به گزارش حبرنگار صدا و سیما از مرند شهردار مرند در  اولین نشست خبری در سال جدید با رسانه  ها و خبر نگاران شهرستان مرند که در محل اتاق جلسات شهرداری برگزار شد. شمن گله مندی از رسانه های محلی و مطبوعات  از در ج واقعیت ها و رساندن مشکلات مردم به مسئولین بعنوان پل […]

به گزارش حبرنگار صدا و سیما از مرند شهردار مرند در  اولین نشست خبری در سال جدید با رسانه  ها و خبر نگاران شهرستان مرند که در محل اتاق جلسات شهرداری برگزار شد. شمن گله مندی از رسانه های محلی و مطبوعات  از در ج واقعیت ها و رساندن مشکلات مردم به مسئولین بعنوان پل ار تباطی نام بر و افزود خبرنگاران چشم و زبان گویای مردم و مسئولین هستند .ImageHandler (1) 11 66 333 555 (1) 555 887 888 999 2222 images (1) images (2)
شهردار مرنددر ابتدای این نشست ضمن عرض خیر مقدم و تبریک روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی  به خبرنگاران گفت :  خداوند متعال نعمت گرانقدری را به شما عطا نموده است که یقینا هرکس قدر این نعمت را بداند به  مقصد نهایی خواهد رسید و هرکس قدر این نعمت را نداند یقینا عذاب خواهد دید.
هاشمی  افزود: مدیر خدا محور و موفق ،مدیری است که از افکار و اندیشه های افردای که خود را د ر جامعه بعنوان پیشرو در مشاوره فرهنگی و اقتصادی و اجتمایی محسوب می شوند با مسئولین و مردم در حهت توسعه و آبادانی آن جامعه حرکت می کنند ودر غین خال از انتقادات سازنده و بجا باغث رشد و تعالی منطقه می شوند بخوبی باید از این فرصتها بهرمند شد افزود بنده بعنوان یک خدمتگذار از مطالب و انتقاداتهای رسانه ها و عموم شهروندان استقبال می کنم
وی افزود : امیدوارم در جلساتی که هر ماهه با شما خبرنگاران برگزار می شود عملکرد مجموعه شهرداری را نقد نمایید که یقینا این نقدها نشانگر نابسامانی ها، نقایص و نقاط ضعف شهرستان است و برای رشد همه جانبه شهرمرند موثر خواهد بود.
شهردار مرند با تأکید بر باور جایگاه خبرنگاران، تصریح کرد: خبرنگاران به عنوان چشم و زبان مردم هستند و مشکلات شهروندان را مطرح می کنند بنابراین باید به این قشر جایگاه ویژه ای در جامعه اختصاص دهیم.
وی  با بیان اینکه مشکلات با حضور خبرنگاران حل می شود، افزود: مشکلات از زبان و قلم خبرنگاران منعکس می شود بنابراین باید همواره قدردان زحمات و تلاش های بی شائبه اصحاب رسانه باشیم.
شهردار مرندهمچنین  ضمن تاكيد بر نقد منصفانه توسط خبرنگاران گفت: انتظار نداريم تا خبرنگاران از ما براي انجام كارهايي كه در سطح شهر در حال شكل گيري است تعريف و تمجيد كنند اما با انصاف و عدالت اطلاع رساني كنند و اگر نقدي هم بر آنها دارند نقدشان هم منصفانه و كارشناسي شده باشد.
وی اذعان کرد: همه مدیران و مسئولان برای بهتر انجام شدن امور باید در مدت سال با خبرنگاران تعامل و ارتباط بیشتر داشته باشند.
شهردارمرند  با اشاره به اینکه شهرداری برای ارائه خدمات به شهروندان باید درآمد داشته باشد اظهار داشت :شهرداری علاوه بر مدیریت هزینه باید مدیریت درآمدی هم داشته باشد و برخلاف ادارات دولتی که تنها دغدغه جذب اعتبارات و نظارت براجرای آن دارند شهرداری ها علاوه براین مسئولیت باید در زمینه کسب درآمد هم برنامه ریزی داشته باشند و به صورت همزمان با اجرای پروژه ها و ارائه خد مات به شهروندان به فکر تامین منابع مالی  کسب درآمد هم باشند .
هاشمی  با اشاره به اینکه بخشی از درآمد های شهرداری محلی است اظهار داشت :درآمدهای محلی  از طریق عوارضی که شورای شهر تصویب می کند، تامین می شود و اینگونه عوارض ها براساس ویژگی های هر شهر  توسط شورای اسلامی همان شهر  تعیین وتصویب می شود .
شهردار مرند دومین راه درآمدی شهرداری ها را از طریق سرمایه گذاری های صورت  گرفته در شهر دانست و افزود:هر شهر براساس موقعیت و ویژگی هایی که دارد شرایط مناسبی را برای سرمایه گذاری ایجاد می کند و شهرداری با شناسایی ویژگی های مثبتی که در هر شهر وجود دارد زمینه حضور سرمایه گذاران را فراهم و خود نیز با تعریف پروژه های مشارکتی با بخش خصوصی  اقدام به سرمایه گذاری و کسب درآمد از ارزش افزوده سرمایه گذاری های صورت گرفته  می کند که در راه آبادانی همان شهر هزینه می شود.
سید رضا هاشمی در ادامه به افتتاح پروژه های در دست اقدام اشاره کرد و گفت : در سال 93 چندین پروژه افتتاح خواهیم داشت ،از جمله زیرگذر بعثت ، میدان ارتش ، ساختمان فرهنگی و هنری بعثت ، مجتمع آفتاب یالدور ، پارک وی ،ساختمان مدیریت  بحران ، پارک بانوان ، سامان دهی  مزار شهدا ( حسینیه مزار شهدا ) ، خیابان 55 متری ( حد فاصل اداره برق تا  سردار ملی  ) ، اطاق کنترل ترافیک با دور بینهای مدار بسته هوشمند ، دروازه قرآن در ورودی شهر از سمت تبریز، یادمان شهدای گمنام در یوموری تپه ( تپه شهدا ) ، عملیات بهسازی و زیبا سازی ورودی مرند از طرف جلفا آغاز شده شده است و ادامه آن تا پای کوه سامبوران ادامه خواهد داشت.
در ادامه این جلسه سید رضا هاشمی  شهردار مرند به سوالات خبرنگاران در زمينه هاي مختلف اجرای عملیات نهضت آسفالت ،بهره برداری از فاز اول عابر گذر میدان امام تا آخر امسال  ،بیمارستان تخصصی بخش خصوصی و ایجاد مراکز ازدواج آسان برای جوانان ،افزایش نرخ کرایه تاکسی ها با تعیین مسیر به قیمتهای مصوب در محدوه مسیر ،مطالب لازم را ارئه نمودند