ستاد دائمی تسهیلات سفر آذربایجان‌شرقی: شبکه سهند معرف خوبی برای سیمای استان است دبیر ستاد دائمی تسهیلات سفر آذربایجان‌شرقی گفت: با تلاش قابل تقدیر عوامل شبکه سهند برای آشنایی هم استانی‌ها، هم‌میهنان و ایرانیان خارج از کشور با توانمندی‌های استان در نوروز، این امر بهترین معرف خواهد بود.   به گزارش خبرنگار واحدمرکزی خبر از […]

ستاد دائمی تسهیلات سفر آذربایجان‌شرقی:

شبکه سهند معرف خوبی برای سیمای استان است

دبیر ستاد دائمی تسهیلات سفر آذربایجان‌شرقی گفت: با تلاش قابل تقدیر عوامل شبکه سهند برای آشنایی هم استانی‌ها، هم‌میهنان و ایرانیان خارج از کشور با توانمندی‌های استان در نوروز، این امر بهترین معرف خواهد بود.

 

به گزارش خبرنگار واحدمرکزی خبر از مرند: به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی، تراب محمدی گفت: صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی در تمام ایام تعطیلات نوروز برنامه‌های ویژه‌ای را برای معرفی آداب و رسوم، جاذبه‌های گردشگری، تاریخی و پوشش خبری حضور گردشگران در استان تهیه و پخش می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: پخش مستند، فیلم و سریال، برنامه‌های زنده ویژه نوروز، گزارش و معرفی جاذبه‌ها از جمله مهم‌ترین عناوین برنامه‌های شبکه سهند را تشکیل می‌دهند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تشریح کرد: سریال درمانگاه، شکر پنیر، مستند منیم آذربایجان، آذربایجان مجموعه زیبایی‌ها، مستند فرش تبریز، مستند شهریار ایران و مستند نوروز در آذربایجان در ایام نوروز از سیمای سهند نمایش داده می‌شوند.

محمدی افزود: پخش زنده ویژه‌برنامه نوروز در 15 قسمت، مصاحبه با گردشگران در مکان‌های دیدنی و تاریخی استان، پرداخت در برنامه‌های روتین شبکه متناسب با مخاطب و گروه سنی، پخش برنامه‌های استان از شبکه‌های سراسری و پرداخت در برنامه سحرلر به صورت ویژه از دیگر اقدامات این شبکه برای پوشش تعطیلات نوروز به شمار می‌رود.

وی عملکرد صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی را در قالب اجرای تصمیمات ستاد تسهیلات سفر استان بسیار قابل توجه توصیف کرد و گفت: بی‌تردید برنامه‌های این شبکه در افزایش گردشگر ورودی و معرفی خوب و کامل جاذبه‌های استان بسیار مفید و موثر بوده است.

دبیر ستاد دائمی تسهیلات سفر استان ضمن تقدیر از تلاش‌های مدیریت شبکه سهند اظهار داشت: توسعه و گسترش اهداف گردشگری در قالب پخش برنامه‌های تصویری و تلویزیونی همچنین اطلاع‌رسانی و معرفی آثار از این دریچه موثرترین راهکار برای توسعه صنعت گردشگری داخلی به شمار می‌رود.

محمدی اظهار امیدواری کرد، نوروز امسال با بهره‌گیری از ظرفیت و توانایی تمام سازمان‌ها و دستگاه‌های مرتبط با ستاد تسهیلات سفر استان و فراهم کردن زیرساخت‌های مورد نیاز، شاهد حضور قابل توجه گردشگران در آذربایجان‌شرقی و جلب رضایت آنها خواهیم بود.