شهردار مرند در گفتگو با خبرنگار ما ازابلاغ بودجه ۱۵۴ میلیاردی سال ۱۳۹۴شهرداری مرند خبرداد و گفت : ۱۵۴ میلیاردی شهرداری مرندپس از تصویب شورای اسلامی شهرو تائید فرمانداری محترم مرند در مهلت قانونی برای اجرا به این شهرداری ابلاغ شد. سید رضا هاشمی با تقدیر از اعضای شورای اسلامی شهر در تصویب بودجه سال […]

 شهردار مرند در گفتگو با خبرنگار ما ازابلاغ بودجه ۱۵۴ میلیاردی سال ۱۳۹۴شهرداری مرند خبرداد و گفت : ۱۵۴ میلیاردی شهرداری مرندپس از تصویب شورای اسلامی شهرو تائید فرمانداری محترم مرند در مهلت قانونی برای اجرا به این شهرداری ابلاغ شد.

سید رضا هاشمی با تقدیر از اعضای شورای اسلامی شهر در تصویب بودجه سال ۹۴ این شهر بعد از برگزاری جلسات متعدد گفت: حرکت در مسیر توسعه جز از طریق یک سیستم مالی کارآمد ممکن نخواهد بود.

وی تصریح کرد: شفافیت مالی یکی از سیاست های راهبردی شهرداری مرند  از زمان حضور اینجانب در سمت شهردار مرند بوده است.ومجموعه مدیریت شهری اجرای بسیاری از پروژه های عمرانی  رادر سال جاری آغاز کرده است که با تخصیص  وتحقق بودجه در سال جاری کارها باجدیت و تلاش مجموعه شهرداری  ادامه خواهند یافت تا به مرحله بهره برداری برسند.

شهردار مرد در ادامه با اشاره به مهمترین‌ شاخص‌های در نظر گرفته شده برای بودجه سالجاری شهرداری مرند، افزود: بهبود عبور و مرور و کاهش ترافیک، توسعه حمل و نقل عمومی، حمل و نقل با محوریت انسان(پیاده‌روسازی)، توسعه خدمات عمومی شهر مانند فضای سبز و آتش‌نشانی و … بخشی از محورهای اصلی در نظر گرفته شده برای سال جاری است.

هاشمی همچنین  ازرشد ۴۰ درصدی بودجه نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: ۸۰درصد از کل بودجه امسال شهرداری مرند برای اجرای پروژه های عمران شهری و۲۰درصد بودجه نیز برای تامین هزینه های جاری شهرداری  صرف خواهدشد.

شهردار مرند اضافه کرد:با بازگشایی معابر در محلاتی که در گذشته کمتر مورد توجه بوده و توسعه متوازن در همه محلات از دیگر محورهای اصلی در نظر گرفته شده است، زیرا این کار ارایه خدمات شهری را تسهیل می‌بخشد و پیامدهای مثبت اجتماعی فراوانی بدنبال خواهد داشت.

هاشمی با اظهار اینکه به دنبال افزایش درآمدهای شهرداری و به طبع آن افزایش خدمات به شهروندان هستیم، خاطرنشان کرد: مجموعه مدیران بخش‌های مختلف شهرداری مرند پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی، بودجه سال ۹۴ را میزان ۱۵۴میلیارد تومان در نظر گرفته‌اند که امیدوار به تحقق آن هستیم.

شهردار مرند در خاتمه افزود : از کل بودجه ۸۰% به طرح ها و پروژه های عمرانی تخصیص یافته است و تنها ۲۰% از کل بودجه مشمول هزینه های جاری خواهد شد که این موضوع  در بین کل شهرداری ها بی نظیر است.

ختم خبر/