نشست خبری  سیدرضا هاشمی شهردارمرند عصر روز گذشته با حضور جمعی از اصحاب رسانه های محلی  برگزار شد . شهردار مرند در ابتدای این نشست صمیمی گقت :  باتوجه به اینکه  اینجانب بعنوان خادم  مردم فهیم شهر مرند در آغاز  قبول این مسئولیت که با دست خالی وارد شدم اعلام کرده بودم و باز هم اعلام میکنم که […]

نشست خبری  سیدرضا هاشمی شهردارمرند عصر روز گذشته با حضور جمعی از اصحاب رسانه های محلی  برگزار شد .

شهردار مرند در ابتدای این نشست صمیمی گقت :  باتوجه به اینکه  اینجانب بعنوان خادم  مردم فهیم شهر مرند در آغاز  قبول این مسئولیت که با دست خالی وارد شدم اعلام کرده بودم و باز هم اعلام میکنم که در جهت توسعه شهر مرند عقب نخواهم نشست و علی رغم برخی انتقادات غیر منصفانه و جوسازی ها همچنان در راستای عمران و توسعه شهر در حوزه های مختلف مخصوصاً خدماتی و گردشگری تلاش خواهیم نمود و بنده خدمت در مرند را به هر پست بالاتر دیگر ترجیح میدهم و مطمئنا نواقصاتی وجود دارد که با کمال میل آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات عزیزان هستیم.

سید رضا هاشمی در این نشست ضمن تشکر از خبرنگاران برای انعکاس اخبار شهرداری در رسانه ها گفت : رسانه ها ابزار ارتباط مردم با مسئولین هستند و تعامل با رسانه ها می توانند زمینه رفع بسیاری از مشکلات را فراهم کرده و همچنین بستر ساز پیش برد توسعه منطقه باشد.

وی اظهارداشت: هدف شهرداری در بحث کلان، ارتقاء وضعیت شهری جهت رفاه بیشتر شهروندان می باشد که این مهم به همکاری و همیاری همه ی افراد جامعه و دستگاه های دولتی نیازمند است و بخش عمده ی آن همیاری و کمک شما را می طلبد. اظهار داشت بنده بعنوان خادم کوچک برای عمران و آبادانی شهر عهد اخوت با مردم بسته ام و تا آنجاکه در توان دارم دریغ نخواهم کرد .

سید رضا هاشمی با تشکر از شهروندان و کسبه محدوده طرح پروژه جواهر که با صبرو بردباری باعث ارائه خدمات مضا عف برای شهروندان شده اند افزود با اتمام فاز اول این طرح فازدوم در خیابان شهید رجایی و قسمتی از خیابان شهید رنجبری  آغاز شده ،وسرمایه گذار متعهد شده تا آخر امسال خاتمه و فاز دوم  این طرح که آینده روشن و اقتصاد پایدار برای شهرداری و شهروندان دارد باشیم .

وی همچنین از آغاز طرح مطالعه بیمارستان خصوصی ، تعریض و سامان دهی میدان رفیع آباد و میدان امام حسین نیز خبرداد و افزود شهرداری برای ارتقاء واقعی عمران و آبادانی شهروندان با وحدت و حمایت مسئولین و مشارکت مردم شبانه روز از هیچ کوششی دریغ نکرده و نخواهد کرد ،و هر گونه انتقاد و یا پیشنهادات را از کلیه شهروندان با جان ودل پذیرا می باشد

شهردار مرند با تاکید بر اینکه ما با انتقاد هیچ مشکلی نداریم ، تاکید کرد : رسانه ها وظیفه خطیر و سنگینی را در جامعه بر عهده دارند و از این رو انتظار داریم اهالی مطبوعات با پیشنهادات سازنده و انتقاداتی منطقی و منصفانه ما را به نقد بکشند .

