– شهردار مرند با اشاره به بدهی ها به بیمه تامین اجتماعی، از کاهش شدید درآمد شهرداری این شهر در سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند : حسین کاوه، عصر شنبه با حضور در صحن علنی شورای اسلامی شهر مرند، با اشاره به اینکه بدهی شهرداری مرند به تامین اجتماعی پرداخت نشده است، تصریح کرد: شهرداری مرند ماهیانه ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال بدون در نظر گرفتن بدهی های سازمان های آتش نشانی، سیما منظر، عمرانی و حمل ونقل به بیمه پرداخت می کند.

وی ادامه داد: با درخواست شهرداری مرند مبنی بر تقسیط بندی پرداخت بیمه پرسنل شهرداری موافقت شده و از هفته آینده اجرایی خواهد شد.

شهردار مرند با تاکید بر اینکه درآمد شهرداری مرند به شدت کاهش پیدا کرده است، اظهار داشت: اما علیرغم آن آماده هستیم با کاهش اضافه کاری های کارکنان، بخشی از بدهی های بیمه تامین اجتماعی را پرداخت کنیم تا کارکنان با مشکل روبه رو نشوند.

وی در ادامه با تشریح پروژه های فعال شهر خاطرنشان کرد: پروژه جاده مرند – جلفا فعال شده و هم اکنون عملیات جدول گذاری آن در حال انجام است و زیرساخت در مراحل پایانی است که هفته آینده برای آسفالت ریزی آماده خواهد شد.

کاوه خاطرنشان کرد: عملیات اتمام احداث ساختمان تالار ازدواج نیز در دست اقدام می باشد که عملیات سفیدکاری و کاشی کاری در شرف انجام است.

وی همچنین با اشاره به اینکه کف سازی معابر در برخی خیابان ها به اتمام رسیده و عملیات چند خیابان دیگر نیز آغاز شده است، اذعان داشت: با توجه به نوسانات شدید قیمت، هیچ پیمانکاری حاضر به اجرای عملیات آسفالت ریزی و لکه گیری خیابان های شهر نیست، چرا که قیمت قیر هر روز در حال نوسان است.

شهردار مرند همچنین با اشاره به فعالیت صندوق رفاه کارکنان شهرداری مرند، ابراز داشت: این صندوق به صورت منظم ماهیانه از حقوق کارکنان شهرداری کسر و تسهیلاتی در اختیار آن ها قرار می گیرد، پیش از این وام هایی به مبلغ ۸۰ میلیون ریال از طریق این صندوق به آن ها پرداخت می شد که ۱۵۰ نفر از همکاران در انتظار دریافت وام هستند و صندوق ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از شهرداری مطالبه دارد.