معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به ضرورت فعال کردن ظرفیت واحدهای تولیدی گفت: در سال رونق تولید، برگشتن کارخانه ها به چرخه تولید و فعال نمودن آنها از اهداف مهم دولت است.

 به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :علی  جهانگیری روز دوشنبه در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی و کشاورزی شهرستان مرند، بر فعال نمودن ایستگاه تولید بذر قرخلار مرند تاکید کرد و افزود: امیدواریم مسوولان مربوط، عملیات بهره برداری از زمین ۳۸۰ هکتاری و ادوات و ماشین آلات موجود در آن را که چند سال راکد مانده است، را آغاز کنند.
وی اظهار کرد: احیا و راه اندازی این زمین در ایجاد اشتغال برای جوانان و بویژه فارغ التحصیلان کشاورزی شهرستان بسیار موثر است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجانشرقی در بازدید از شهرک دامپروری یامچی نیز گفت: توافقات نهایی در خصوص احداث این شهرک که شناسایی آن از دهه ۷۰ در زمین های بلا استفاده یامچی صورت گرفته و راکد مانده بود، با کمک سرمایه گذار در حال انجام است.
وی همچنین به بازدید از کارخانه تبریز کف اشاره کرد و ابراز داشت: این کارخانه که پس از ورشکسته شدن به کف سرام تبریز و سرمایه گذار جدید واگذار شده بود، به نوسازی احتیاج دارد که تلاش می کنیم با تحقق آن، هم موجب تنوع تولید شده و هم شرایط افزایش اشتغال را فراهم آوریم.
جهانگیری همچنین در بازدید از شرکت تولید فراورده های لبنی در شهرک صنعتی مرند که میزان تولید آن در هر شیفت، ۵۰ تن است برای حل مشکل این واحد تولیدی قول مساعد داد.
وی همچنین از مجتمع کشت و صنعت حاج عباس عابدینی در روستای دولت آباد و یکی از باغات پسته شهر یامچی که به عنوان قطب پسته در منطقه معروف است بازدید نمود و در جریان مسائل و مشکلات آنها قرار گرفت.