وی ادامه داد: برخی افراد مشکلات کوچک و گذرا را بزرگنمایی کرده و جوسازی میکنند در حالیکه در استان و شهرهای اطراف صحبت از پروژه های عمرانی شهر مرند است و رسانه ها در شفاف سازی امور و نشان دادن حقایق نقش اصلی را برعهده دارند و هرگز خوشایند نیست که برخی ها در صدد ایجاد تشنج بین مسئولین باشند.شاید در برحی موارد اختلاف سلیقه کاری باشد ولی هرکز بین مسئولین شهرستان همدلی و وفافی که وجود دارد هرگز کسستنی نخواهد بود هر چند بعضی از افراد فرصت طلب در فکر منافع شخصی خود شان سعی در دامن زدن به اختلاف را دارند ،ولی به اهداف خودشان نخواهند رسید

شهردار مرند  گفت : تا کنون پستهای متعد و حساسی در مرکز استان به من پیشنهاد شده است، ولی من با تمام وجود به آرای اعضای محترم شورای اسلامی شهر احترام قائل هستم و با توجه به محبتها و تشویقهای مردم قدر شناس مرند تا زمانی که به اهداف خود در راستای عمران و آبادانی در این نرسیده باشم لحظه ای پا پس نخواهم کشید.

سید رضا هاشمی در ادامه افزود : با توجه به اینکه اصحاب رسانه در همه حال یار و یاور مدیریت شهری در بحث توسع و عمران و آبادانی بوده اند ، انتظار داریم همجنان با انتقادات سازنده و ارائه راهکارهای عملی ، ما را در زسیدن به اهداف عالی یاری نمایند.

وی در ارتباط با زمین جنب سالن ورزشی خیابان شهید گوارا گفت : متاسفانه اداره ورزش و جوانان مرند در ادعایی کذب اعلام می نماید ، این زمین متعلق به اداره ورزش و جوانان می باشد! باید به اطلاع برسانم که هیچ مصوبه ای در این خصوص وجود ندارد بلکه در مهرماه ۱۳۸۶ صورتجلسه ای تنظیم شده است در حالیکه هر مصوبه طبق قانون باید به پیشنهاد شهرداری باشد و مصوبه شورای شهر به تائید فرمانداری برسد و جای تاسف است اعلام نمایم این تخلف در مدیریت گذشته صورت پذیرفته است! با توجه به اینکه شهرداری مرند در اقدامی قانونی ، این قطعه زمین را تغییر کاربری داده و واگذار کرده است ، چراکه سند به نام شهرداری است.در صورت عدم همکاری  از سوی اداراه مربوطه ؛شهرداری طبق قانون هزینه احداث آنرا به اداره ورزش و جوانان پرداخت و  با تحویل گرفتن امورات این سالن ، فعالیت های  ورزشی را بطور رایگان در اختیار ورزش کاران قرار خواهد داد.

شهردار مرند در ادمه سخنان خود به سالن ورزش های باستانی و پهلوانی اشاره کرد و گفت : این مکان ورزشی با هزینه شهرداری احداث گردیده مدیریت این مکان متعلق به شهرداری است و این موارد طی صورتجلسه ای مابین شهرداری و اداره ورزش و جوانان ثبت شده است ، ولی جای تاسف است علی رغم همکاری های خوب شهرداری با این اداره و کمک به ورزش شهرستان ازجمله راه اندازی مدرسه فوتبال، کمک مالی به برخی هیاتهای ورزشی و برخی رشته ها، به جای قدردانی شاهد انتقاد و فرافکنی و نشر اکاذیب اداره مذکور هستیم ، و بدتر از اینکه مدیریت این اداره در حرکتی ناپسند و غیر ورزشی راه ورودی سالن باستانی را مسدود کرده است ! هرچند هدف ما خدمت به ورزش شهرستان است.

سید رضا هاشمی با انتقاد از عملکرد رئیس اداره ورزش و جوانان مرند گفت: اگر ورزش همگانی در شهرستان مرند پیشرفتی داشته در سایه حمایت همه جانبه شورا و شهرداری بوده و طبق اسناد و شواهد موجود میلیونها تومان از سوی شهرداری برای ورزش همگانی هزینه شده است و حال معلوم نیست چرا ریاست محترم ورزش و جوانان مرند برعلیه شهرداری فرافکنی می کند ! هرچند برای شورا و شهرداری ملاک رئیس اداره نیست و ملاک مردم فهیم و آگاه مرند است و ما در راستای گسترش ورزش همگانی آنگونه که صلاح می دانیم هزینه خواهیم کرد.

