عکاسی که مراسمش سوژه عکس شد پیکر استاد «خانعلی صیامی» در تبریز تشییع و به خاک سپرده شد پیکر استاد «خانعلی صیامی» عکاس پیشکسوت و نامی آذربایجان با حضور مسولان فرهنگی استان تشییع و در قطعه هنرمندان وادی رحمت تبریز به خاک سپرده شد. به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، ظهر امروز در مراسم تشییع […]

عکاسی که مراسمش سوژه عکس شد
پیکر استاد «خانعلی صیامی» در تبریز تشییع و به خاک سپرده شد
پیکر استاد «خانعلی صیامی» عکاس پیشکسوت و نامی آذربایجان با حضور مسولان فرهنگی استان تشییع و در قطعه هنرمندان وادی رحمت تبریز به خاک سپرده شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، ظهر امروز در مراسم تشییع پیکر این عکاس توانای استان که از مقابل مجتمع سینمایی 22 بهمن تبریز انجام شد، «علی داننده» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، وی را هنرمندی توانا در عرصه‌ی عکاسی دانست و گفت: صداقت در گفتار و عمل و احساس تکلیف از مهمترین شاخصه‌های این هنرمند بود و درگذشت وی ضایعه‌ای بزرگ به جامعه‌ی هنری استان است.

وی اظهار امیدواری کرد تا هنرمندان عرصه‌ی عکاسی استان با زنده نگه‌داشتن آثار و یاد و خاطره‌ استاد صیامی، هنر مردمی و پویای وی را بیش از پیش به جوانان و اهالی فرهنگ و هنر نمایان سازند.

در آیین تشییع پیکر استاد صیامی، چهره‌های بنام عرصه فرهنگ و هنر و فعالان حوزه عکس و فیلم حضور داشتند.

استاد خانعلی صیامی متولد 1331 کلیبر و از عکاسان شناخته شده ایرانی بود.

وی عکس‌های هنری شاخص و برجسته‌ای را از مناطق مختلف استان مصور و عکس‌های مذکور را در قالب کتاب منتشر کرده بود.

عکس‌های او از مناظر طبیعی و تاریخی آذربایجان‌شرقی بوده و تصویربرداری دو فیلم سینمایی سارای و سکوت کوهستان از مهم‌ترین فعالیت‌های این هنرمند به شمار می‌رفت.