شهردار مرند در نشست خبری خود با خبرنگار ما از پیشرفت پروژه های انجام شده و آخرین وضعیت آنها گفت : پروژه ی تقاطع غیر هم سطح بعثت بیش از ۷۰ درصد پیشرفت داشته وتا یک ماه آینده دیگر قابل افتتاح می باشد، این پروژه دارای فضای سبز و پارکینگ بوده که بطور کامل انشاالله […]

شهردار مرند در نشست خبری خود با خبرنگار ما از پیشرفت پروژه های انجام شده و آخرین وضعیت آنها گفت : پروژه ی تقاطع غیر هم سطح بعثت بیش از ۷۰ درصد پیشرفت داشته وتا یک ماه آینده دیگر قابل افتتاح می باشد، این پروژه دارای فضای سبز و پارکینگ بوده که بطور کامل انشاالله در هفته دولت افتتاح خواهدشد.

وی همچنین ضمن نشان دادن ماکت طراحی شده میدان پروژه بعثت از نصب ۱۲۰پرچم از کشورهای مختلف جهان وماکت کره ی زمین در آن میدان خبر داد.

مهندس هاشمی بااعلام بودجه ۲۳۰ میلیارد ریالی برای اجرای طرح نهضت آسفالت رسانی گفت : ما اکنون آسفالت اکثر خیابان های اصلی و فرعی و کوچه ها را در دستور کار داریم که خوشبختانه اجرای این پروژه از پیشرفت چشمگیری برخوردار بوده که می توان به آسفالت خیابانهای ساحلی یالدور تا اول پل راه اردکلو و راه انامق می توان اشاره کرد .

وی در رابطه با اجرای جدول گذاری درسطح شهر نیز گفت: اکثر خیابان های ومعابر سطح شهر درحال جدول گذاری می باشد که این جداول می تواند آبهای سطحی را هدایت کند.

شهردار مرند ضمن اشاره به پروژه های جدید در حال احداث از جمله زیباسازی ورودی های شهر از سمت تبریز و جلفا گفت : تغییر چهره در میدان پلیس راه در ورودی شهراز طرف تبریز به مرند و ورودی مرند-جلفا بر اساس اعتبارات لازم پیش بینی شده که این پروژه ها بزودی شروع می شوند وی همچنین از احداث بیمارستان تخصصی ، هتل ، بانک شهر و … در آینده ای نزدیک خبر داد.

سید رضاهاشمی شهردار مرند از اجرای پروژه ی موزه ی شهر مرند خبر داد واظهار داشت : شهرستان مرند دومین شهر بزرگ آذربایجانشرقی با داشتن قدمت طولانی وتاریخ پرکهن ،داشتن یک موزه تاریخی در شهرستان مرند الزامی است.

شهردار مرند در خصوص پیشرفت بحث برانگیزترین پروژه ی شهر که همان پروژه ی جواهر مرند می باشد ، گفت : امسال حدود ۶۰ الی ۷۰ درصد از این پروژه قابل افتتاح خواهد بود که انشاالله در خرداد ۹۴ به طور کامل افتتاح خواهد گردید، وی همچنین اذعان داشت که این کار بسیار عظیمی است که صبر مردم و همت مسوولان را می طلبد .

در ادامه این نشست وی گفت : وضعیت اتوبوسرانی وترمینال مرند در حال بررسی بوده و گفت: از سال ۸۵ متاسفانه هیچ اتوبوس جدیدی وارد ناوگان اتوبوسرانی این شهرداری نشده و در سال ۹۰ این سهمیه از طرف اتحادیه اتوبوسرانی کشور قطع شده است.

وی در این زمینه اظهار داشت:بعلت نداشتن اتوبوس نو در سازمان اتوبوسرانی ، شهرداری مرند امسال حتما از اتحادیه سازمان اتوبوسرانی کشور و یا از منطقه آزاد ارس اتوبوسهای لازمه راخریداری ووراد ناوگان حمل ونقل عمومی شهری مرند خواهیم کرد ،در مورد احداث ترمینال مرند هم درحال مذکرات لازم برای تحویل زمین مورد نیاز این ترمینال با اداره راه وشهرسازی هستیم که به محض تحویل زمین این پروژ را نیز شروع خواهیم کرد چرا که ترمینال فعلی جوابگوی خیل عظیم مسافران وگردشگران نیست.

شهردار مرند در رابطه با مشکل پل شهداء در انتهای خیابان جلفا افزود:در رابطه با اصلاح پل شهدا نشستی با مدیر کل راه آهن آذربایجانشرقی داشتیم ومسائل مربوط به معضلات ومشکلات این پل را بررسی نموده ومسئولین مربوطه قولهای مساعدی برای حل این مشکل یعنی تعریض واصلاح پل شهداء به ما داده اندچرا که معتقدیم این پل یکی از حادثه خیز ترین مناطق شهری مرند می باشد.

سیدرضا هاشمی از خرید نردبان هیدرولیکی ۴۲ متری برای آتش نشانی از کارخانه ی واقع در شهرازمیر ترکیه خبر داد و گفت : پیشنهاد ایجاد چنین کارخانه در شهر مرند به مهمانان ازمیری که روز ۱۴ خرداد از شهر مرند بازدید کردند داده شده که منتظر نتیجه آنهاهستیم.

وی در مورد طرح های سال ۹۴ به اصلاح کلی داخل شهر اشاره کرد و گفت : چندین پروژه ی ایجاد روگذر و زیر گذر به جای خیابان ها و میدان هایی ازجمله میدان پنج محراب و خیابان سردار ملی ، نصب دوربین های هوشمند کنترل ترافیک و ثبت تخلفات راننندگی را در دستور کار سال ۹۴داریم.

همچنین افزود : همانطوریکه می دانید شهر مرند به شهر باغ شهر معروف بوده که بعلت ساخت وسازهای غیر مجاز در سالهای گذشته بسیاری از فضاهای سبز شهر ازبین رفته است و شهرداری مرندبراین اساس برای گسترش فضای سبز شهر مرند توسط سازمان فضای سبز اقدامات بسیار خوبی شروع شده وتا پایان سال نیز ادامه خواهیم داد.

شهردار مرند در رابطه با زیبا سازی شهر گفت: در حال ساماندهی ورودیهای شهرهستیم ، پیاده روها را عریض تر و سنگ فرش می کنیم ، تمامی تابلوها و ناودان های اضافی جمع آوری شده و در جهت زیباسازی شهر در حال حرکت هستیم.

هاشمی از مردم برای زیباسازی شهر خواستار همکاری بیشترشد وهمچنین گفت: اگر مردم زمینهای خالی که دارند این املاک را در اختیار ما قراردهند تا ما آن مکانها را به پارک یا فضای سبز تبدیل کنیم و ومردم بدانند که زمین همچنان به نام خود آنها(مالک )خواهد بود.

وی در پایان اظهار داشت:هدف بنده ازاجرای این پروژه های عظیم در شهر مرند رقابت با کلان شهرها است که به یاری خداوند با همکاری وتعامل شهروندان مرند به پیشرفت های دست پیدا خواهیم کرد.

منبغ:پایگاه خبری دارا نیوز