فرماندارشهرستان ویژه مرند،با بیان اینکه فرصت های زیادی در روستا ها وجود دارد که باید به ثروت تبدیل شود، اظهار داشت: انباشت تجربه و امکانات و تجهیزات عواملی هستند که می توانند در کنار هم، زمینه را برای تغییر و تحول در شهر و روستا ایجاد کنند ...

به گزارش پایگاه خبری اخباربه روز مرند :  جلسه ای با محوریت بررسی مسائل و مشکلات روستای النجق  به ریاست معاون استاندار آذربایجان شرقی  و با حضور آیت اله محمد تقی پور محمدی عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه ،  بررسی مسائل و مشکلات روستای النجق  به ریاست معاون استاندار  ، سلطانی مدیر کل راه و شهر سازی استان آذربایجان شرقی  ونیک نفس بخشدارمرکزی، اکبری رئیس شورای بخش مرکزی وتعدادی ازمسئولین روسای ادارات در روستای النجق برگزار شد .

دراین جلسه ابتداحمیدی دهیار روستای النجق ،نیازها ومشکلات موجود در این روستا،شامل عدم ادامه طرح،هادی ،وجود تیرهای برق در مسیر خیابانها ومعابرعمومی، فرسوده بودن شبکه لوله گزاری آب آشامیدنی،خط کشی ونصب علایم رانندگی وازبین رفتن آسفالت راه روستا ،برداشت حق آب جهت کشاورزی را از مهمترین نیازهای اهالی روستای النجق برشمرد .

: فرماندر شهرستان ویژه مرند نیز در این دیدار بعد از بررسی مسائل و مشکلات گفت: روسای ادارات در حد توان و امکانات خود مشکلات را برطرف کنند .و نگاه،ممنوعیتی به موضوعات نداشته باشند وراه وروشی وشیوه برای حل وبرطرف نمودن مشکلات تلاش کنن

: فرماندار ویژه مرند در ادامه سخنان خود با اشاره به ظرفیت های بالای روستا های شهرستان گفت: روستا های شهرستان دارای ظرفیت ها و پتانسیل های فراوانی هستند که زمینه خوبی برای رشد وتوسعه دارند که از جمله روستای النجق می باشد و این روستا ضمن برخورداری از طبیعت زیبای خود در مسیر ترددسه شهرستان به سمت مرکز استان می باشد که فرصت مناسبی برای توسعه دارد .

وی ادامه داد :داشتن حس واحد ،اتحاد وهمدلی عامل توسعه در شهرستان وروستاهااست گفت،دهیاران وشوراها باید ذهنیت و افکار عمومی روستا را باید نسبت به خواسته تغییر داد تا بتوان به رشد کالبدی دست پیدا کرد و باید بستر لازم برای ایجاد تغییر و تحول را فراهم تافرصت های موجود رابه ثروت تبدیل کرد .

معاون استاندار آذر بایجان شرقی بیان داشت: انباشت تجربه و انباشت امکانات و تجهیزات وجود دارد که این دو عامل با همدیگر می تواند زمینه را برای تغییر و تحول در شهر و روستا ها ایجاد کرد .

نماینده عالی دولت، همچنین در ادامه با اشاره به تغییر در الگوی مصرف آب افزود:درحدود ۹۰الی۱۰۰درصدآب مرند  از سفره های زیر زمینی تامین می شود که از ظرفیت ۳۰۰ متری  ، برداشت آب به ۲۸۰ متر رسیده است که خود تهدیدی برای آب شهرستان است .

فرماندار شهرستان،ویژه مرند ضمن تاکید براینکه مسئولین سعی کنند فرهنگ تغییرشیوه آبیاری در روستاها ترویج کرده وبه صرفه،جویی درمصرف آب در مزارع کمک کنندگفت:  از ۴۷ هزار هکتار اراضی شهرستان تنها ۲ هزار هکتار به صورت قطره ای آبیاری می شوند و بقیه به صورت غرقابی  که باید نسبت به تغییر این روش فرهنگ سازی و کار اساسی انجام داد.

بر اساس این گزارش بخشدار مرکزی مرند نیز ضمن اشاره به آغاز حضور روسای ادارات در روستاهای این شهر گفت: ما سعی کردیم به صورت حضوری در روستاها حضور پیدا کرده و مشکلات مردم را از نزدیک لمس کنیم.

وی افزود: در این دیدارها که با حضور روسای ادارات و دهیاری و اعضای شورای اسلامی روستا صورت می گیرد مسائل و دغدغه های روستاییان مطرح و تصمیمات لازم در جهت رفع و کاهش آنها در حد توان اتخاذ می شود.

علی نیک نفس اظهار امیدواری کرد: حضور مسوولین در روستاها منشا خیر و برکت بوده و از طریق آن گامی در جهت حل مشکلات اهالی برداشته شود

گفتنی است در این جلسه روسای ادارات جهاد کشاورزی ،راه و شهرسازی ، راهداری و حمل و نقل جاده ای ،برق ، بنیاد مسکن، شورای بخش مرکزی نیز حضور داشتند…