فرمانده انتظامی شهرستان مرند به مردم توصیه کرد از نگهداری مقادیر زیاد پول نقد و اشیاء گران قیمت در منزل جهت پیشگیری از سرقت منازل خودداری کنند.

سرهنگ کاظم دهقانی، در گفتگو باپایگاه خبری اخبار به روز مرند ، با تشریح توصیه‌های پلیسی در ایام نوروز ابراز داشت: بنا به دلایل متعدد، نگهداری مقادیر زیاد پول نقد، ارز، سکه، طلا و اشیا قدیمی و اسناد با ارزش در منزل به صلاح نبوده و شهروندان باید سپرده گذاری و صندوق امانات بانک‌ها را به عنوان جایگزینی مناسب و امن مورد توجه قرار دهند.

وی با اشاره به نقش و اهمیت تجهیز منازل، پارکینگ‌ها و راهروهای ورودی به دوربین‌های مدار بسته و سیستم‌های هشدار دهنده استاندارد در پیشگیری و حتی کشف سرقت توسط کارآگاهان پلیس آگاهی افزود: افزایش ضریب امنیتی درب ورودی، پشت بام، بالکن و حیاط منازل گامی مهم در جلوگیری از سرقت به شمار می‌رود.

فرمانده انتظامی شهرستان مرند عنوان کرد: در صورت ترک منزل بنا بر ضرورت، سپردن منازل به همسایه یا بستگان مورد اطمینان می‌تواند در کاهش وقوع سرقت منزل مؤثر باشد.

دهقانی در پایان از شهروندان خواست به علت شیوع ویروس کرونا و به منظور پیشگیری از ابتلاء به این بیماری، از هرگونه مسافرت غیرضروری در ایام تعطیلات نوروزی جدا پرهیز کرده و توصیه‌های پلیسی و بهداشتی را رعایت کنند.