شهردار مرند با اعلام اینکه بودجه عمومی سال ۱۳۹۷ شهرداری با ۶۸۰ میلیارد ریال به تصویب شورای اسلامی شهر رسید، گفت: این رقم نسبت به بودجه امسال ۱۵ درصد افزایش دارد و ۶۵ درصد آن عمرانی است.

به گزارش اخبار به روز مرند :حسین کاوه عصر روز دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران، با اشاره به بدهی های کلان شهرداری مرند، افزود: این نهاد ۴۵۰ میلیارد ریال بدهی دارد که بیش از ۲۳۰ میلیون ریال آن مربوط به سازمان تامین اجتماعی است و در بین سازمان های شهرداری نیز، سازمان سیما منظر بیشترین بدهی را دارد که نزدیک به ۶۵۰ میلیارد ریال است.
وی با بیان اینکه شهرداری مرند ۱۲۰ میلیارد ریال از ادارات مختلف طلب دارد، افزود: در طول چهار ماه گذشته، انقلابی در پرداخت بدهی ها صورت گرفته و بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال پرداخت داشته ایم که ۱۲۰ میلیارد ریال آن به پیمانکاران بوده است.
شهردار مرند با اشاره به مشکلات پروژه جواهر و قائم، گفت: در آخرین جلسه با معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی به توافقاتی رسیدیم که بعد از آن دو جلسه با شورای شهر مرند برگزار و توافق ها نهایی شد و با معرفی کارشناسان از سوی شهرداری و سرمایه گذار و دادگستری، شاهد آغاز عملیات تا پایان فروردین ماه خواهیم بود.
شهردار مرند افزود: ۴۸ ساعت پس از دستور کار مشاور طرح، عملیات اجرایی پروژه جواهر باید آغاز شود.
کاوه ادامه داد: بر اساس توافقی بین شهرداری مرند و سرمایه گذار، پروژه قائم از ۱۵ طبقه به ۴ طبقه تجاری، خدماتی و تفریحی تقلیل پیدا می کند که در یک طبقه نیز سالن همایش احداث خواهد شد.