بودجه ۱۵۴ میلیاردی سال ۱۳۹۴شهرداری مرند و سازمانهای تابعه ابلاغ شد. ازابلاغ بودجه ۱۵۴ میلیاردی سال ۱۳۹۴شهرداری مرند خبردادوگفت : ۱۵۴ میلیاردی شهرداری مرندپس از تصویب شورای اسلامی شهرو تائید فرمانداری محترم مرند درمهلت قانونی برای اجرا به این شهرداری ابلاغ شد. سید رضا هاشمی شهردار مرند  با تقدیر از اعضای شورای اسلامی شهر در […]

بودجه ۱۵۴ میلیاردی سال ۱۳۹۴شهرداری مرند و سازمانهای تابعه ابلاغ شد.

ازابلاغ بودجه ۱۵۴ میلیاردی سال ۱۳۹۴شهرداری مرند خبردادوگفت : ۱۵۴ میلیاردی شهرداری مرندپس از تصویب شورای اسلامی شهرو تائید فرمانداری محترم مرند درمهلت قانونی برای اجرا به این شهرداری ابلاغ شد.

سید رضا هاشمی شهردار مرند  با تقدیر از اعضای شورای اسلامی شهر در تصویب بودجه سال ۹۴این شهر بعد از برگزاری جلسات متعدد گفت: حرکت در مسیر توسعه جز از طریق یک سیستم مالی کارآمد ممکن نخواهد بود.

وی تصریح کرد: شفافیت مالی یکی از سیاست های راهبردی شهرداری مرند  از زمان حضور اینجانب در سمت شهردار مرند بوده است.ومجموعه مدیریت شهری اجرای بسیاری از پروژه های عمرانی  رادر سال جاری آغاز کرده است که با تخصیص  وتحقق بودجه در سال جاری کارها باجدیت وتلاش مجموعه شهرداری  ادامه خواهند یافت تا به مرحله بهره برداری برسند.

وی با اشاره به مهمترین‌ شاخص‌های در نظر گرفته شده برای بودجه سالجاری شهرداری مرند، افزود: بهبود عبور و مرور و کاهش ترافیک، توسعه حمل و نقل عمومی، حمل و نقل با محوریت انسان(پیاده‌روسازی)، توسعه خدمات عمومی شهر مانند فضای سبز و آتش‌نشانی و … بخشی از محورهای اصلی در نظر گرفته شده برای سال جاری است.

شهردارمرند درادامه ازرشد ۴۰درصدی بودجه نسبت به سال گذشته خبردادوافزود :۸۰درصد از کل بودجه امسال شهرداری مرند برای اجرای پروژه های عمران شهری و۲۰درصد بودجه نیز برای تامین هزینه های جاری شهرداری  صرف خواهدشد.

شهردار مرند اضافه کرد: همچنین بازگشایی معابر در محلاتی که در گذشته کمتر مورد توجه بوده و توسعه متوازن در همه محلات از دیگر محورهای اصلی در نظر گرفته شده است، زیرا این کار ارایه خدمات شهری را تسهیل می‌بخشد و پیامدهای مثبت اجتماعی فراوانی بدنبال خواهد داشت.

هاشمی با اظهار اینکه به دنبال افزایش درآمدهای شهرداری و به طبع آن افزایش خدمات به شهروندان هستیم، خاطرنشان کرد: مجموعه مدیران بخش‌های مختلف شهرداری مرند پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی، بودجه سال ۹۴ را میزان ۱۵۴میلیارد تومان در نظر گرفته‌اند که امیدوار به تحقق آن هستیم.

هاشمی در خاتمه افزود : از کل بودجه ۸۰% به طرح ها و پروژه های عمرانی تخصیص یافته است و تنها ۲۰% از کل بودجه مشمول هزینه های جاری خواهد شد که این موضوع  در بین کل شهرداری ها بی نظیر است .

