نماینده مرند و جلفا گفت: باید توأم با افزایش قیمت‌‌ها میزان پرداختی به مردم نیز بیشتر می‌‌شد اما دولت‌‌مردان این سیاست را اجرا نکردند که هیچ، حالا می‌‌خواهند یارانه‌‌ها را هم قطع کنند. محمد حسن‌‌نژاد در گفت‌‌وگو ی زنده با تفسیر اخبار شبکه دو سیما  : با انتقاد از تصمیم دولت‌‌مردان برای حذف یارانه‌‌ها، ابراز داشت: طبق […]

نماینده مرند و جلفا گفت: باید توأم با افزایش قیمت‌‌ها میزان پرداختی به مردم نیز بیشتر می‌‌شد اما دولت‌‌مردان این سیاست را اجرا نکردند که هیچ، حالا می‌‌خواهند یارانه‌‌ها را هم قطع کنند.

محمد حسن‌‌نژاد در گفت‌‌وگو ی زنده با تفسیر اخبار شبکه دو سیما  : با انتقاد از تصمیم دولت‌‌مردان برای حذف یارانه‌‌ها، ابراز داشت: طبق قانون دائم‌‌الاجرا قرار بود با افزایش قیمت‌ها میزان یارانه‌‌ها را نیز افزایش دهند و در شرایط کنونی باید به ازای هر خانوار ۲۰۰ هزار تومان واریز می‌‌شد اما این سیاست تحقق نیافت.

وی ادامه داد: مبلغ یارانه‌‌ها افزایش نیافته و همچنان ثابت است اما دولت در گذر زمان قیمت حامل‌‌های انرژی و سایر اقلام را بالا برده است و این یعنی آن ۴۵ هزار تومان هم کفاف هزینه‌‌های مردم را نمی‌دهد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دهم با تاکید بر اینکه یارانه ۴۵ هزار تومانی حق تک تک مردم ایران است و در پرداخت آن اصولا نباید کاری به دارا و ندار بودن اشخاص داشته باشیم، توضیح داد: بنده آن زمان برای دریافت یارانه ثبت‌‌نام نکردم و اکنون نیز نیازی به آن ندارم چراکه در زندگی‌‌ام بی‌‌تاثیر است، مردم سهم‌‌شان را از فروش نفت می‌گیرند و حالا یکی شاید از حق خود بگذرد و یکی دیگر نیز علی‌رغم دارا بودن ثروت حق خود را بگیرد.

وی خاطرنشان ساخت: عده‌‌ای می‌گویند باید یارانه را فقط به فقرا داد و مابقی را صرف جاده‌‌سازی و سایر امور خدماتی کرد؛ اولا برای انجام این امور نیز به اندازه کافی پول هست، ثانیا مگر از همان جاده‌‌ای که می‌‌سازند فقیر و غنی استفاده نمی‌‌کنند؟ خدمات عمومی متعلق به همه است.