طراحی بیمارستان جدید ۳۰۴ تختخوابی شهرستان مرند طی نشستی مورد بحث وتبادل نظر قرار گرفت. به گزارش اخبار به روز مرند :در ابتدای این نشست معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند به موفقیتهای چشم گیر دولت تدبیر وامید در طرح تحول نظام سلامت که دردولت آقای دکتر روحانی در کشور تحقق یافته اشاره کرد […]

طراحی بیمارستان جدید ۳۰۴ تختخوابی شهرستان مرند طی نشستی مورد بحث وتبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش اخبار به روز مرند :در ابتدای این نشست معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند به موفقیتهای چشم گیر دولت تدبیر وامید در طرح تحول نظام سلامت که دردولت آقای دکتر روحانی در کشور تحقق یافته اشاره کرد .

وی در مورد ساخت بیمارستان گفت : دولت طبق برنامه زمان بندی شده توسعه بیمارستانها در کشور اولویت ها برطبق آمار جمعیت ونفوس برای همه نقاط کشور تدوین نموده وبرطبق اعتباراتی که همه ساله برحسب اولویت ها تدوین می شود طبق برنامه زمان بندی شده به اجرا درمی آورد وبرای شهرستان مرند  نیز این طرح تدوین شده است .

فرماندار شهرستان ویژه مرند افزود: شهرستان مرند یکی از قطب های پزشکی در سطح استان محسوب می شود  و دومین شهر پر جمعیت است و بیمارستان فعلی مرند جوابگوی نیاز مردم نیست . خاطرنشان کرد  در این مورد  مکاتبات و مذاکرات فراوانی در مورد بیمارستان ۳۰۴ تختخوابی صورت گرفته و زمین اختصاص یافته برای احداث این بیمارستان از لحاظ جغرافیایی در موقعیت بسیار مناسبی قرار داشته و مجوز های لازم اخذ شده است .

 

نماینده عالی دولت در شهرستان ویژه مرند اظهار داشت :  با توجه به اینکه سلامت و نشاط زندگی زمینه اساس و پایه انسانها محسوب می شود براجرای سریع طرح مطالعه این مرکز بهداشتی ودر مانی تاکید کرد و گفت مسئولین ذیربط باید نظارت کافی بر استاندار نمودن تجهیزات و احداث ساختمان  بیمارستان را داشته باشند شود .

فرماندار شهرستان ویژه مرند اضافه کرد : بار اصلی بیمارستان بر دوش اورژانس است و در طراحی بیمارستان باید این موضوع رعایت شود و طراحی بیمارستان در شان مردم شهرستان باشد .تا بتواند جوابگویی مشکلات درمانی و بهداشتی را پاسخگو  باشد

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به توجه ویژه دولت تدبیر و امید به حوزه سلامت بیان داشت:  قرار گرفتن شهرستان در موقعیت جاده بین المللی و تردد مسافرین  و تعامل با کشور های همسایه و مسافرین داخل کشور و در صورت نیاز پذیرش بیمار  می تواند باری سنگین از استان را بردارد .گفت در شهرستان مرند ، حوزه سلامت اقدامات موثری صورت گرفته و در زمینه اعتبار برای طراحی بیمارستان مشکلی وجود ندارد و اعتبار لازم برای طراحی تخصیص یافته است.

 

DSC_0002 DSC_0003 DSC_0004 DSC_0006 DSC_0008