اجرای فازاول طرح ممیزی املاک توسط شهرداری مرند

سیدر ضا هاشمی همچنین از اجرای طرح ممیزی واحدهای تجاری و مسکونی، در شهر مرند توسط شهرداری مرند خبر داد و گفت: این اقدام بسیار حائز اهمیت است و به زودی شروع می گردد.
وی افزود: با توجه به این که بعضی از مالکین واحدهای تجاری به صورت تخلفی و خارج از ضوابط شهرسازی نسبت به بازگشایی واحدهای تجاری و احداث واحدهای مسکونی خود اقدام نموده اند، به نوعی حقوق سایر شهروندان را نقض کرده و افرادی که واحدهای تجاری قانونی دارند به این مسئله معترض می باشند. لذا شهرداری در راستای حمایت از حقوق شهروندان نسبت به ساماندهی واحدهای تجاری و قانونمند کردن این واحدها توجه ویژه نموده تا تمامی املاک با کاربری مسکونی و تجاری به صورت قانونمند به فعالیت های خود ادامه دهند.

مهندس هاشمی  با بیان اینکه اجرای طرح ممیزی املاک برنامه ریزی برای مدیریت شهری را در آینده تسهیل خواهد نمود گفت: اطلاعات بدست آمده از این طرح می تواند در تمامی پروژه های عمرانی و فرهنگی و… در سطح شهر موثر باشد.

شهردارمرند یکی از وظایف مهم شهرداری را انجام ممیزی و برداشت اطلاعات املاک و ساختمان های سطح شهر با هدف ایجاد بانک اطلاعات و محاسبه و وصول عوارض املاک و واحدهای کسبی دانست و اظهار داشت: بر این اساس طبق قانون، ممیزی املاک و معابر سطح شهر باید هر پنج سال یکبار تجدید شود .
این مسئول از دیگر اهداف اجرای این پروژه را اجرای قانون نوسازی، همچنین تولید بانک اطلاعات و کروکی از آخرین وضعیت املاک و معابر سطح شهر عنوان کرد و گفت: بانک اطلاعات مذکور شامل المانهای اساسی تامین کننده اطلاعات در تمام سیستم‏های مرتبط با املاک در شهرداری می باشد که از این اطلاعات جهت تصمیم گیری های کلان مدیریتی و اخذ عوارض و جرائم پیش بینی شده در قانون املاک استفاده می شود.

وی انجام ممیزی املاک را شامل ۱۵ مرحله کلی و بالغ بر ۶۰ فعالیت عنوان کرد و افزود: اهم مراحل این پروژه شامل تجهیز ستاد ممیزی، انتخاب نیروی مناسب، عملیات پیش میدانی، نظارت، تطبیق، صدور فیش تشخیص، پاسخگویی به ارباب رجوع، تولید نرم افزار و ورود اطلاعات املاک در آن، تطبیق اطلاعات بعد از ممیزی و … می باشد که توسط شرکت شاهکار سازان آذربایجان پیمانکار پروژه و با نظارت کارشناسان مربوطه شهرداری مرند انجام می شود.
وی یکی از شاخص های اصلی موفقیت این طرح  را همکاری مردم دانست و اشاره کرد: حاصل طرح ممیزی املاک چیزی جز آبادانی و پیشرفت شهر و آسایش و رفاه مردم نیست.

شهردار مرندتأکید کرد:در ابتدای این طرح ادارات دولتی و بانکها و… باید با شهرداری همکاری داشته باشند تا با اطلاع رسانی هایی که از طریق روابط عمومی های دستگاهها و رسانه ها صورت می گیرد زمینه انجام کار فراهم شود.

ایشان در خاتمه افزودند : از همه مردم تقاضا می شود ضمن همکاری و ارائه اطلاعات درست به مأموران ممیزی، هنگام مراجعه آنان به درب منازل خود حتما ” با رؤیت کارت شناسایی ازاین افراد، احراز هویت کنند.

تعداد امتیازات: (۳) Article Rating