سرهنگ علی طاحونی فرمانده انتظامی شهرستان مرند در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: کارآگاهان پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات شهرستان مرند هنگام کنترل سایت‌های اینترنتی و رصد و پایش در فضای مجازی به دو وبلاگ که در زمینه فروش فیلترشکن فعالیت می‌کردند برخورد و کار رسیدگی و دستگیری مدیران این وبلاگ‌ها را آغاز کردند. […]

سرهنگ علی طاحونی فرمانده انتظامی شهرستان مرند در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: کارآگاهان پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات شهرستان مرند هنگام کنترل سایت‌های اینترنتی و رصد و پایش در فضای مجازی به دو وبلاگ که در زمینه فروش فیلترشکن فعالیت می‌کردند برخورد و کار رسیدگی و دستگیری مدیران این وبلاگ‌ها را آغاز کردند.

وی افزود: کارآگاهان پلیس فتا پس از انجام پاره‌ای تحقیقات موفق شدند آدرس و محل سکونت این افراد را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی و با انجام اقدامات پلیسی آنها را در محل دستگیر کنند.

این مقام انتظامی ادامه داد: با انتقال دستگیرشدگان به پلیس فتا، بازجویی‌ها از آنان آغاز شد ولی متهمان در ابتدا از وجود سایت و وبلاگ و فعالیت خود اظهار بی‌اطلاعی کردند ولی به محض ارائه مدارک و مستندات فنی، لب به اعتراف گشوده و صراحتا به جرم ارتکابی خود اعتراف و انگیزه خود را کسب درآمد عنوان کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان مرند بار دیگر به لزوم نظارت بر استفاده فرزندان از اینترنت تأکید کرد و افزود: با توجه به اینکه استفاده از وی پی ان (فیلترشکن) راهی برای دسترسی سایت‌های غیرمجاز بوده و بدون استفاده از آن نمی‌توان از امکانات و محتوای این سایت‌ها استفاده کرد و از طرفی بیشتر برداشت‌های اینترنتی با استفاده از فیلترشکن انجام می‌گیرد.

وی اضافه کرد: از این رو استفاده از اینترنت با روش vpn در خانواده‌ها به خصوص در بین جوانان زمینه اعتیاد اینترنتی و به انحراف کشیدن نسل جوان را فراهم می‌کند و برای در امان ماندن فرزندانمان کنترل از سوی والدین و اطلاع‌رسانی از طریق افراد ذی‌نفوذ و برخورد جدی مقام قضایی با فروشندگان vpn مورد انتظار است نهایتا پرونده یاد شده با توجه به اعتراف متهمان برای صدور حکم قضایی به مرجع قضایی ارسال شد.