معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به افزایش تعداد شعب اخذ رأی در مرند و جلفا گفت: ۲۵۸ شعبه در این دوره انتخابات در شهرستان‌های مرند و جلفا پیش بینی شده است.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :داود گرشاسبی، ظهر امروز در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه مرند، ابراز داشت: استکبار یک بازدارندگی در مقابل جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرد، اما غافل از اینکه ما فرزندان فرهنگ غدیر، عاشورا، علوی و انتظار هستیم و در مقابل اینها سر خم فرود نخواهیم آورد. افزود: بر اساس دیدگاه‌های موجود در دنیا نقطه تقابل ما با دشمن افزایش پیدا می‌کند و این تقابل همواره به اوج می‌رسد، باید حضور و مشارکت مردم در تمامی صحنه‌ها را حفظ کنیم.

فرماندار شهرستان ویژه مرند با مهم ارزیابی کردن حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه تاکید کرد: علت اصلی اهمیت حضور مردم در صحنه، تنها تقابل جهان استکبار و جهان مستضعفین نیست بلکه استحاله کردن فرهنگ انقلابی است. اگر می‌خواهم پاسخ ترامپ و ترور شهید سلیمانی را بدهیم، رفتار عقلانی تحت عنوان مشارکت و حضور در پای صندوق‌های رأی و راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه است، اگر می‌خواهیم انتقال بگیریم، حضور در صحنه بودن است.

 

معاون استاندار آذربایجان شرقی افزود:: اگر می‌خواهیم در انتخابات مؤثر شویم باید یکپارچه باشیم، قدرتمندی جامعه بر مبنای مشارکت و حضور در صحنه بودن است، زمان و شرایط و لازم، انتخابی غیر از مشارکت در انتخابات نداریم. اگر می‌خواهیم پاسخ دشمنان و معاندین نظام را دهیم، باید مشارکت فعال داشته و در پای صندوق های  اخذ رأی حرف خود را بزنیم.

 

فرماندار ویژه شهرستان مرند  با اشاره به اینکه برای اثبات وطن پرستی باید رأی دهیم، تصریح کرد: انقلابی گری یعنی پویا کردن فرهنگ، استمرار ارزش‌های الهی و نهادینه نمودن فرهنگ دینی در جامعه است و اگر این فرهنگ استمداد پیدا کند ما موفق خواهیم شد. بر همین اصول و عقیده مردم ولایت مدار هر چقدر در مراسم یوم الله  راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور داشته باشیم ارزشهای دینی و انقلابی خودمان را با آرمانهای مقدس رهبر کبیر انقلاب  تجدید مبثاق دوباره کرده و با پیروی کردن از فرمایشات مقام معظم رهبری ، اگر می‌خواهیم این نعمت بزرگ الهی در حامعه  با امنیت پایدار مستمر و ماندگار باشد منوط به حضور حداکثری  مردم در انتخابات مجلس یازدهم است و قطعا دشمنان اسلام هم بر این محور سرمایه گزاری و تبلیغات مسوم راه اندازی کرده است .

گرشاسبی در بخش دیگری با اشاره به اینکه ۷۱ نفر در شهرستان‌های مرند و جلفا داوطلب حضور در انتخابات بودند، گفت :۲۴ نفر تأیید صلاحیت شدند که بعد از ۲۲ بهمن ماه اسامی آنها به اطلاع مردم می‌رسد، ۲۵۸ شعبه در این دوره انتخابات در شهرستان‌های مرند و جلفا پیش بینی شده است که ۱۸۰ شعبه در مرند قرار دارد و ۵ هزار نفر در برگزاری انتخابات همکاری دارند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: تلاش کردیم با افزایش تعداد شعبه‌ها، زمان شمارش آرا را به حداقل برسانیم تا حداکثر تا ساعت ۳ بامداد، وضعیت شمارش آرا را مشخص کنیم.خاطر نشان کرد ، رفتار بر اساس قانون و امانتداری را وظیفه مجریان انتخابات دانست و تاکید کرد: دستگاه‌های اداری حق ورود به مصادیق انتخابات را ندارند و این مردم بعنوان ولی نعمتان اصلی انقلاب و نظام هستند که انتخاب کنند که به چه کسی رأی بدهند.

 

فرماندار شهرستان ویژه مرندضمن توصیه به مردم و کاندیداها عنوان کرد: با گذشت ۴ سال از انتخابات گذشته، هنوز رفتار غلط و مقاومت در برابر توسعه این شهر وجود دارد، مردم، رقابت توأم با رفاقت را در این شهر پایه گذاری کنند، کاندیدا ها و هواداران آنها که علاقمند به توسعه شهر هستند، از جدل‌ها و تقابل‌های انتخاباتی پرهیز کنند.

گرشاسبی کاندیداها  و هوادانشان را به دوری ازهرگونه  تنش و التهابات اجتماعی دعوت کرد و ابراز داشت: هر کسی شما را به رفتار غیرامنیتی و اختلاف دعوت کرد، بدانید دشمن پیشرفت و توسعه این شهر است،گفت : پیشرفت در بستر ستیز و جدال، به دست نمی‌آید، باید نشان دهیم که مردم مرند و جلفا دارای شعوری هستند که می‌توانند انتخابات را مدیریت کنند. دعوای مرند و جلفا را راه نیندازید، نماینده که توسط خود مردم  منتخب می شود  بغنوان نماینده مردم شهرستانهای مرند و جلفا راهی بهارستان شده و در  امورات مرند و جلفا باید کار کند، از کاندیداها می‌خواهیم  در برنامه های تبلیغاتی خود وعده های ندهند که نتوانند از عهده آنان بر آیند داشته‌ها و برنامه‌های خود را طرح کنند.

 

وی همچنین  اذعان داشت: بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان در راستای ساخت و ساز، توسعه و عمران و آبادی شهرستان مرند هزینه شده و این غیر از حوزه بخش خصوصی است.

گفتنی است، پیش از خطبه نماز جمعه مرند، میز خدمت در حسینیه امام خمینی (ره) مرند با حضور مسئولان برپا شده بود.