فرماندار شهرستان ویژه مرند گفت: طرح توسعه انتقال آب ارس به مرند از طرح‌های مهم و حساس منطقه است که با هزینه کرد ۶۷۰ میلیارد تومان ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش  پایگاه خبری اخبار به روز مرند :داود گرشاسبی روز پنج شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: خط انتقال آب ارس با لوله فولادی ۲۰۰۰ میلیمتری در طول ۳۳ کیلومتر و ۳ ایستگاه پمپاژ به طور کامل و ۲ ایستگاه پمپاژ نیز با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد اجرا شده است و پیشرفت فیزیکی شبکه پایاب یکانات نیز ۶۵ درصد می باشد.

وی با اشاره به اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح افزود: با توجه به وسعت زیاد این پروژه، تاکنون حدود ۶۷۰ میلیارد تومان هزینه شده و اعتبار مورد نیاز برای تکمیل و بهره برداری از این طرح حدود ۲۴۰ میلیارد تومان است.

فرماندار ویژه مرند ضمن اشاره به وضعیت آبگیری سدهای شهرستان خاطرنشان کرد: سدهای زنوز و قره تپه به طور کامل آبگیری شده و بهره برداری می شود و سد بناب مرند و سد ارلان به دلیل وجود مشکل فرار آب هر کدام با ۵۰۰ هزار متر مکعب و ۳۰۰ هزار متر مکعب آبگیری شده اند.

وی همچنین در مورد آخرین وضعیت ساختمان مدیریت بحران شهرداری مرند گفت: این ساختمان در سال ۱۳۹۲ با قراردادی به مبلغ یک میلیارد تومان با پیمانکار عقد قرار داد شده است.

گرشاسبی افزود: این پروژه که به دلیل مشکلات مالی شهرداری مرند در سال ۹۴ متوقف شده بود در حال حاضر، حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که شامل اسکلت بندی و نبش کشی می باشد.

وی در خصوص واگذاری مجدد این پروژه نیز گفت: پس از پیگیریهای انجام شده در سال ۹۸ پیمانکار قبلی خلع ید و قرارداد قبلی فسخ شد و با طی روند قانونی به مبلغ ۴۰۵ میلیون تومان به پیمانکار جدید واگذار شده که اقدامات لازم برای نازک کاری و نما کاری در حد اعتبار پروژه انجام می شود.

فرماندار مرند با اشاره به آخرین اقدامات برای ورزشگاه پنج هزار نفری در این شهرستان اظهار داشت: تسطیح و آماده سازی زمین اصلی استادیوم انجام شده ولی در خصوص ادامه عملیات سکو و قسمت اداری، با توجه به شیوع ویروس کرونا و توقف عملیات در مرحله نخست و تایید مجدد مراحل و هزینه های ارائه شده که باید با تائید وزارت ورزش و جوانان انجام شود که در این مورد نیز پیگیر موضوع هستیم.