فرماندار ویژه مرند با بیان اینکه توسعه روستاها از جمله سیاست‌های مهم دولت است،

⏺ به گزارش پایگاه  خبری  اخبار به روز مرند : داود گرشاسبی درنشت خبری با خبرنگاران واصحاب رسانه شهرستان مرند که بهمراه معاونین سیاسی امنیتی ،توسعه برنامه ریزی وبخشداران مرکزی ویامچی در محل فرمانداری این شهرستان برگزار گردید ، ضمن اشاره به تسهیلات پرداختی به روستائیان تاکید کرد: در تمامی روستاها می توان متناسب با توانمندی ها، نسبت به ایجاد کارگاههای تولیدی و افزایش اشتغال اقدام کرد.

⏺ وی با اشاره به اینکه چینی مرند نیز می تواند جزو طرفیت های شهرستان باشد، اظهار داشت: باید تلاش کنیم برندسازی های خاص متناسب با توانمندیهای شهرستان را در طول سال تحقق بخشیم. گفت: در حوزه کشاورزی در سال‌های اخیر، وامهای کم بهره به روستائیان تعلق گرفته و ما نیز با برگزاری جشنواره‌ها درصدد معرفی توانمندی‌ها و افزایش ارزش افزوده در روستاها هستیم.

⏺ وی به موقعیت جاده اصلی شهرستان اشاره کرد و افزود: مرند از نظر فرصت ها، متنوع بوده و باید از آنها بهره گرفت.

⏺ گرشاسبی الحاق بخشی از شهرستان مرند به منطقه آزاد ارس را سیاست کلی دولت دانست و گفت: ما فارغ از هر چیزی، دنبال منافع و بهره مندی بیشتر برای شهرستان هستیم.

⏺ وی در مورد نوسازی زیرساختهای موجود در روستاها نیز اظهار داشت: سیاست عمومی دولت، استفاده بهینه از زیرساختهای موجود در شهر و روستاها و در کنار آن توجه به کیفی سازی است.

⏺ فرماندار مرند اعلام کرد: طی سال گذشته مرند بیشترین برداشت را از قیر یارانه ای داشته و بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال، آسفالت ریزی در ۲۵ روستا انجام شده است.

⏺ وی همچنین از واریز نزدیک ۲۰۰ میلیارد ریال به حساب شهرداری های شهرستان از محل عوارض در طول سال گذشته خبر داد و گفت: حدود ۱۵۰ میلیارد ریال نیز کمک مستقیم دولت به دهیاری های پرداخت شده است.

⏺ گرشاسبی در ادامه ضمن اشاره به حل مشکل صدور سند شهرک میلاد و بعثت خاطرنشان کرد: شهرک میلاد یکی از دغدغه های ما بوده و هدف، تامین زیرساختهای آن و تبدیل به شهرک توسعه یافته می باشد.

⏺ وی اعلام کرد: عملیات احداث پل دهستان دولت آباد نیز، پیشرفت ۷۰ درصدی داشته و در حال انجام است.

⏺فرماندار شهرستان ویژه مرند به طرحهای ورزشی نیمه تمام شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: ساخت استادیوم ورزشی ۵ هزار نفری، اولویت اول ما در این زمینه است که پیمانکار آن انتخاب شده و با حل معارض قسمتی از زمین ورزشگاه، عملیات احداث آن آغاز می شود.

⏺وی همچنین از آماده شدن طرح اصلاح ورودی شهر خبر داد و اعلام کرد: اجرای آن بزودی توسط شهرداری عملیاتی خواهد شد.

⏺گرشاسبی در پایان با اشاره به نزدیک شدن به ایام انتخابات خاطرنشان کرد: هنر مسوولان و رسانه ها این است که در زمان انتخابات در جهت افزایش مشارکت مردم تلاش کرده و به مصادیق ورود نکنند.