شهردار مرند در ارتباط با ورزشگاه پنج هزار نفری مرند گفت : شهرداری مرند با ورود به بحث معارض این ورزشگاه با صرف هزینه چند میلیاردی این مشکل را بر طرف کرده است ، ولی جای بسی تاسف است آقای نجاری با انتقاد از شهرداری از دیگران تقدیر و تشکر می نماید!

سید رضا هاشمی در ادامه افزود : ماحصل سفر به اتریش ، ساخت تله کابین و راه اندازی مجدد کارخانه کمپوست می باشد که در مورد تله کابین منتظر تعیین تکلیف بزرگراه مسیر تبریز – مرند هستیم و بزودی شرکت اتریشی در مرند حضور خواهند یافت و هزینه ساخت تله کابین نیز از واگذاری واحد های تجاری سهم ۵۰ درصدی شهرداری از پرژه جواهر خواهد بود.

شهردار مرند در ارتباط با پلمپ اطاق اصناف مرند گفت : تا کنون چندین بار به علت تخلفات ساختمانی اخطار دادهایم ، ولی متاسفانه اقدام جدی نکرده اند و از طرف شهرداری اقدام به پلمپ شده است و پس از مهلت مقرر ، اگر اقدامی صورت نگیرد باز هم طبق قانون اقدام به پلمپ خواهیم کرد

سید رضا هاشمی در ادامه گفت : در مورد راه اندازی بانک شهر قول هایی داده بودیم که بنابه دلایلی عملی نشد اما با توجه به اینکه وجود آن برای شهرداری نیز بسیار لازم و حیاتی است لذا بزودی در این مورد اقدام خواهد شد البته راه اندازی باجه آن در ساختمان شهرداری کار بسیار سهلی است اما ما دنبال ایجاد شعبه بانک هستیم نه باجه.

شهردار مرند در ادامه سخنان خود به موارد زیر  نیز اشاره کرد.

ساختمان کنترل ترافیک؛ بزودی در مرند راه اندازی میشود و ساختمان و دوربین ها فراهم شده اند.

زیر گذر بعثت؛ به اتمام رسیده است و اما هنوز تحویل نگرفته ایم تا برخی تست ها در فصل بارندگی نیز صورت بگیرد و در کل مشکلی وجود ندارد.

نردبان هیدرولیک: برای سفارش و خرید آن هزینه لازم را از طریق ئاگذاری زمین به سازمان همیاری فراهم کرده ایم تا بفروشند و نردبان هیدرولیک برایمان خریداری نمایند.

ادامه احداث تقاطع: پس از تبدیل دو میدان در سطح شهر به تقاطع نظرات مثبت زیادی دریافت کرده ایم و بزودی در برخی میادین دیگر از جمله میدان بسیج این پروژه انجام میشود و در این خصوص نام محل تغییر نکرده بلکه فقط میدان به تقاطع تبدیل شده است که این حالت در زیباسازی محل و روان سازی ترافیک نقش زیادی دارد و البته در برخی تقاطع های داخل شهر در حال مطالعه برای ساخت روگذر هستیم از جمله تقاطع پنج محراب.

روگذر دولت آباد: این پروژه با هزینه حدود ۱۵ میلیارد تومان به شهرداری واگذار شده است که ۵میلیارد آن توسط راه آهن و مابقی توسط شهرداری هزینه خواهد شد و بزودی این پروژه به مناقصه گذاشته میشود تا در اسرع وقت ساخت آن آغاز شود.

رعایت حال معلولین در عمران شهری: در ساخت و سازها و مباحث عمرانی معلولین عزیز باید در نظر گرفته شوند که در نظر میگریم اما در برخی پیاده روها نواقصاتی وجود دارد که سعی خواهیم کرد مشکل مرتفع گردد.

بیمارستان تخصصی وکلینیک تخصصی: روز سه شنبه ۱۲ آذر مشاوران مربوطه خواهند آمد و بزودی ساخت بیمارستان و کلینیک تخصصی شهرداری آغاز میگردد.

