شهردار مرند از اجرای طرح بازآفرینی شهری در ۱۷ محله جهت خدمات دهی و بهسازی خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری  اخبار به روز مرنذ :حسین کاوه ز در جلسه بازآفرینی شهری که با حضور فرماندار ویژه مرند برگزار شد، با اشاره به اینکه ستاد بازآفرینی در دولت تدبیر و امید فعالیت خود را آغاز کرده است، ابراز داشت: شهرداری اولین نهادی است که اقدام به تشکیل سازمان عمران کرد، محلات قدیمی شهر مرند ۵۰ درصد جمعیت را در خود اسکان داده است.

وی افزود: ۱۷ محله مرند به عنوان محلات هدف طرح بازآفرینی شهری شناسایی شده است که ۶۳ هزار نفر در این مناطق به وسعت ۴۵۸ هکتار ساکن هستند.

کاوه خواستار همکاری ادارات برای اجرای هرچه بهتر این طرح شد و تاکید کرد: ستاد بازآفرینی در اداره کل راه و شهرسازی مستقر است که با همکاری ادارات فعالیت خود را انجام می دهند، اخیرا نیز زمینی در منطقه آغ زمی جهت احداث فضای سبز از اوقاف در اختیار شهرداری قرار گرفته است.

شهردار مرند اظهار داشت: ۹۶۰ تن آسفالت در این محلات صورت گرفته و تخریب، احداث پل، جدول گذاری، کف سازی و اصلاح هندسی از عملیاتی است که در محله های شناسایی شده در حال انجام است.

وی تاکید کرد: باید جلوی گسترش بی رویه شهر مرند گرفته شود، سکونت گاه های غیرمجاز و حاشیه نشین، خارج از محدوده شهر قرار دارند که شهرداری را در خدمات رسانی با مشکل روبه رو می کند.

کاوه همچنین از رونق اخذ پروانه ساختمانی در سال جاری خبر داد و عنوان کرد: با هدف رونق ساخت و ساز، ۷۰ درصد عوارض واحدهای مسکونی و ۶۰ درصد در واحدهای تجاری تخفیف داده شده است.

ارائه تسهیلات ویژه به مناطق هدف بازآفرینی شهری

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان مرند نیز ابراز داشت: بیش از ۵۰۰ میلیون تومان در مناطق هدف بازآفرینی در شهر مرند، خدمات ارائه شده است، به طوری که ۶ خانه مسکونی مددجویان تحت پوشش که بافت فرسوده بود احداث شده است.

علی روستانژاد با اشاره به اینکه خدمات ویژه گفت: ۹۹ میلیون تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان ساکن در مناطق محروم شهر مرند پرداخت شده است.

همچنین امیر جدایی مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی شهرستان مرند عنوان کرد: تکمیل دیواره تپه یالدور مرند تاکنون علیرغم امضای تفاهم نامه طرح کرامت، از سوی شهرداری مرند اجرایی نشده است.