عضو شورای حوزه علمیه آذربایجان شرقی گفت: ساختمان جدید حوزه علمیه خواهران مرند به دلیل کمبود منابع مالی، تکمیل نشده است.

 به گزارش  پایگاه اخبار به روز مرند :حجت الاسلام علی نعمت زاده، عضو شورای حوزه علمیه آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با خبرنگار ان ، با بیان این‌که اغلب مدارس علمیه استان با مشکلات مالی و کمبود منابع روبه‌رو هستند، اظهار داشت: طرح توسعه تعدادی از مدارس علمیه استان به دلیل کمبود اعتبار با مشکل مواجه شده است.

وی با بیان این‌که نیازمند مشارکت گسترده خیرین در اجرای طرح‌های عمرانی حوزه علمیه آذربایجان‌شرقی هستیم، خاطرنشان کرد: حوزه علمیه خواهران شهرستان مرند ۱۴۰ نفر فارغ التحصیل سطح دو دارد؛ اما ساختمان جدید این مدرسه علمیه به دلیل کمبود منابع مالی تکمیل نشده است.

امام جمعه مرند با بیان این‌که به دنبال احداث اردوگاه آموزشی، تفریحی و تربیتی طلاب در منطقه خوش و آب هوای شهر زنوز شهرستان هستیم، تصریح کرد: زمینی به متراژ تقریبی پنج هکتار در این منطقه در اختیار آموزش و پرورش شهرستان است که می توان برای احداث یک اردوگاه ویژه طلاب در این منطقه اقدام کرد.

حجت الاسلام نعمت‌زاده در ادامه با اشاره به دیدار اخیر اعضای شورای استانی حوزه علمیه آذربایجان‌شرقی با آیت الله اعرافی، افزود: با توجه به تجدید محتوای دروس طلاب مدراس علمیه، کیفی سازی دوره های آموزشی و کارگاهی برای مدیران حوزوی امری لازم و ضروری است.

وی با بیان این‌که ارایه آموزش های مستمر و به‌روز ویژه مدیران و اساتید حوزه های علمیه امری مهم است، گفت: انتظار هر چه زودتر آیین نامه مدیران و معاونان مدارس علمیه از سوی مرکز مدیریت حوزه های علمیه ابلاغ شود تا در امور اجرایی و آموزشی برای سال تحصیلی آینده منسجم‌تر عمل شود