ترمینال روستایی: احداث ترمینال مسافربرهای روستایی مورد تصویب شورا قرار گرفته و بزودی به مناقصه گذاشته خواهد شد که در مرحله اول در محل جمعه بازار کنونی اولین ترمینال مسافربرهای روستایی برای ساماندهی وسایط نقلیه مسافربری روستاهای آن مسیر احداث خواهد شد و در ادامه به چهار مورد دیگر در حومه شهر نیاز داریم.

پارک بانوان: یکبار در بودجه آورده شده بود که توسط شورای محترم شهر فعلا مصوب نکرد که در بودجه سال ۹۴ مجدداً آورده میشود.

اتوبوس جدید: بزودی ده دستگاه اتوبوس جدید وارد ناوگان خواهد شد.

تمرکز در ضلع جنوبی میدان جواهر ؛ با توجه به اینکه پروژه جواهر هنوز به اتمام نرسیده است طبیعی است که در پیرامون آن برخی تمرکز وسایط نقلیه باشد اما با همکاری راهنمایی و رانندگی در صدد روان سازی اطراف پروژه مخصوصاً در ضلع جنوبی هستیم.

ساختمان کنترل ترافیک؛ بزودی در مرند راه اندازی میشود و ساختمان و دوربین ها فراهم شده اند.

زیر گذر بعثت؛ به اتمام رسیده است و اما هنوز تحویل نگرفته ایم تا برخی تست ها در فصل بارندگی نیز صورت بگیرد و در کل مشکلی وجود ندارد

پارکینگ کنار سالن ورزشی گوارا؛ اینکه برخی ها از جمله تربیت بدنی مرند ادعای این زمین را دارد باید بگویم که هیچ مصوبه ای در این خصوص وجود ندارد بلکه فقط در مهرماه ۱۳۸۶ صورتجلسه ای تنظیم شده است در حالیکه هر مصوبه طبق قانون باید به پیشنهاد شهرداری باشد که لذا مصوبه ای در این خصوص وجود ندارد و ما نیز این قطعه زمین را تغییر کاربری مسکونی داده و به پیمانکار واگذار کرده ایم چراکه سند به نام شهرداری است.

سالن ورزش های باستانی و پهلوانی: این مکان ۱۵۷۰۰ متر مربع معارض داشت که با هزینه کرد میلیاردی شهرداری ، آزاد شد و در اختیار تربیت بدنی قرار گرفت و  در این مورد صورتجلسه ای بین شهرداری و تربیت بدنی ( اداره ورزش و جوانان) وجود دارد که مدیریت متعلق به شهرداری است اما متاسفانه علی رغم همکاری های خوب شهرداری با این اداره و کمک به ورزش شهرستان ازجمله راه اندازی مدرسه فوتبال، کمک مالی به برخی هیاتهای ورزشی و برخی رشته ها، به جای قدردانی شاهد انتقاد اداره مذکور هستیم هرچند هدف ما خدمت به ورزش شهرستان است.

سفر اتریش و سوئیس: از جمله ماحصل این سفر همکاری اتریشی ها در ساخت تله کابین و راه اندازی مجدد کارخانه کمپوست می باشد که در مورد تله کابین منتظر تعیین تکلیف بزرگراه مسیر مرند – بازرگان هستیم و بزودی شرکت اتریشی در مرند حضور خواهند یافت و هزینه ساخت تله کابین نیز از واگذاری واحد های تجاری جواهر خواهد بود.

جایگزین آسفالت: ۲۴ متری نشاط بزودی بجای آسفالت با ماده بتون گوگرد بصورت پایلوت در شهر اجرا خواهد شد که این ماده ضمن اینکه عمر بیشتری از آسفالت دارد در میزان قیر و آسفالت صرفه جویی خواهیم کرد و همچنین این روش حدود چهل درصد آسفالت هزینه دارد و البته در خیابانهای کوچک و کم عرض بحث سنگفرش نیز خواهیم داشت.

نردبان هیدرولیک: برای سفارش و خرید آن هزینه لازم را از طریق واگذاری زمین به سازمان همیاری فراهم کرده ایم تا بفروشند و نردبان هیدرولیک برایمان خریداری نمایند.

