به گزارش اخبار به روز مرند سردار نوعی اقدم گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام (ره)، استکبار جهانی که قدرت اسلام و نظام اسلامی غیر وابسته به شرق و غرب را در حال پیشرفت میدید پس از اقدامات فراوان، ابتدا طالبان و سپس القاعده را بوجود آورد تا بنام اسلام به اسلام […]

به گزارش اخبار به روز مرند سردار نوعی اقدم گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام (ره)، استکبار جهانی که قدرت اسلام و نظام اسلامی غیر وابسته به شرق و غرب را در حال پیشرفت میدید پس از اقدامات فراوان، ابتدا طالبان و سپس القاعده را بوجود آورد تا بنام اسلام به اسلام ضربه بزنند و پس از ناکام ماندن این دو جریان در تقابل یا قدرت اسلام جهانی و قدرت نظام اسلامی، استکبار جریان داعش را راه انداخت تا با شعار «الله اکبر» و «لا اله الا الله» به اسلام آسیب بزنند.

وی با شاره به این موضوع که ادبیات «لااله الا الله»  انسان سوزی نیست، اظهار کرد: داعشی ها فریب خورده اند چون نوکر اجنبی و آمریکا و اسرائیل شده اند و اینک دنیا در مورد دو جریان داعش و «هلال مقاومت اسلام حقیقی» که هر دو شعار الله اکبر سر میدهند ارزیابی و قضاوت میکند؛ اسلام داعشی که عقبه اش آمریکا و اسرائیل است و اینها در حریم خود پست ترین کارها و بدترین جنایات را مرتکب میشوند اما در مقابل تکبیر لا اله الا الله که دریای مهر و محبت و صمیمیت است به گوش می رسد و این همان اسلام واقعی است و استکبار عامل درگیری این دو جریان است.

این فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: دشمن به دنبال فردی بود تا جریان داعش را رهبری کند لذا پست ترین و مزدورترین فرد را مسئول این جریان نمودند که زمانی در دفتر صدام کار میکرد و در نهایت این فرد را شناسایی و پیدایش کردند و ریشش را بلند نموده و رییس داعش کردند.

نوعی اقدم افزود: رزمندگان مقاومت از پشت بی سیم بارها شنیده اند که داعشی ها برای انتقال مجروحین خود و انتقال  مهمات و تجهیزات با اسرائیل هماهنگ میشوند و کمک می گیرند و همگان باید بدانند که امروز دست پلید آمریکا و اسرائیل از آستین داعش بیرون آمده است.

وی گفت: بارک الله به امام و رهبر شما، آن ابرمرد وقتی دیدند بعد از سرکوب القاعده و طالبان این جریان سازمان یافته است قبل از همه این دشمن را شناختند و برای مقابله و متوقف کردن آن اقدام کردند و امروز بیش از ۳ سال است که درگیری با این دشمن ادامه دارد آنهایی که در پادگانهای اردن و ترکیه و برخی کشورهای دیگر آموزش دیدند و مسلح شدند تا ابتدا از داخل سوریه و عراق را نابسامان کنند و زمینه را برای حملات داعشی ها فراهم نمایند و این نقشه دشمن بود.

سردار رحیم نوعی اقدم تصریح نمود: دشمن برق آسا عمل کرد و تا آنجا که به ۵۰ متری کاخ بشار اسد نیز رسید و چنین شد که تمام تئورسین ها گفتند و پیش بینی کردند که یشار بیشتر از ۳ تا ۴ روز ماندنی نیست و حتی فرماندهان به فکر نحوه خروج مقاومت بودند.

وی گفت: وقتی این اخبار به اطلاع مقام معظم رهبری رسید ایشان با صراحت اعلام کردند که بشار باید بماند و حرم حضرت زینب قابل تخلیه نیست و چنین شد که تا امروز علی رغم اینکه همه دنیا میگفت بشار باید برود اما ما گفتیم بشار باید بماند و ماند.

این همرزم شهید حاج عباس عبدالهی افزود: باید به بشار اسد هم احسنت گفت چراکه وقتی در پی دستور مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بشار باید بماند، یک حرکت از ایران و یک حرکت از لبنان وارد سوریه شدند و در ابتدای کار به وی گفتند که چند روزی کاخ ریاست جمهوری را ترک کنید و به استان «لاذقیه» بروید اما رییس جمهور سوریه اعلام کرد که چون امام خامنه ای فرموده اند بشار باید بماند و خواسته اشان چنین است، من در این مکان خواهم ماند یا شهید میشوم و یا تا آخر مقاومت میکنم.

وی گفت: بشار اسد در دوران ریاست جمهوری آقای خاتمی که به ایران آمده بود به وی گفته بود: « گفتگوی تمدن ها برای تو عزت نمی آورد، عزت در مرگبر آمریکاست».

نوعی اقدم با اشاره به پیروزی های رزمندگان مقاومت گفت: امروز به فضل الهی دشمن قلع و قمع و بشار اسد مانده است و اخیرا جان کری گفته است باید با بشار حرف بزنیم و این موضوع باید قابل توجه آنهایی باشد که زمانی از روی نادانی شعار نه غزه نه لبنان را سردادند چراکه اگر این جریان در سوریه و عراق سرکوب نمیشد باید در خیابانهای تهران با آنها درگیر میشدیم اما امروز با تدبیر عالی و هنرمندانه  و اوج دشمن شناسیامام خامنه ای (مد ظله العالی) درگیری در خارج از جغرافیای ایران انجام شده و ایران امن ترین کشور دنیاست.

وی با شاره به نقش خون شهدا در قدرت اسلام گفت: خداوند به واسطه شفاعت ائمه (ع) خوف قهرمانانی همچون حاج عباس عبدالهی را به جان دشمن انداخته است بطوریکه دشمنی که همه چیز دارد اما از جرات خالی است و چنین میشود که اسرائیل در آمادگی و بطور غافلگیرانه به دو خودروی رزمندگان مقاومت حمله میکند و شش نفر را به شهادت میرساند اما رزمندگان اسلام در اوج آمادگی اسرائیل به آنها حمله میکنند و ۱۷ نفر را به هلاکت می رسانند.

وی گفت: حاج عباس روز اول که وارد سوریه شد به حرم حضرت زینب (س) رفت، آنجا دعا و گریه میکرد و سخنش این بود که خدایا خوف دشمن را از دلم بیرون کن و به من آنچنان شهامتی بده که در دفاع از حرم حضرت زینب (س) شرمنده حضرت ابوالفضل (ع) نشوم.

وی گفت: علت این حضور بنده در میان مردم غیور مرند عمل به وصیت شهید حاج عباس است که یک روز در حالیکه با موتور در حال حرکت بود به پیشم آمد گفت: قول بده اگر من شهید شدم به مرند بروی و برای همشهریانم سخنرانی کنی؛ آن روز بنده باور نکردم که سخن این قهرمان چقدر از ته دل و حقیقی بود.