعداد با ۱۳۱ نفر مربوط به شهر مرند است .

معاون استاندار آذر بایجانشرقی در خاتمه با اشاره به اینکه هدف برای ما برگزاری انتخاباتی باشکوه و قانونمند و سالم است و تشخیص  اصلی بر عهده مردم است و بی طرفی و رعایت قانون باید سرلوحه کار ما قرار گیرد .

DSC_0002DSC_0006 DSC_0008