جلسه ستاد تسهیلات سفر شهرستان مرند  ویژه نوروز۹۴در محل فرمانداری  برگزار شد. در این جلسه  معاون استاندار آذر بایجانشرقی و فرماندار ویژه شهرستان مرند با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی اظهار داشت: با بررسی نقاط ضعف و قوت ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی سالگذشته ، تمام اعضای این ستاد بایستی تلاش کنند تا نواقص […]

جلسه ستاد تسهیلات سفر شهرستان مرند  ویژه نوروز۹۴در محل فرمانداری  برگزار شد.
در این جلسه  معاون استاندار آذر بایجانشرقی و فرماندار ویژه شهرستان مرند با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی اظهار داشت: با بررسی نقاط ضعف و قوت ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی سالگذشته ، تمام اعضای این ستاد بایستی تلاش کنند تا نواقص سالهای گذشته را برطرف کنند.
کرمی با اشاره به اینکه ستاد دائمی تسهیلات سفر شهر مرند ، سال قبل‏ در بین سایر شهرهای کشورمان  درجذب و ارائه خدمات عنوان برتر را به خود اختصاص داد ه، تصریح کرد: امسال نیز همچون سال‏های قبل به منظور ارتقای سطح کیفی برنامه‏ ها ، ایجاد تسهیلات و خدمات جدید تلاش می‏کنیم تا در سطح شهرستان های کشور نیز مطرح گردیم.

فرماندارویژه مرند همچنین از آماده سازی مهمانسرای بزرگ ایرانگردی و جهانگردی مرند خبر داد و افزود امسال با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال این مجموعه خدماتی و رفاهی مرمت و بازسازی و با هتل سه ستاره از امروز ،و ایام تعطیلات نوروزی برای ارائه خدمات به میهمانان و گردشگران داخلی و خارجی  با کیقیت عالی برخوردار می باشد
وی  با اشاره به تشکیل ستاد شهرستان‌ نیز اظهار داشت: تمام نهادها و ادارات عضو ستاد دائمی تسهیلات سفرهای نوروزی در ارائه خدمات به مسافران نوروز ۹۴بایکدیگر همسو و در تعامل کامل هستند.خاطر نشان کرد: طرح‌های بسیار خوبی از سوی میراث‌فرهنگی،صنایع‌دستی و گردشگری و همچنین شهرداری شهر مرنددر زمینه توسعه گردشگری اندیشیده شده است.

فرماندار مرندبا بیان این مطلب که شهرستان مرند دارای جاذبه‌های فراوان گردشگری است ، اظهار داشت : این شهرستان می‌تواند زمینه جذب شمار بسیاری از گردشگران را فراهم کند و در صورت شناساندن درست آن‌ها می‌توان صنعت گردشگری را در شهرستان رونق داد.
رئیس ستاد تسهیلات سفر شهرستان مرند یادآور شد: ماموران پلیس‌راه نیز باید برای ایمن‌کردن محورهای ارتباطی با اعمال قانون برای رانندگان متخلف ، نقش مهمی در کاهش تصافات جاده‌ای و آرامش مردم ایفا می کنند و در طرح گردشگری نوروزی که همه مجموعه‌ها دست به دست هم خواهند داد تا اسباب یک سفر ایمن را فراهم آورند.
کرمی افزود : پلیس نیز با فعالیت‌های خود امنیت را برقرار کرده و با استقرار در جاده‌ها و محورهای مختلف سعی خواهد کرد رضایت مردم را فراهم آورد.
رئیس ستاد تسهیلات سفر شهرستان مرنددر ارتباط با نقش اداره صنعت معدن و تجارت و مجمع امور صنفی و سایر ادارات در امر تسهیلات سفر شهرستان تصریح کرد : همچنین نظارت بر نحوه توزیع و قیمت‌گذاری کالاها در فروشگاه‌های مواد خوراکی و پوشاک، تجهیز هتل‌ها ، مسافرخانه‌ها و مدارس شهرستان و خانه معلم برای مسافران، آماده‌باش دستگاه‌ها برای امدادرسانی جاده‌ای ، فعال شدن گروه‌های ویژه راهنمای گردشگران  برای جذب گردشگر، توزیع بروشورهای اطلاع‌رسانی از مکان‌های فرهنگی ، تاریخی و گردشگری و نصب پلاکارد توسط دهیاران در سطح شهرستان برای مشخص کردن مکان‌های دیدنی روستایی و تنظیم مراکز خرید در طول تعطیلات نوروزی ، سرویس دهی پایانه حمل و نقل مسافری ،  برای مسافرین خارجی و گردشگران داخلی از مهمترین برنامه‌ها و وظایف اعضای این ستاد است.

فرماندار ویژه مرند همچنین ،ضمن تاکید بر تشکیل ستاد فرعی تسهیلات سفر در بخش های چهار گانه شهرستان با همکاری شهرداران شهرهای تابعه بخش ها و دهیاری های در مسیرهای مناطق گردشگری شهرستان در جلسه ستاد تسهیلات سفر با بیان این مطلب افزود : افزایش مدت زمان ماندگاری مسافران نوروزی و بازدید از جاذبه‌های طبیعی شهرستان مرنداز جمله مساجد تاریخی جامع- بازار تاریخی سرپوشیده و کاروانسراها – ، و آبشار عیش آباد و پیر بالا  ، قله ۶۰۰۰ هزار ساله یالدور و سایر مناظر طبیعی و بکر گردشگری پیام و. دامنه های کوه میشو شهرستان با همکاری و هماهنگی بین بخشی دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد تسهیلات میسر خواهد شد.

کرمی با اشاره به آغاز ایام فاطمیه و تداخل آن با عید نوروز گفت: با توجه به تداخل ایام فاطمیه با عید نوروز دستگاه های ذیربط و حتی مردم عزیز حرمت این ایام را نگه دارند .
شهردار مرندو جانشین رئیس ستاد تسهیلات سفر شهرستان مرند در این جلسه با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته برای استقبال از مسافرن نوروزی  از تشکیل کمیته های ده گانه در شهرداری مرند خبر داد و گفت شهرداری با کلیه امکانات آتش نشانی و از پانزده اسفندماه نسبت رنگ آمیزی معابر و جدولهای خیابانها و لایروبی قنات و رودخانه های یالدورو قیام  لکه گیری خیابانهای  سطح شهر و معابر عمومی اقدام ودر  معرفی حداکثری توانمندی‌های شهرستان از طریق پخش بروشور و سایر موارد اطلاع رسانی ، و راه اندازی پیامک راهنمایی گردشگری جاذبه‌های تاریخی و طبیعی را از برنامه های مهم در شهرداری مرند برشمرد  .

سید رضا هاشمی همچنین از ارائه خدمات ۵ دستگاه خودرو ویژه سواری تاکسی ارس  در جابجایی مسافران و گردشگران در ایام تعطیلات نوروز خبرداد.

۰۱۱ ۱۴۴ ۳۲۸