به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان مرند با همکاری و مساعدت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شبستر و جلفا در نظر دارد ....

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان مرند با همکاری و مساعدت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شبستر و جلفا در نظر دارد در راستای سیاستهای فرهنگی و هنری به هدف کشف و پرورش استعدادهای بالقوه و خلاق زمینه ای مناسب به منظور هدایت و حمایت از گروههای تئاتر شهرستانهای مرند ،جلفا و شبستر به منظور جذب مخاطب و اشاعه هنر زنده و پویای نمایش بعنوان مطلوب ترین شاخصه زبان احساسات و عواطف بشری و نیل به رشد و بالندگی این هنر ماندگار نخستین جشـنواره تــئاتر جــوان منطقه ای  را در دو بخش صحنه ای و خیابانی برگزار می کند.

موضوعات و محورهای جشنواره:

در دو بخش :

*صحنه ای و خیابانی (رقابتی)

*جنبی
موضوع ویژه : امید و نشاط اجتماعی

آسیب های اجتماعی شامل اعتیاد به فضای مجازی

رعایت حقوق شهروندی

سایر موضوعات: شعار سال و موضوع آزاد

شرایط و مقررات شرکت در جشنواره :

 •  تمامی آثار متقاضی حضور در بخش رقابتی ( مسابقه) جشنواره می بایست تا یکماه قبل از برگزاری جشنواره حداقل پنج اجرای عمومی در شهرستان های منطقه خود داشته باشد.
 •  تنها ملاک تائید اجرای عمومی آثار نمایشی در تمام شهرستانها جهت شرکت در جشنواره ، درج اطلاعات آثار نمایشی در زمان مقرر در درگاه جامع سایت ایران تئاتر با ذکر تاریخ اجرای عمومی آن اثر می باشد. گروه ها می توانند جهت اطلاعات بیشتر در این خصوص با دبیر اجرایی جشنواره هماهنگ گردند.
 • با توجه به شیوه نامه برگزاری جشنواره تئاتر مناطق پنجگانه استان آذربایجان شرقی صرفا آثار منتخب بخش صحنه ای به دبیرخانه جشنواره استانی معرفی می گردند.
 • ارائه مجوز کتبی نویسنده یا ناشر و مترجم از طرف کارگردان و گروه متقاضی حضور درجشنواره الزامی می باشد.
 • متون نمایشی باید در جشنواره های منطقه ای ، استانی و کشوری سالهای گذشته شرکت نکرده باشند.
  •    متون نمایشی باید ایرانی و با موضوعات فوق باشد.
 • متون جدید بویژه بومی از اولویت خاصی برخوردارند .
 • متون برگرفته از شعار سال ، مضامین ملی و مذهبی ، حماسه دفاع مقدس و نیز توجه به مضامین امید و نشاط اجتماعی و اعتقادی و پرداخت به مسئله آسیب های اجتماعی از اولویت خاصی برخوردارند .
 • ضروری است گروههای شرکت کننده سه نسخه از متن نمایش خود را بصورت تایپ شده و مجلد به همراه یک قطعه عکس پرسنلی جدید از کارگردان و تکمیل فرم حضور در جشنواره را به دبیرخانه جشنواره ( امور هنری اداره ) ارسال و یا تحویل دهند .
 • آثار تحویلی به دبیرخانه جشنواره هرگز عودت داده نخواهد شد .
 • گروههای راه یافته به مرحله نهایی ملزم به یک هفته اجرای عمومی نمایش خود بعد از پایان جشنواره هستند .
 • تمامی اعضای گروههای نمایشی اعم از سرپرست گروه ، کارگردان ، تهیه کننده ، تدارکات ، بازیگران و عوامل فنی و هنری پشت صحنه الزاما باید بومی همان شهرستان های ذکر شده در جشنواره باشند .

v    به تمامی گروههای راه یافته به جشنواره کمک هزینه پرداخت خواهد شد .

v    مواردیپیش بینی نشده در طول برگزاری جشنواره با توافق ادارات مناطق و دبیر جشنواره انجام خواهد شد.
تقویم اجرایی جشنواره :

مهلت ارسال آثار : ١٣ خرداد ١٣٩٨

اعلام نتایج اولیه آثار :٢۵ خرداد ١٣٩٨

بازبینی آثار :١٨ و ١٩ مهر ماه ١٣٩٨

اجراهای جشنواره : ٨ تا ١٢ آبان ١٣٩٨

اختتامیه جشنواره : ١٧  آبان ١٣٩٨

نشانی دبیرخانه جشنواره :

مرند / میدان مادر / اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند / دبیرخانه جشنواره تئاتر جوان مرند