شهردار مرند با اشاره به وضعیت طرح‌های عمرانی این شهر گفت: شهرداری مصمم است تا طرح‌هایی که در سال‌های قبل آغاز و بدلیل مشکلات مالی ناقص مانده به اتمام برساند.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند : حسین کاوه روز پنجشنبه در حاشیه بازدید خبرنگاران از طرح‌های عمرانی این شهرداری اظهار داشت: با وجود مشکلات اقتصادی و درآمد پایین شهرداری‌ها، توانسته‌ایم بیش از ۲۵ میلیارد تومان از بدهی های گذشته را پرداخت کنیم و در روزهای آتی نیز، طرح‌های متعددی که با مناقصه واگذار شده وارد فاز عملیاتی می‌شود.

وی افزود: سعی ما در اجرای طرح‌های عمرانی در مرند، استفاده ار پیمانکاران بومی است تا از این طریق، مقدمات اشتغال و استفاده از نیروی کار بومی توسط پیمانکاران را فراهم کنیم.
شهردار مرند در مورد طرح عابر گذر تجاری جواهر نیز گفت: طراحی اولیه این طرح به مساحت ۸ هزار مترمربع و در مسیر چهار خیابان بود که عملیات آن از طرف خیابان شهید رنجبری، به علت عدم اجرا و مشکلات جابجایی تاسیسات حذف و مابقی در حال اجرا است.
کاوه خاطرنشان کرد: طبق توافق صورت گرفته در سال گذشته، این طرح از سرمایه گذار آن گرفته شده و قرارداد ۶ ماهه آن به مبلغ ۳ میلیارد تومان، جهت مسقف سازی به پیمانکار جدید منعقد شد.
وی اعلام کرد: امیدواریم عملیات مسقف سازی طرح جواهر واقع در مرکز شهر مرند، طبق قرارداد تا تابستان امسال به پایان برسد.
وی یادآوری کرد: در کنار اجرای این طرح توسط شهرداری مرند، طرح قائم به سرمایه گذار واگذار شده بود که عملیات اجرای آن نیز با مشارکت بانک انصار و سرمایه گذار در هفته‌های آینده آغاز خواهد شد.
وی با بیان اینکه بلوار جاده مرند – جلفا از طرح‌های مهم شهرداری مرند است افزود: اعتبار این طرح که از سال ۹۳ با طول یک و نیم کیلومتر شروع شده برای اتمام نزدیک ۵ میلیارد تومان است که با جابجایی تیرهای برق در مسیر آن، در ۲ ماه آینده به بهره برداری می‌رسد.
کاوه ضمن اشاره به احداث سردرب باغ رضوان با ۱۰۰ میلیون تومان هزینه در سال گذشته خاطرنشان کرد: ساماندهی وضع موجود باغ رضوان و انتقال سنگ فروشی ها از سطح شهر به آنجا از برنامه های شهرداری است.
وی در ادامه در مورد طراحی المان میدان امام حسین (ع) مرند نیز گفت: در این راستا و در جهت نصب بهترین المان در یکی از میادین مهم شهر، فراخوانی منتشر کرده و به بهترین طرح در این مورد، جوایزی نیز اهدا می‌شود.
شهردار مرند همچنین با اشاره به وجود ۳۸ هزار نفر حاشیه‌نشین در مرند اظهار داشت: مناطق حاشیه‌نشین به عنوان محلات هدف تعریف شده و ستاد بازآفرینی شهری در این راستا تشکیل یافته است و با توجه به عنایت ویژه دولت به این محلات، اعتباری نیز برای رفع مشکلات آن در حوزه های مختلف داده می‌شود.