شهردار مرند با بیان اینکه معلولیت عاملی جسمانی و اصل مهم تر، روح و نفس انسانی است، خاطرنشان کرد: باید تمام سعی و تلاش خود را در شکوفایی آنچه که خداوند به عنوان موهبت خلقت در وجود ما قرار داده است صرف کنیم.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به زوز مرند :، حسین کاوه، عصر امروز همزمان با  ۱۲ آذرماه روز معلولان در دیدار با پرسنل معلول شهرداری و سازمان های تابعه اظهار داشت: معلولیت، محدودیت نیست و معلولیت نباید محدودیتی برای خدمت به شهروندان باشد.

 

کاوه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره جانبازان ۸ سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: معلولیت ممکن است هر لحظه برای همگان پیش آید، همانطوری که در طول دفاع مقدس، تعدادی از هم میهنان در جبهه های نبرد حق علیه باطل با جان و دل جنگیده و در این مدت دچار صدماتی شدند که این موضوع درصد آماری جامعه معلولی کشور را بالا برده است.

شهردار مرند ایجاد نوار زرد نابینایان، بهسازی پل ها، اختصاص پارک حاشیه خیابانی ویژه معلولین و جانبازان را از اقدامات صورت گرفته در مناسب سازی شهری عنوان کرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شهرداری یکی از مهمترین مراکز خدمت در جامعه محسوب می شود، خاطر نشان کرد: اینکه شما در چنین سازمانی با این شرایط انجام وظیفه می کنید نشان از اخلاص باطن و روح بلند دارد که امیدوارم تا پایان خدمت بتوانید این روحیه را حفظ کنید.

شهردار مرند افزود: شهرداری مرند نیز وظایفی خطیر در امر بهسازی و روان سازی تردد معلولین بر عهده دارد که در این راستا با انجام اقداماتی از قبیل ایجاد نوار زرد نابینایان در پیاده روها، بهسازی پل های روی جوب ها و اختصاص پارک حاشیه خیابانی با نصب تابلوهای مخصوص ویژه معلولین  و جانبازان، سهم کوچکی در تامین رفاه این شهروندان ایفا کرده است.

گفتنی است، در پایان این دیدار، با اهدای لوح و هدایایی از زحمات و تلاش های کارکنان معلول شهرداری مرند قدردانی شد.