، با حضور راستی قائم مقام سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی در محل دفتر معاون استاندار آذربایجان شرقی  و فرماندار ویژه شهرستان مرند ، رئیس جدید اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان معرفی شد . در این جلسه  معاون استاندار آذر بایجانشرقی و فرماندار ویژه شهرستان مرند گفت: اداره صنعت ، […]

، با حضور راستی قائم مقام سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی در محل دفتر معاون استاندار آذربایجان شرقی  و فرماندار ویژه شهرستان مرند ، رئیس جدید اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان معرفی شد .

در این جلسه  معاون استاندار آذر بایجانشرقی و فرماندار ویژه شهرستان مرند گفت: اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان یکی از بزرگترین مجموعه های شهرستان است و باید در جهت جذب سرمایه گذاران در راستای تولید و اشتغال پایدار قدم بردارد . افزود  با توجه به شعاع بزرگ فعالیتهای سازمان صنعت ، معدن و تجارت باید در راستای رونق کسب و کار و توسعه فعالیتهای اقتصادی در شهرستان قدم برداشت.

 

تقی کرمی در ادامه با اشاره به جایگاه ویژه شهرستان مرندبعنوان دومین شهر صنعتی  استان  آذر بایجانشرقی ظرفیت های موجود در این شهرستان را در زمینه های معدن – صنعت و شهرک سرامیکی و صنایع چوب و خشکبار را برشمرد نگاه صنعت و معدن باید برای جذب سرمایه گزار در بخش صنعت و تجارت و ایجاد  بسترهای لازم را برای سرمایه گذاران فراهم کند . افزود ولی تاکنون متاسفانه نتوانسته جایگاه اصلی خود را حفظ کند

وی همچنین وجود صنایع خاک چینی ایران در شهرستان مرند و کائولن معدن زنوز  نیاز به تقویت صنایع مادر و سرامیکی را در این شهر برای رونق اقتصاد و ایجاد اشتغال پایدار را فراهم می کند  ،بسیار مهم وضروری دانست و گفت : اداره صنعت معدن و تجارت برای رفع مشکلات و خدمات دهی بیشتر به تولید کنندگان ، سرمایه گذاران و حتی اصناف در مسیر رونق و توسعه اقتصادی ،همراهی و تعامل  بیشتر با بخشهای سرمایه گذاری  داخلی و خارجی ، تجارت و تولید  و صنعتی رااز مدیریت جدید دراین شهرستان خواستار شد

 

کرمی با اشاره به شکل گیری کارخانجات الیاف شیشه و فولاد گستر کوثر در شهرستان گفت:کارخانه الیاف شیشه مرند با اعتباری بالغ بر ۴۹۰ میلیارد در فازهای اول و دوم در حال شکل گیری است که زمین آن واگذار شده و یک شرکت کاملا دولتی و زیر نظر وزارت صنعت ، معدن و تجارت است و کارخانه فولاد گستر نیز در حال انجام مراحل مقدماتی در جهت احداث می باشد .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند با اشاره به ظرفیتهای موجود در شهرستان گفت: شهرستان مرند۲۰۰کارخانجات  و کار گاههای  کوچک و بزرگی همچون تکدانه و تبریز کف است و لوله و پرو فیل ،آناکنسرو، چندین واحد های تولید در شهرستان وجود دارد و با راه اندازی کارخانجات الیاف شیشه و فولاد شاهد تحولات زیادی از جمله در زمینه اشتغال ، سرمایه گذار در شهرستان خواهیم بود .

وی افزود : شهرستان مرند ظرفیتهای خوبی برای سرمایه گذاری دارد و باید ادارات شهرستان و از جمله آنها اداره صنعت ، معدن و تجارت باید در شناسایی و هدایت آنها در جهت سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال و حتی حفظ اشتغال موجود تلاش کند .

در ادامه ضمن تشکر از زحمات آقای رضوی در طول خدمت خود ، کرمی معاون استاندار آذربایجان شرقی با اهداء حکم ، آقای شکر اله زارعیان به عنوان رئیس جدید اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان مرند منصوب شد .

گفتنی است ، زارعیان بعنوان رئیس اداره بازرگانی  شهرستان هریس ،قبل از تغییرات اداره صنعت و معدن و تجارت  ،و کارشناس مسئول حقوقی سازمان صنعت و معدن و تجارت استان آذر بایجانشرقی را برمسئولیت خود داشته و دارای مدرک فوق لیسانس حقوق می باشد

۳۴ ۱۱۳