اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در مناطقی از مرند به صورت آزمایشی انجام می گردد. سید رضا هاشمی شهردار مرند در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این مطلب گفت: جمع‌آوری زباله‌ها نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و اصولی است و پسماند ارتباط مستقیمی با سلامتی افراد جامعه دارد ودفن صحیح زباله و کنترل شیرابه در محل دفن […]

اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در مناطقی از مرند به صورت آزمایشی انجام می گردد.

سید رضا هاشمی شهردار مرند در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این مطلب گفت: جمع‌آوری زباله‌ها نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و اصولی است و پسماند ارتباط مستقیمی با سلامتی افراد جامعه دارد ودفن صحیح زباله و کنترل شیرابه در محل دفن یکی از اصلی‌ترین برنامه‌ها درمرند است که شهرداری مرنددر این زمینه اهتمام جدی دارد.

وی تصریح کرد: اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا درآپارتمانهای معلم و کوی فرشته به صورت آزمایشی اجرایی شده که برای اجرای هر چه بیشتر این طرح نیازمند مشارکت شهروندان هستیم.

وی ادامه داد: جمع‌آوری پسماند کار آسانی نیست به همین منظور طرح تفکیک زباله از مبدأ به صورت وسیع و با هدف ایجاد فرهنگ‌سازی در سطح شهر مرند انجام خواهد شد .

هاشمی به اهمیت این موضوع اشاره کرد وافزود: با اجرای طرح مذکور و پروژه‏هایی از این دست می‏توان ادعا کرد که شعار استفاده بهینه از زباله به عنوان طلای کثیف و بازگشت دوباره آن به چرخه مصرف در مدیریت شهری مرند در حال تحقق است.

شهردار مرند مشارکت شهروندان در اجرای موفقیت‌آمیز این طرح را بسیار مؤثر دانست و گفت: مدیریت بهینه نظافت شهر، جمع‌آوری پسماند و خدمت‌رسانی به شهروندان از اولویت‌های کاری این شهرداری است.

وی در پایان گفت: این طرح نیازمند همکاری مستمرشهروندان مرند می‌باشدو تلفن ۱۳۷آماده اطلاع رسانی و پاسخگویی به شهروندان می‌باشد. 

IMG_0001 ۸۱_۴ ۹۵_۳