فرماندار ویژه مرند با بیان اینکه فاصله گذاری اجتماعی باید بیشتر مورد توجه مردم قرار گیرد، گفت: به مرور و با بررسی های صورت گرفته از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا نسبت به بازگشایی بقیه صنوف اقدام خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :داود گرشاسبی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به وضعیت شهرستان مرند در مبارزه با بیماری کرونا گفت: از مردم انتظار داریم اصول بهداشتی را بیشتر رعایت کرده و بر شیوه نامه بهداشتی اهمیت قائل شوند.

وی اظهار داشت: در سطح شهرستان اقدامات بسیار موثری برای مقابله با این ویروس صورت گرفته که نقش سپاه، ارتش، اصناف، شبکه بهداشت و درمان، شهرداری ها و سایر نهادها بسیار ارزنده است.
وی با بیان اینکه بازگشایی برخی مشاغل و مکان ها نشانه کاهش و یا از بین رفتن بیماری نیست، گفت: در راستای حمایت از اصناف، کسب و کارهایی که کمترین خطر را دارا هستند بازگشایی شده اند.
فرماندار ویژه مرند تاکید کرد: مسوولان و مردم همگی باید بر فرهنگ سازی در خصوص رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی  کمک کنند تا روز به روز شاهد کاهش و از بین رفتن این ویروس منحوس باشیم.
گرشاسبی در ادامه با اشاره به تلاش دولت برای رفع دغدغه صاحبان مشاغل آسیب دیده از کرونا گفت: با توجه به وضعیت تعطیلی بازار و کاهش فعالیت های اقتصادی به صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از بیماری کرونا کمک می شود .
وی همچنین به حمایت دولت از اقشار آسیب پذیر جامعه اشاره کرد و افزود: در جهت حمایت و برداشتن باری از دوش مردم به قشرهای آسیب پذیر توسط دولت تسهیلاتی اعطا خواهد شد و بانک ها ضمن آمادگی کافی باید تابع بخشنامه باشند.