به گزارشاخبار به روز مرند : ،مردم شریف شهرمرند همزمان با تمام مردم ایران و مسلمانان جهان از ساعت ۱۱ صبح ۱۹ تیر ماه با سردادن شعارهای ضداستکباری دوشادوش هم به راهپیمایی پرداختند. مردم روزه دار شهرمرنددر مسیرهای از پیش اعلام شده ضمن اعلام انزجار از حمایت های استکبار جهانی از اعمال جنایتکارانه رژیم جعلی […]

به گزارشاخبار به روز مرند : ،مردم شریف شهرمرند همزمان با تمام مردم ایران و مسلمانان جهان از ساعت ۱۱ صبح ۱۹ تیر ماه با سردادن شعارهای ضداستکباری دوشادوش هم به راهپیمایی پرداختند.

مردم روزه دار شهرمرنددر مسیرهای از پیش اعلام شده ضمن اعلام انزجار از حمایت های استکبار جهانی از اعمال جنایتکارانه رژیم جعلی اسرائیل بر علیه مردم فلسطین آمادگی خود را برای ریشه کنی این رژیم اعلام کردند.

شعار «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر ضدولایت فقیه»و انرژی هسته ای حق مسلم ماست  عمده شعارهای انقلابی راهپیمایان مرندرا تشکیل داده است.

مسیر پایانی راهپیمایی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در مرند به میدان امام خمینی(ره) ختم شد تا با قرائت قطعنامه روز جمعه۱۹تیرماه به عنوان برگ زرینی از حماسه حضور مردم شریف و انقلابی مرند در تاریخ اسلام و ایران ثبت شود.

حجت السلام والمسلمین نعمت زاده امام جمعه محترم شهرستان مرند به عنوان سخنران مراسم ، روز قدس را روز بیداری اسلامی عنوان کرد و گفت: با حضور گسترده مسلمین جهان در راهپیمایی ضد استکباری روز قدس نمایشی حماسی از اقتدار اسلامی در برابر استکبار جهانی بوجود آمد.

وی با اشاره به تحولات سیاسی منطقه تصریح کرد : خوابی که امریکا و سران بی کفایت برخی از کشورهای عربی برای کشور مسلمان سوریه دیده اند با همت و اتحاد مردم سوریه تعبیر نخواهد شد و بحول و قوه الهی امریکا و اسرائیل نخواهند توانست روابط کشورهای اسلامی را با رژیم صهیونیستی به حالت عادی در بیاورند .

وی در خاتمه بیان کرد:رویداهای اخیر جهان اسلام و جنایات تروریست های داعش در عراق و سوریه و جنایات اسرائیل در غزه، حساسیت روز قدس و شور و هیجان امت اسلامی برای حضور در این راهپیمایی را دو چندان کرده است.

سید رضا هاشمی شهردار مرند در حاشیه این راهپیمایی با شکوه در گفتگو با خبرنگار ما گفت : مردم ولایتمدار و فهیم شهرمرند بار نیز با اطاعت از فرامین رهبری و با حضور حماسی و پرشکوه خود در همایش عظیم خروش ملت در راهپیمایی روز قدس ۹۴، حمایت همه جانبه خود را از مردم مظلوم فلسطین به ویژه دفاع از مردم بی دفاع و مظلوم غزه اعلام نمودند.


وی افزود : راهپیمایی روز قدس نماد و نشانگر انسجام و وحدت مسلمانان برای مقابله با جنایات رژیم صهیونیستی می باشد که حضور یکپارچه مردم شریف و قدر شناس شهرمرند در کنار ملت بزرگ ایران و آزادگان جهان ،نمادی از وحدت مردم برای مبارزه با مستکبران بود و همین وحدت و انسجام موجب یاس و ناامیدی دشمنان می شود.

 

ایشان در خاتمه گفتند : اینجانبان بر خود وظیفه می دانیم تا از  مردم ولایت مدار مرند به خاطر برگزاری راهپیمایی با شکوه روز جهانی قدس۹۴ در “دولت و ملت ،همدلی و همزبانی” که میثاق با امام راحل و شهدا و تجدید بیعت با مقام معظم رهبری و ملت مظلوم فلسطین بود به مصداق حدیث شریف: ((من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق)) تقدیر و تشکر بعمل آوریم.

عکسها از :جعفر جدی و علیرضا کرامت

۱_۰۰۰۰۳   ۱_۰۰۰۰۴ ۱_۰۰۰۷    ۲_۰۰۰۰۲ ۴_۰۰۰۰۱    ۰۰۰۰۶ ۲۰     ۳۹      ۵۶ ۶۵    ۸۳ ۱۴۲     ۱۵۱ ۱۶۱     ۱۸۱ ۱۹۱     ۲۱۳ ۲۱۴