ادامه احداث تقاطع: پس از تبدیل دو میدان در سطح شهر به تقاطع نظرات مثبت زیادی دریافت کرده ایم و بزودی در برخی میادین دیگر از جمله میدان بسیج این پروژه انجام میشود و در این خصوص نام محل تغییر نکرده بلکه فقط میدان به تقاطع تبدیل شده است که این حالت در زیباسازی محل و روان سازی ترافیک نقش زیادی دارد و البته در برخی تقاطع های داخل شهر در حال مطالعه برای ساخت روگذر هستیم از جمله تقاطع پنج محراب.

روگذر دولت آباد: این پروژه با هزینه حدود ۱۵ میلیارد تومان به شهرداری واگذار شده است که ۵ میلیارد آن توسط راه آهن و مابقی توسط شهرداری هزینه خواهد شد و بزودی این پروژه به مناقصه گذاشته میشود تا در اسرع وقت ساخت آن آغاز شود.

رعایت حال معلولین در عمران شهری: در ساخت و سازها و مباحث عمرانی معلولین عزیز باید در نظر گرفته شوند که در نظر میگریم اما در برخی پیاده روها نواقصاتی وجود دارد که سعی خواهیم کرد مشکل مرتفع گردد.

بیمارستان تخصصی وکلینیک تخصصی: روز سه شنبه ۱۲ آذر مشاوران مربوطه خواهند آمد و بزودی ساخت بیمارستان و کلینیک تخصصی شهرداری آغاز میگردد.

ترمینال روستایی: احداث ترمینال مسافربرهای روستایی مورد تصویب شورا قرار گرفته و بزودی به مناقصه گذاشته خواهد شد که در مرحله اول در محل جمعه بازار کنونی اولین ترمینال مسافربرهای روستایی برای ساماندهی وسایط نقلیه مسافربری روستاهای آن مسیر احداث خواهد شد و در ادامه به چهار مورد دیگر در حومه شهر نیاز داریم.

پارک بانوان: یکبار در بودجه آورده شده بود که توسط شورای محترم شهر فعلا مصوب نکرد که در بودجه سال ۹۴ مجدداً آورده میشود.

بانک شهر: در مورد راه اندازی بانک شهر قول هایی داده بودیم که بنابه دلایلی عملی نشد اما با توجه به اینکه وجود آن برای شهرداری نیز بسیار لازم و حیاتی است لذا بزودی در این مورد اقدام خواهد شد البته راه اندازی باجه آن در ساختمان شهرداری کار بسیار سهلی است اما ما دنبال بانک هستیم نه باجه.

اتوبوس جدید: بزودی ده دستگاه اتوبوس جدید وارد ناوگان خدمات برای شهروندان خواهد شد.

ترمینال جدید: زمین مورد نظر توسط مسکن و شهرسازی تحویل شهرداری داده نشده است  که اگر تحویل دهند احداث ترمینالی در شان مرند آغاز خواهد شد.

نصب تابلوی جدید در محلات: برای نصب تابلوی جدید که شامل نام محله، کد پستی و شماره اختصاصی می باشد پیمانکار مشخص شده است و این کار در اسرع وقت اجرایی می شود.

پلمپ اتاق اصناف: سال گذشته به مسئولین آن ابلاغ کرده بودیم تا پروانه ساخت بگیرند که متاسفانه اقدام نکردند و بدون پروانه ساخت و ساز را انجام دادند که امسال جریمه نیز شدند و در کل مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان باید بپردازندو در نهایتآن محل پلمپ شد و اینک  با وساطت معاون استاندار و فرماندار ویژه مهلت ۲۰ روزه فرصت گرفتند تا موضوع را حل کنند و اگر بدهی پرداخت نشود مجددا پلمپ خواهد شد.

بودجه ۹۳: میزان تحقق بودجه شهرداری در شش ماهه نخست سال صد در صد بوده است و در خصوص تملک و مسیرگشایی در این شش ماه بیش از ۱۱ میلیارد تومان هزینه شده است.

پروژه دروازه قرآن: این پروژه به چند جوان همشهری واگذار شده بود که در ادامه مراحل مقرر گردید این طرح با مناقصه واگذار شود و مناقصه نیز مراحل خود را دارد و زمان بر خواهد بود اما در نهایت اجرا خواهد شد.

یادمان شهدای گمنام تپه شهدا (یوموری تپه): بزودی به پیمانکار واگذار میشود