شهردار مرند خبر داد : پروژه های جدید عمران شهری بر اساس مطالبات شهروندان مرندی اجرا می شود پیشنهاد بودجه 750 میلیارد ریالی برای اجرای پروژه ای عمران شهری مرند     شهردار مرند در گفت و گو با خبرنگاران از پیشنهاد بودجه 750 میلیارد ریالی برای این شهرداری و سازمانهای تابعه آن در سال […]

شهردار مرند خبر داد :
پروژه های جدید عمران شهری بر اساس مطالبات شهروندان مرندی اجرا می شود
پیشنهاد بودجه 750 میلیارد ریالی برای اجرای پروژه ای عمران شهری مرند
 

 

شهردار مرند در گفت و گو با خبرنگاران از پیشنهاد بودجه 750 میلیارد ریالی برای این شهرداری و سازمانهای تابعه آن در سال آتی خبر داد و گفت: بیش از هفتاد درصد بودجه سال آتی شهرداری مرند در امور عمرانی و مابقی در امور جاری مورد تعریف قرار گرفته است.
مهندس سیدرضا هاشمی تأکید کرد : شهرداری مرند در وضعیت فعلی با فراخوان عمومی و استفاده کاربردی از مجموعه راهکارهای تخصصی حوزه خدمات و شهرسازی نوین ضمن بهره مندی از ظرفیت های تأثیرگذار مدیریت منطقه ای گام های مهم را برای تکمیل پروژه های عمران شهری نیمه تمام و عملیاتی سازی طرحهای جدید رفاهی و خدماتی بر می دارد. 
وی اظهار داشت: با تصویب بودجه سال آتی شهرداری مرند و توانمندسازی حوزه جلب مشارکت های سرمایه ای مردم و بخش غیردولتی تحولات بزرگی در ساختار شهرسازی و عمران مناطق کم برخوردار این شهر صورت خواهد پذیرفت.
وی ضمن اشاره بر ضرورت انجام برنامه ریزی های اساسی برای توانمندسازی ساختار اداری و خدماتی شهرداری مرند بر شناسایی و عملیاتی نمودن منابع ثابت درآمدی برای این نهاد مردم محور تأکید کرد و افزود: شهروندان مرندی با برخورداری از این خدمات نوین و مطلوب شهرسازی و عمرانی باید توان مشارکتی و همکاری خود را با مسئولان امور شهری بیش از گذشته افزایش دهند.   
وی با تأکید بر ضرورت تداوم اهتمام ویژه مدیریت شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر مرند برای ارتقای سطح کیفی و کمی مجموعه خدمات رفاهی ، عمرانی و تفریحی مورد انتظار شهروندان مرندی ، یادآور شد که شهرداری مرند برای بهبود فنی تمامی برنامه های عمران شهری و توسعه متوازن مجموعه خدمات مورد نیاز حوزه های مختلف زندگی شهرنشینی باید همچنان از راهکارها و نکته نظرات ارائه شده از سوی گروههای مختلف کارشناسی فعال در امور شهرسازی استفاده بهینه نماید.
وی خاطر نشان کرد که برای تعریف و اجرای مجموعه برنامه های عمرانی و کیفیت بخشی به خدمات سالم شهری آماده ارائه حمایتهای لازم اداری و قانونی به سرمایه گذاران علاقمند بخش خصوصی امور عمران شهری هستیم.   
شهردار مرند ضمن اشاره به برنامه ریزی و اقدام مهم شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر مرند در عملیاتی نمودن پروژه های عمران شهری در حوزه های مختلف درآمدزایی ، رفاهی ، خدماتی و فرهنگی ، اظهار داشت: برای اجرای طرحهای عمران شهری و ارائه خدمات نوین شهرسازی نیازمند همراهی مردم و مسئولان هستیم.
وی همچنین با تأکید بر اجرایی شدن برنامه اصلاح و تقویت ساختار اداری شهرداری و توانمندسازی شاخصه های نظارتی و فنی آن در حوزه های مختلف خدماتی ، عمرانی و شهرسازی ، گفت: شورای اسلامی و شهرداری به عنوان دو نهاد مردمی باید در روان سازی ارائه و تأمین خدمات مورد نیاز شهروندان و ارتقای سطح کیفی و کمی شاخصه های به روز زندگی شهرنشینی بیش از گذشته برنامه ریزی و اقدام نمایند.
وی ابراز امیدواری کرد که با مد نظر قرار دادن اصول پایه ای توسعه متوازن شهری تمامی برنامه ریزهای فنی برای در مسیر یکسان سازی خدمات نوین شهرسازی و استقرار سازی مجموعه تأسیسات و امکانات رفاهی و تفریحی در تمامی مناطق حوزه شهر مرند مورد تحقق قرار گیرد.
مهندس هاشمی اجرای طرح های جدید تملک اراضی ، معبر سازی ، توسعه فضای سبز ، ساماندهی رودخانه های درون شهری ، احداث دو پارک ویژه بانوان ، احداث تقاطع غیرهمسطح شهرک بعثت ، ایجاد تفرجگاه های جدید ، احیای بوستان های تفریحی و خدماتی محلات ، احداث ترمینال مسافربری مرکزی ، ساماندهی مشاغل مزاحم شهری ، توانمندسازی سازمانها و ادارات تحت پوشش را از جمله کارهای اولویت دار شهرداری مرند برشمرد.
وی با اشاره اهتمام جدی مدیریت شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر مرند برای تکمیل پروژههای عمرانی نیمهتمام مناطق مختلف سطح شهر، افزود: برنامهریزی و تلاش شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر مرند برای اجرای طرحهای عمران شهری مورد انتظار شهروندان ساکن در مناطق مختلف این شهر تمرکز یافته است.
وی بر ضرورت ارتقابخشی مجموعه خدمات اداری و نیز بهبود تعاملات سازنده با مراکز اداری جهت روانسازی برنامه‌های مختلف عمران شهری تأکید کرد و گفت: برخورداری شهروندان مرندی از خدمات نوین شهری و توسعه همگون مناطق مختلف شهری از اصول مهم کاری شهرداری مرند قلمداد می‌شود.
مهندس هاشمی تکمیل پروژه‌های نیمهتمام عمران شهری، تحقق بخشی اهداف مدیریت واحد شهری، توجّه ویژه به مدیریت پسماندهای شهری، ساماندهی امور حمل و نقل و ترافیک درونشهری، شناسایی منابع درآمدی جدید و پایدار، ایجاد و توسعه مراکز جدید رفاهی و تفریحی را از دیگر اهداف مهم این شهرداری برشمرد و افزود: بزودی طرح جامع ساماندهی فضاهایع شهر مرند براساس شاخص‌های جدید عمران و مبلمان شهری عملیاتی خواهد شد.
وی با بیان ضرورت انجام برنامهریزیهای فنی و کارشناسی لازم برای احیای حقیقی جایگاه گردشگری و ترانزیتی شهر مرند، افزود: شهر مرند با داشتن ظرفیتهای مهم توسعه شهری باید بیش از گذشته مورد توجه سرمایهگذاریهای سودآور بخشهای مختلف دولتی و غیردولتی قرار گیرد.